Росія перебазувала захоплені кораблі ВМСУ

12 березня 2020 року, біля причальної стінки в Інженерній бухті Севастополя розпочалось формування групи кораблів, які були захоплені ВМФРосії у 2014 році.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Кораблі поставлені на діючий, так званий, «бойовий» причал, який використовується 41-ою бригадою ракетних катерів Чорноморського Флоту Російської Федерації. Днем раніше звідси вивели малий ракетний крейсер проєкту 21631. На звільнене місце пришвартували великий розвідувальний корабель «Славутич» (U510) проєкту 12884. Вдень до нього був поставлений великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» (U402) проєкту 775 (на фото).

З моменту окупації півострова Крим ці кораблі вперше з’явились у цьому місці. До 2014-го року вони штатно базувались біля сусіднього причалу на місці стоянки ВМС ЗС України.

Мета перебазування наразі невідома. У 2016-у році з’являлась інформація про те, що Росія здійснювала підготовку захопленого великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський» до бойового використання. Але станом на березень 2020 року цього так і не сталося.

Впродовж останнього року через велику інтенсивність використання суден у «Сирійському експресі», логістичній операції із забезпечення російського угрупування в Сирії, відбулось щонайменше дві поломки російських десантних кораблів. Великий десантний корабель «Цезарь Куніков» зламався під час навчань у районі мису Херсонес, а ВДК «Орск» був помічений на буксирі під час переходу Босфором, коли здійснював перехід із Сирії до Севастополя у січні 2020 року.