Приватне акціонерне товариство зупинило будівництво катерів для ВМС України (ФОТО)

Приватне акціонерне товариство «Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України.

 

Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на власні джерела в Міністерстві оборони України. 

 

Мова йде про восьмий корпус малого броньованого артилерійського катеру проєкту 58155 та десантно-штурмового катеру проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

 

У липні 2020 року Командувач Військово-Морськими Силами ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа озвучив інформацію, що національний флот обмежиться придбанням восьми корпусів МБАКів, останній з яких мав бути спущений на воду та переданий на випробування до кінця цього року. Його заклали 8 лютого 2018 року разом з третім корпусом десантно-штурмового катеру проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

 

За півроку підприємство змінило власників з «Прайм Ессетс Кепітал» (акціонерами якого є колишній Президент України Петро Порошенко та його бізнес партнер Ігор Кононенко) на нового – компанією «Евінз лімітед» з групи «ТАС», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко.

 

Станом на листопад 2020 року, на корпусах катерів для Військово-Морських Сил ЗС України жодних робіт не проводилось.

 

Корпусу майбутнього 3-го десантно-штурмового катеру проєкту 58503 на даний момент фактично не існує: є лише частини, котрі не встигли зібрати.

 

Підприємство «Кузня на Рибальському» по співпраці з ВМС ЗС України зараз працює лише по проєктам добудови та випробування двох наявних десантно-штурмових катерів шифру «Кентавр-ЛК», а також середнього розвідувального корабля «Сімферополь» за темою «Лагуна».

 

Причина зупинки будівництва яка називається – форсмажорні обставини у зв’язку з пандемією COVID-19.

 

Нагадуємо: