РОЗВІДКА США ОПРИЛЮДНИЛА ТРИ МОЖЛИВІ СЕНАРІЇ НАПАДУ МОСКВИ НА УКРАЇНУ

Американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor назвала три можливих варіанти дій РФ у разі, якщо Москва піде на масштабніше вторгнення в Україну.

1) Відповідно з першим варіантом, РФ спробує пробити сухопутний коридор до Криму:

 

“У такому випадку ми припускаємо, що розробники плану наступу зроблять фронт достатньо широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням з Дніпра. Рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму. Для виконання такого завдання в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тис. військовослужбовців, і від 6 до 14 днів. Щоб утримувати оборону над захопленими територіями, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тис. військовослужбовців”.

2) Другий варіант агресії Росії – відрізати Україну від Чорного моря і дійти до Придністров’я.

 

Для реалізації цього плану, Москві фактично доведеться подвоїти всі показники, необхідні для “сухопутного моста” до Криму:

“Від 40 до 60 тис. військовослужбовців для просування вглиб України на 645 км і захоплення території площею в 103,600 кв. км. Це займе від 23 до 28 днів. Для оборони території буде потрібно від 80 до 112 тис. військових. А для контролю над місцевим населенням чисельністю 6 млн осіб – від 13 до 120 тис. солдатів. При цьому не варто забувати і про складнощі в перетині великої річки Дніпра”.

3) Третій сценарій – захоплення лівобережної частині України до Дніпра. 

 

Щоб здійснити таку операцію, потрібно дуже багато сил і коштів:

“РФ доведеться захопити територію площею в 222,740 кв км. Для цього потрібно просунутися вглиб України на 402 км, що потребує участі від 91 до 135 тис. військовослужбовців. Оскільки річка – хороший оборонний рубіж, для захисту захопленої території буде потрібна приблизно така ж сила, як і для нападу. Разом з тим, для встановлення контролю над 13 млн. місцевого населення доведеться задіяти від 28 до 260 тис. осіб. З урахуванням того, що у сухопутних військах РФ служить близько 280 тис. військових, подібна операція вимагає залучення значної частини російської армії, а в разі запеклого опору місцевого населення – навіть залучення всього складу сухопутних військ може не вистачити. Для проведення операції потрібно 11-14 днів. З іншого боку, вона потребує масштабної мобілізації, що неможливо не помітити, і про що завчасно дізнаються Європа, США і НАТО”.

При цьому в Stratfor підкреслюють, що жоден з варіантів не є виграшним для Росії.