Провал російської операції «Хмеймім-2» в Лівії: турецькі дрони знов завдали удар

Провалом завершилася російської операція проросійських сил « Хмеймім-2» в Лівії. Турецькі дрони завдали «удар в спину». Війська чинного уряду Лівії, визнаного ООН, неподалік від столиці країни Тріполі, захопили велику військову базу, яка формально належала Хафтару.

Насправді цю базу контролювали російські війська, які діють під прапором банди «Вагнера». Місцеві джерела повідомили, що Москва планувала перетворити цю базу в другій «сирійський Хмеймім» і прагнула надовго застовпити собі місце на півночі Африки. Однак вмішалася Туреччина.

З місця подій повідомляють, що наступ урядових сил на велику авіабазу аль-Ватайя почався після того, як турецькі дрони завдали удару по обороні російських найманців і найманців Хафтара.

Безпілотники знищили ключові оборонні позиції, після чого війська Лівії захопили базу, знищивши велику кількість найманців Хафтара. Щонайменше один член банди «Вагнера», який не встиг втекти, був захоплений в полон.

Урядовим силам дісталися трофеї: 6 літаків, танки, БТР, озброєння і боєприпаси до всього цього.

Хафтаровци і рашисти спробували відбити базу, однак ця спроба провалилася. Зазнавши великих втрат, банди Хафтара і Вагнера відступили.

За останніми даними запеклі бої активізувалися по всій лінії зіткнення у Лівії. Урядові сили просунулися в напрямі Касерма і Твайша. На ряді ділянках хафтарівці ще утримують своїх позиції.

Також стало відомо, що расіянє поставили до Лівії бойові вертольоти Мі-35 і безпілотники. Формально техніка передана Хафтару. Але, скоріше за все, вертольотами і дронами керують «бурятські шахтарі» та «мокшанські трактористи».

Тим часом Туреччина направила свої військові кораблі в зону конфлікта. Повідомляється щонайменше про 3 корабля турецьких ВМФ, які прямують до берегів Лівії. Аналітики припускають, що перед морськими силами Туреччини поставлене завдання перекрити морські шляхи постачання формувань Хафтара.

Останні успіхи урядових сил Лівії в боях з Хафтаром і російськими «вєжлівимі людьми» серйозно схвилювали Кремль. Стало відомо, що Москва має намір поскаржитися на Туреччину в ООН. Зазвичай до такого тиску Росія вдається лише тоді, коли зазнає поразок на полі бою.

Нагадаємо, що Парламент Туреччини 2 січня 2020 року схвалив законопроєкт, який дозволяє розміщувати війська в Лівії, що відкриває шлях до подальшого військового співробітництва між Анкарою та Триполі. Турецькі війська підтримують уряд аль-Сарраджа в Тріполі. Проти урядових військ ведуть бойові дії сили під керівництвом Халіфа Хафтара, які підтримують російські найманці, а також Єгипет та Об’єднані Арабські Емірати.

 

За повідомленнями інтернет видань.