..Ні в якому разі не можна вірити заявам російської влади про відведення військ від українського кордону та не слід сприймати таке відведення як деескалацію конфлікту.
Про Глен Грант, колишній експерт з питань безпеки та оборони Українського інституту майбутнього, колишній підполковник британської армії, написав у свому Facebook.
На його думку, переміщенням великої кількості армійських підрозділів вже досягнуто великої кількості військових та політичних цілей.
1) Як зазначає Грант, блокада Азовського моря залишається і вона триватиме.
2) «Маневри» налякали США, змусивши їх вивести два кораблі з Чорного моря і домовитись про зустріч з Путіним з Байденом.
3) “Росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються на базу – багато техніки залишаться”.
4) У той час, як всю увагу було прикуто до України, на іншого напрямку, в Арктиці, відбувалися певні серйозні зміни.
5) На практиці залізнична система була випробувана для транспортування великої кількості техніки у випадку широкомасштабної мобілізації.
6) Відпрацьовано розгортання та подальші дії батальйонних груп на передовій, включаючи їх артилерію та матеріально-технічне забезпечення, готовність до реальних бойових дій на випадок війни.
7) Відпрацьовано командування, контроль та управління військами в умовах війни.
8) У навчаннях було задіяно всю транспортну авіацію та парашутні сили, включаючи їх “бортове” завантаження і підготовку до спуску з парашутом.
9) Було зібрано та розроблено нову версію застосування морського десанту з кораблів, що підпорядковані трьом різним флотам.
Грант наголосив, що значна частина розгорнутих військ продовжує бути готова до швидкої реактивації. Тактика буде “вдосконалена”, недоліки усунуті.
“А що ми отримали з усього цього в Україні і що ми, як в Україні, так і на Заході, так швидко змінюємо?”, – резюмував риторичне запитання.
Нагадуємо: