ПЦУ пропонує визнати єрессю расистську концепцію Гундяєва

  Православна Церква України (ПЦУ) звернулася до патріарха Константинопольського Варфоломія з листом-проханням, в якому пропонує позбавити Гундяєва патріаршого престолу та визнати єрессю расистську концепцію “русского міра”. Відповідний лист-звернення на засіданні 27 липня 2022 року затвердив Священний синод ПЦУ.


  У листі мова йде про те, що вся увага Гундяєва (Кирила) вже давно сфокусована не на церковних справах, а на геополітичних питаннях. Зараз Гундяєав вирішив взяти участь у створенні доктрини “русского міра” – “націоналістичної етнофілетичної теорії про особливу роль російської нації та держави у Світі та в Церкві”.

 

  Як сказано у листі, доктрина “русского міра” в інтерпретації Гундяєва (патріарха Кирила) заперечує право народів на історичне самовизначення. Згідно з цією “концепцією” – росіяни, українці та білоруси, нібито, належать до якоїсь “спільної цивілізації”, яку вони вирішили назвати “русскій мір” і через автори концепції, навіть в теорії, позбавляють ці народи права на подальше історичне самовизначення.


  В ПЦУ рашистську “теорію Гундяєва” та його “однодумців” вважають расисткою через те, що в ній Росія та “русскій мір” є чимось принципово кращим і вищим за інші народи. Відповідно українці та білоруси мають право на існування і майбутнє виключно як частина російської реальності.


  У листі сказано, що ідеологія сучасної РПЦ становить загрозу не лише Україні, а й всьому православному Світу.