Розпочалося полювання на законспіровану нерухомість Путіна

  Представники російськомовної діаспори США запустили проект «Нерухомість». Мета ініціативи – пошук американських будинків і квартир, що належать наближеним Путіна, російським держслужбовцям-високопосадовцям та членам їхніх родин.

 

  Проект запущений Штабом організаторів протестів в США. Це група, яка об’єднує представників російськомовної діаспори, опозиційно налаштованих по відношенню до чинного в Росії режиму, повідомляє «Голос Америки». Раніше активісти «протестної Америки» організовували пам’ятні заходи, присвячені вбивства Бориса Нємцова, протести проти арешту Олексія Навального та інші акції діаспори в різних частинах США.

 

  «Ідея проекту: пошук і нанесення на інтерактивну карту об’єктів нерухомості, що належать путінським чиновникам і широкому колу кремлівської обслуги, – йдеться на сторінці групи «Протестна Америка» в Facebook.- Ми вже почали робити цю карту, але у нас не вистачає рук і потрібна допомога волонтерів у зборі даних».

 

  Автори ініціативи позначили широке коло росіян, наявність нерухомості в США яких вони мають намір зробити публічною.

 

Читайте також:

  «Це держчиновники: міністри уряду, їх заступники, депутати Держдуми і члени Ради Федерації, губернатори, їх заступники і міністри регіональних урядів, судді, прокурори, поліцейські начальники, керівники і високопоставлені чиновники федеральних і регіональних силових структур, керівники Єдиної Росії і члени партії, наближені до Путіна олігархи, довірені особи Путіна на виборах, підписанти листа на підтримку анексії Криму, пропагандисти, громадські діячі та діячі культури, відкрито підтримують Путіна і діти/батьки/родичі вищевказаних категорій осіб», – перераховують організатори проекту.

 

  «Всі знають про палац Путіна в Росії, але є чиновники меншого рангу, їхні діти, їхні родичі, які володіють нерухомістю за кордоном. Частково про це відомо, але наше завдання узагальнити інформацію, як на отримані корупційним шляхом гроші купують нерухомість в США, навчають дітей, – розповів журналістам один з авторів проекту «Нерухомість» Олександр Железняк. – Це в тому числі і пропагандисти, і актори, які підтримують нинішню російську владу».

 

  «Є купа журналістських розслідувань, одному це відомо, іншому відомо, але наше завдання – знайти це все, узагальнити, і донести до людей, – каже Железняк. – Зараз наші волонтери вивчають відкриті джерела в різних штатах США ».

 

  Волонтерам допомагає наявність в Америки відкритих баз даних, власників нерухомості, де за прізвищами можна виявити, чи володіє людина нерухомістю в США. Після скандалу з єдиноросів Володимиром Пехтін, квартиру якого в Майамі таким чином виявив Олексій Навальний, багато публічних фігури з Росії, за чутками, стали реєструвати нерухомість на родичів. Це збільшує кількість часу, який витрачається волонтерами.

 

Читайте також:

  Як шпаргалки для волонтерів координатори «протестного Америки» опублікували список наближених до Путіна людей, яких рекомендується перевірити на наявність нерухомості в Штатах.

 

  Серед них президент Першого каналу Костянтин Ернст, телеведучий Володимир Соловйов, бізнесмен Роман Абрамович, топ-менеджер ВТБ Денис Бортніков (син глави ФСБ Олександра Бортнікова), президент ВТБ Андрій Костін, міністр охорони здоров’я Михайло Мурашко, (його називають відповідальним за приховування фактів про отруєння Навального ), міністр сільського господарства Дмитро Патрушев, син глави Радбезу Миколи Патрушева, глава ВЕБ Ігор Шувалов, бізнесмен Алішер Усманов і інші люди. У списку близько 40 прізвищ.

 

  «На даний момент влада в Росії, яка не змінювалася вже 20 років і все більше формується в диктатуру, становить загрозу не тільки для своїх громадян всередині країни, а й становить загрозу демократичним країнам вільного світу, яким Путін по суті оголосив війну, здійснюючи акти агресії, такі як кібератаки, військові провокації і дезинформаційні кампанії, оголошення премій за убитих американських солдатів, демонструючи анімаційних відео про ракетний удар по американській території, – сказав «Голосу Америки» один з координаторів проекту «Нерухомість», активіст Дмитро Валуєв. – При цьому видні функціонери Кремля, чиновники, депутати Держдуми і багато інших, відповідальні за агресивну політику Кремля, продовжують володіти в Сполучених Штатах віллами і елітними квартирами ».

 

  За словами Валуєва, унікальність проекту в тому, що він об’єднує живуть в США російськомовних емігрантів, які бажають, щоб в Росії була демократія, поважалися базові свободи і права людини.

 

Читайте також:

  Крім зірок російської естради, які не приховують наявності житла в Штатах, журналісти звертали увагу на нерухомість наближених до путінського режиму діячам.

 

  Зокрема, в Росії в останні роки публікувалися розслідування про квартирах в Майамі єдинороса Володимира Пехтін, депутата від «Справедливої Росії» Олексія Чепи, мера Нижнього Новгорода, єдинороса Івана Карніліна. Також ЗМІ повідомляли про нерухомість в США у подружжя прес-секретаря президента Тетяни Навки, подружжя сенатора В’ячеслава Фетисова.

 

  За словами Олександра Железняка, публікація зібраних волонтерами даних може стати ґрунтом для нових журналістських розслідувань.

 

  «У разі успішної реалізації проекту в США, ми плануємо перенести наш досвід в Європу і розширити географію нашої карти європейськими віллами і палацами людей, які обслуговують Кремль, – підсумував Дмитро Валуєв. – У планах нашого об’єднання «За демократію в Росії» також підтримка російськомовними американцями санкційних законопроектів проти злісних порушників прав людини в Росії, яким вдається йти з-під відповідальності».

 

Нагадуємо: