Росія могла сама організувати удар БПЛА по Кремлю, – ISW

  Росія могла сама організувати удар БПЛА по Кремлю 03 травня 2023 року, щоб створити умови для ширшої мобілізації населення на фронт. Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у черговому звіті.

   За словами експертів, російська влада нещодавно посилювала свою ППО, зокрема у Москві. У зв’язку з цим “вкрай малоймовірно”, що два безпілотники могли вільно здолати ешелоновану протиповітряну оборону щоб вибухнути або бути збитими прямо “над серцем Кремля”, та ще й потрапити на всі камери.

  Крім того оперативна, послідовна та чітко скоординована реакція Кремля на інцидент однозначно вказує на те, що “теракт” був заздалегідь підготовлений. Кремлю не вдалося своєчасно та послідовно дати інформаційну відповідь на інші військові приниження, серед яких втрата захоплених раніше Балаклії та Херсона у вересні та листопаді 2022 року.

  “Швидкий та послідовний виклад офіційної російської версії ударів передбачає, що Росія інсценувала цей інцидент у безпосередній близькості від святкування Дня Перемоги 9 травня, щоб представити війну своєї внутрішньої аудиторії як щось екзистенційне”, – вважають аналітики. На їхню думку, сума фактів вказує на те, що удари були сплановані і здійснені “внутрішніми силами”.

  Москва може використати таку “атаку”, щоб виправдати для внутрішньої аудиторії скасування або подальше обмеження святкування 9 травня. РФія вживає низку заходів, щоб виправдати свою незаконну загарбницьку війну проти України, підготуватися росіян до “поглиблення” мобілізації та спробувати виправдати подальші ракетні удари по українським цивільним об’єктам.

НАГАДУЄМО:

Україна не атакувала Кремль – то було НЛО!