Розгляд справ з питання надання Українського громадянства участникам бойових дій які захищали цілісність та незалежність України в АТО/ООС.

Антон Колумбет: ми отримали звернення від людей, яким я просто не розумію, як можна відмовляти в громадянстві.

Під час першого засідання Комісії з питань попереднього розгляду матеріалів для підготовки подання Міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на ім’я Президента України щодо прийняття позитивного рішення про прийняття до громадянства України затвердили порядок подання заяв на розгляд Комісії, який оприлюднений на офіційному сайті Мінветеранів.

Також на засіданні розглянули 4 заяви і шляхом голосування прийняли позитивні рішення – рекомендувати цих осіб, як достойних отримати громадянство України.
Усі звернення надійшли від людей, які брали участь у бойових діях та захисті цілісності та незалежності України в АТО/ООС.

«Вони воювали за Україну у російсько-українській війні і вони вважають цю країну так само своєю. Зрозуміло, що буде з цими людьми, якщо вони повернуться до дому наприклад до РФ, де їх очікує переслідування, кримінальні справи і хтозна що ще. Як можна відмовляти воїну, який має нагороди за захист України, отримав поранення, ампутацію, продовжує службу в ЗСУ? На мій погляд це питання риторичне і такі люди повинні мати українське громадянство», – розповів Перший заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет за чиїм головуванням відбулось засідання Комісії.

Рішення щодо створення Комісії було прийнято під час чергового засідання Громадської ради Мінветеранів. До її складу окрім Першого заступника Міністра увійшли члени Ради, представники ветеранських громадських організацій.

Контакти для подання заявок на розгляд Комісії:
02000, м. Київ, провулок Музейний, 12, Першому Заступнику Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Колумбету Антону Сергійовичу.
Телефон для довідок 067 322 69 79.