Росія вчиняє культурний геноцид українців, – Олександр Ткаченко

  Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у ПАРЄ закликав визнати росію країною, яка вчиняє культурний геноцид українців. Про це інформує МКІП.

  «Російська агресія ж спрямована на тотальне знищення української ментальності та ідентичності. Це включає людські втрати за національною ознакою, злочини геноциду, підміну історичних понять, нівелювання унікальних традицій українського народу, знищення об’єктів культурної спадщини, розкрадання культурних цінностей, спроби стерти українську національну пам’ять», – сказав Ткаченко на засіданні комітету ПАРЄ 23 березня.

   За його словами, “Україна очікує від ПАРЄ визнання російської федерації країною, яка вчиняє культурний геноцид”, не тільки запроваджувати санкції проти рф, але й арештувати активи росіян, зокрема майна «росспівробітництва», а також сприяння у поверненні вкрадених росіянами культурних цінностей.

  У МКІП нагадали, що «росспівробітництво» є наймасштабнішою, найкраще фінансованою і найбільш історично вкоріненою інституцією російської культурної дипломатії, яка сьогодні розповсюджує не лише російські наративи та фейки, а й відверту брехню.

  Засідання комітету присвятили темі протидії нищенню культурної ідентичності під час війни. Результати роботи цього засідання допоможуть у підготовці резолюції ПАРЄ «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру» (Countering the erasure of cultural identity in war and peace), вказують у МКІП.

НАГАДУЄМО:

Росія поступово долає західні санкції