Розширення медичних послуг для ветеранів: чи стане новий проєкт реальним кроком до якісної медицини? – Новини ветеранів зі всієї України

Розширення медичних послуг для ветеранів: чи стане новий проєкт реальним кроком до якісної медицини?

Поділитися:

21 листопада 2024 року Міністерство у справах ветеранів спільно з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоровʼя України презентували новий пілотний проект, спрямований на розширення переліку гарантованих державою медичних послуг для ветеранів війни. Про це — наш наступний сюжет.

«Оскільки сьогодні в нас більша частина людей звільняється з армії саме за станом здоров’я, і стан здоров’я — це той бар’єр, який людині після звільнення необхідно подолати для того, щоб перейти в продуктивне активне життя. Я хочу сказати, що сьогоднішня зустріч і сьогоднішні оголошення — це лише перший такий крок в цілій низці заходів, яка запланована разом з Міністерством охорони здоров’я», — підкреслила під час заходу очільниця Міністерства у справах ветеранів Наталія Калмикова.

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко наголосив, що проєкт є пілотним, його буде впроваджено в обраному регіоні для подальшого коригування сервісів, які будуть надаватися сімейними лікарями, щоб згодом вийти на оптимальний рівень. Розширений обсяг послуг включатиме додаткові діагностику, лікування, реабілітацію та психологічну допомогу:

«Це пакет, який виведений за межі програми медичних гарантій, і є спеціалізованим. Буде доплата тим сімейним лікарям, у яких підписана декларація (з учасником бойових дій – ред.) і за якою НСЗУ і так оплачує (роботу лікаря первинки – ред.) в рамках капітаційної ставки. Але якщо особа – учасник бойових дій, є свідоцтво, до капітаційної ставки буде певна сума», – сказав Віктор Ляшко.

«Ми довго дивилися і аналізували структуру вікову наших ветеранів, насправді, їх місія в віковій структурі, той обсяг медичних послуг і та оплата, яку ми визначали, це прямо залежить від витраченого часу сімейного лікаря, вони вже далеко вийшли позитивно коефіцієнта, який сплачує Національна служба здоров’я України», — про це зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Громадська організація «Спілка ветеранів АТО» неодноразово зверталась до Міністерства Охорони Здоров’я та Національної служби Здоров’я України щодо необхідності внесення змін в Законодавство з урахуванням особливостей медичного обслуговування ветеранів. Проте не завжди ветерани отримували відповідь на їхні звернення:

«Зважаючи на ті зустрічі і ту відповідь на листування, яку ми вели вже з початку 24-го року, ми бачимо певні зрушення, намагання держави прислухатись до ветеранської спільноти і намагання держави таки цей діалог зробити дієвим, ми сподіваємось, що це буде розширено, діалог буде виведено на рівень загально почутий між державою і ветеранською спільнотою», — висловив надії голова ГО Юрій Даніленко.

Ми вітаємо запуск важливої ініціативи, яка має стати ще одним кроком до створення ефективної системи медичного обслуговування для ветеранів. Сподіваємося, що в рамках проєкту буде враховано всі потреби ветеранів, зокрема ті, що були неодноразово озвучені ветеранськими громадськими організаціями, а сама ініціатива буде реалізована належним чином і не стане обмежена формальними звітами. Очікуємо, що після коригування сервісів та врахування регіональних особливостей проєкт буде масштабовано, забезпечуючи розширений обсяг якісних послуг і сприяючи реальній підтримці наших захисників.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».