Рада висловила недовіру Рябошапці

Верховна рада України в ході позачергового засідання у четвер, 5 березня, схвалили проект постанови №3154 “Про висловлення недовіри генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.”. Пропозиція про відставку генпрокурора спочатку було ініційована 158 нардепами.

Відставку генпрокурора підтримали 263 народних депутатів: 179 нардепів від “Слуги народу”, 36 нардепів від ОПЗЖ, 15 – “За майбутнє”, 16 – “Довіра” і 17 позафракційних депутатів.

У постанові зазначено, що існують усі підстави стверджувати про низьку ефективність виконання Рябошапкою обов’язків генерального прокурора і, як наслідок, його невідповідність займаній посаді.

“Нерозслідування, гальмування розслідування найбільш резонансних кримінальних проваджень свідчить про небажання, неможливість або нездатність генерального прокурора забезпечити виконання завдань, поставлених законом перед Офісом прокурора, в тому числі і перед прокуратурою у цілому”, – повідомляється у документі.

“Висловити недовіру генеральному прокурору Рябошапці Руслану Георгійовичу, що має наслідком його відставку з посади. Ця постанова набирає чинності з моменту її прийняття”, – підкреслюється у постанові.

Нагадаємо, текст постанови про недовіру Рябошапці з’явився у Раді 3 березня. Пізніше профільний правоохоронний комітет ВР рекомендував визначитися з постановою про недовіру генпрокурору Руслану Рябошапці в сесійній залі.

 

За матаріалами РБК-Україна