Рашисти намагалися вкрасти два українські промислові судна

  Компанії з рф, яка знаходиться під санкціями, намагалось вкрасти два українські промислові суднами. Загальна вартість кораблів – понад 10 млн доларів, інформує СБУ. Для реалізації оборудки представники країни-агресора “домовились” з посадовцями українського держпідприємства про оренду плавзасобів афілійованою бізнес-структурою, яку контролюють з росії.

  Посадовці українського держпідприємства передали в оренду компанії рф два українські риболовецькі судна. Росіяни планували передати їх державній корпорації розвитку “ВЕБ рф” нібито за борги України перед рф – як сплату фіктивного боргу за накладення Україною арештів на російські активи ПАТ “Промінвестбанк”.

  З цією метою посадовці держпідприємства найняли екіпаж з громадян рф та перегнали судна до іспанського порту Лас-Пальмас.

  Кошти, отримані за оренду суден, злочинці перераховували на банківські рахунки підконтрольних юридичних компаній та адвокатських об’єднань за надання фіктивних послуг та в подальшому обготівковували їх.

  Правоохоронцями проведено низку обшуків. Слідчі дії тривають. Досудове розслідування за фактом пособництва державі-агресору здійснюється слідчими ГСУ СБУ (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 356 доба