Сьогодні, 01 жовтня 2021 року, після відкриття торгів ціна на газ у Європі встановила новий «рекорд» – майже $1200 за 1000 кубічних метрів.
“Газпром” почав постачання газу до Угорщини в обхід України. Як повідомляв раніше холдинг, всього уклали два контракти, сумарний обсяг по ним – до 4,5 млрд куб. м в рік, термін дії кожного з контрактів становить 15 років. Транспортування блакитного палива по газогону Ямал – Європа сьогодні зранку зменшився в три рази.
Україна втратила остаточно втратила можливість імпорту природного газу з Угорщини по так званому «віртуальному реверсу» через припинення транзиту по українській території російського природного газу до Угорщини.
Разом з тим “Газпром” погодився продовжити з компанією “Молдовагаз” контракт на поставку газу до Молдови на один місяць з 01 жовтня 2021 року.
Європейці сподівалися, що з відкриттям газогону “Північний потік-2” кількість газу в Європі збільшиться. А “пряме постачання” в обхід України дозволить зменшити витрати на транспортування. Європейці не вірили в те, що Росія змусить їх платити за газ в десятки разів більше.
Нагадуємо: