4 квітня на Житомирщині урочисто відкрили “Простір турботи про ветерана” на базі Бердичівського госпіталю ветеранів війни та обласної клінічної лікарні імені Гербачевського, повідомляє Суспільне. Витрати на створення цих кабінетів у двох медичних закладах області склали понад 2 мільйони гривень.
Загалом проєкт реалізували за підтримки Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства охорони здоров’я України, Житомирської ОВА, а також благодійного фонду “Повернись живим”. Останній залучив своїх фахівців до розробки концепції, вибору підрядників, а також до закупівлі необхідного обладнання та меблів. Це вже восьмий “Простір” в Україні, і планується створити ще два таких простори в найближчий час.
“Залучалися фахівці до вибору підрядників, контролю самих ремонтних робіт, закупівлі обладнання, меблів. Це вже 8 простір в п’яти областях України і ще планують два, а потім попереду ще низка областей, я думаю що це буде 10 подібних ‘Просторів’,” — розповів Олег Карпенко, заступник директора фонду “Повернись живим”.
Павло Журбенко, головний лікар Бердичівського госпіталю ветеранів війни, зазначив, що щомісяця в його закладі лікуються близько 1000 військовослужбовців. Він підкреслив, що новий “Простір” стане важливим доповненням до існуючої роботи. “Практично 90% тих, хто має контузії, мають посттравматичний стресовий розлад. І додаткова робота з ветеранами війни, з їх супроводом, також необхідна та є гарною ідеєю. Бо в таких кабінетах будуть збирати та опрацьовувати потреби ветеранів, поки вони перебувають на лікуванні,” — сказав Журбенко.
Для роботи в “Просторі” був проведений спеціальний конкурс, і наразі вже обраний перший фахівець, який проходить навчання.
На відкритті “Простору” в Житомирі перебувала міністр з питань ветеранів України Наталія Калмикова. Вона підкреслила важливість підтримки ветеранів і зазначила, що програма супроводу є одним із ключових напрямків роботи міністерства. “Крім цього, завжди у відрядженнях до областей ми спілкуємося із ветеранами, презентуємо стратегію ветеранської політики, яка в нас затверджена і по якій працює і уряд, і обласні адміністрації. Ми спілкуємося із нашими фахівцями з супроводу, тому що мені важливо подивитися, як вони діють на місці, з якими проблемами до них найчастіше звертаються,” — зазначила Калмикова.
Проєкти “Простір турботи про ветерана” стали реальністю завдяки співпраці кількох організацій, а також значному фінансуванню, що дозволило покращити умови лікування та реабілітації ветеранів в Житомирській області.
