Рада перервала розслідування справ Майдану: в чому справа.

З 20 листопада слідство у справах Майдану зупиниться на невизначений час.

Причина в тому, що Рада так і не проголосувала за необхідні правки до закону про ГБР, які б дозволили продовжити розслідування. Про це повідомила адвокат сімей героїв Небесної сотні Євгенія Закревская.

“Наступна спроба тільки 3 грудня. Тобто 20 листопада у нас вже “чорна діра”. Передавати справи нікому, нікуди, і тому слідство зупиняється”, – написала Закревская.

20 листопада органи прокуратури втратять слідчі функції, після чого справи Майдану перейдуть до НАБУ і ГБР.

Пізніше Закревская зажадала від президента Володимира Зеленского скликати позачергову сесію Верховної Рады для проведення голосування за поправку №318 до законопроекту №2116, яка дозволить зберегти слідство у справах Майдану.

“Вимагаємо не передавати виробництво у справах Майдану в ГБР до прийняття поправки, створення управління по Майдану в ГБР і перекладу туди слідчих з ГПУ”, – сказано в заяві.

Нагадаємо

20 листопада 2019 р. органи прокуратури втратять слідчі функції, після чого справи Майдану повинні перейти частково – Держбюро розслідувань, частково – НАБУ.

14 листопада активісти і родичі загиблих під час Революції Гідності провели акцію під будівлею Офісу президента, вимагаючи ефективного розслідування справ Майдану після переходу їх в перебування під слідством ГБР, створення в ГБР окремого слідчого управління і прийняття спеціальної поправки, яка дозволила б слідчим ГПУ перейти в нову структуру.