Російська «п’ята колона» спробувала завдати удар по протиповітряній обороні України «з середини»

ДБР завдає удару по системі протиповітряної оборони країни – так вважають у Командуванні Повітряних Сил ЗС України. Підставою для такої заяви стали дії слідчих Державного бюро розслідувань у трьох зенітних ракетних бригадах, озброєних найпотужнішими комплексами С-300.

У Командуванні виду повідомляють, що 1 липня 2020 року в зенітну ракетну бригаду на Київщині (військова частина А2860) чомусь прибули представники Хмельницького відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань. Візит правоохоронців ДБР відбувся на підставі ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С. Баєва в межах кримінального провадження № 62020240000000492. Слідчі ДБР склали протокол огляду та вилучили чотири надвисокочастотні (НВЧ) прилади, клістрони та супровідну документацію. Посадовим особам інкримінують суттєві порушення у закупівлі клістронів. Проте у постанові суду не йдеться про жодне вилучення.

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) також під час обшуків вилучили із зенітних ракетних бригад Повітряних сил Збройних сил України, що базуються у Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях НВЧ прилади (клістрони), які є одними з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на цілі. Про це 02 липня 2020 заявили на офіційній сторінці Facebook Командування Повітряних сил ЗСУ.

Подаємо повну цитату заяви Повітряних сил Збройних сил України:

“До Дня зенітних ракетних військ, яке відзначатимемо завтра, 3 липня, Державне бюро розслідувань робить черговий «подарунок» захисникам неба.

Так, 1 липня 2020 року у зенітну ракетну бригаду Повітряних Сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький. На підставі Ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С.Баєва, в межах кримінального провадження №62020240000000492, слідчими ДБР складено протокол огляду та вилучено чотири НВЧ прилади (клістрони) та відповідну супроводжуючу документацію.

Слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові суду не йде мова про вилучення, а лише «про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів.

Такі ж точно процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах на Одещині (в/ч А2800) та Херсонщині (в/ч А1836). Складається враження, що це попередньо ретельно спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності нашої держави.

У той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ у рамках масштабного військового навчання «Кавказ-2020», де навіть неприховано розігрується сценарій повномасштабного вторгнення в Україну, державні інституції у особі судді, керівництва ДБР дозволяють собі подібні речі…”

Надвисокочастотні прилади є одним із основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави.

“Ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи, водночас закликаємо усі правові інстанції приймати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави”, йшлося в повідомленні.

Розголос про антиукраїнський демарш «п’ятої колони» від Командування Повітряних сил ЗСУ отримав значний суспільний резонанс та тисячі репостів у соцмережах. Та за 2 години його було видалене зі сторінки. Але залишився архів цього запису. https://archive.fo/DcsCU

 

Також на сторінці  Командування Повітряних сил ЗСУ опублікували допис з текстом та посиланням на сайт ДБР:

“Завдяки резонансу, жвавому обговоренню в суспільстві, розумінню керівництва правоохоронних органів, вдалось досягти консенсусу у вирішенні питання повернення вилучених НВЧ приладів (клістронів) до частин зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.

Відповідну заяву на своїй сторінці зробило ДБР“.

 

На сайті ДБР підтвердили, що вилучили 7 приладів НВЧ (клістрони). Заявили, що  3 прилади нібито вже повернули до однієї з військових частин, а ще 4 прилади планують повернути 2 липня.

“Керівництвом Державного бюро розслідувань ініційовано проведення службового розслідування, під час якого буде надана оцінка правомірності дій працівників ДБР“, – резюмували на сайті ДБР.

Нагадуємо, що останні місяці українські та закордонні аналітики активно обговорюють тему ймовірної ескалації бойових дій, ініційованих з боку РФ для вирішення проблеми з водопостачанням на окуповану Криму.

24 червня до засторог з боку експертів приєднався і екскомандувач силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес, який сигналізував, що у вересні 2020 року РФ планує провести масштабні навчання “Кавказ 2020”, які можуть стати прикриттям початку військової операції із вторгнення у південні області України.

Дуже схоже, що зниження боєздатності частин ППО у південних областях України представниками рашистської «п’ятої колони» в Україні є однією зі складових підготовки чергового етапу вторгнення РФ, про яке попереджають військові експерти та аналітики.

Резюмуючи ці новини та заяви можна зробити висновок, що гібридна війна переходить у активнішу фазу і «хтось» руками слідчих ДБР намагається знизити боєздатність ППО України у південних областях біля Криму.

Дуже цікаво, як швидко і з якою ефективністю відреагують на дії російської «п’ятої колони» українські правоохоронні органи…

 

НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС