Для ветеранів російсько-української війни з тяжкими травмами та ампутованими кінцівками презентували проект допомоги демобілізованим військовослужбовцям на Дніпропетровщині. В рамках проекту учасники зможуть безкоштовно навчатися на магістратурі, викладати в школах «БЖД», «Захист України», а також отримати гранти на власні бізнеси, пройти курс керування автівкою та інше, інформує Суспільне.
Військовий Денис — один із учасників проекту . Півроку чоловік воював біля Роботиного на Запоріжжі. Внаслідок обстрілу військ РФ отримав поранення під час штурму російських позицій. Внаслідок поранення чоловікові ампутували праву ногу по коліно.
“І тоді прилетіло. Багато чого прилетіло. І дуже-дуже потріпало мене. Я думав, що це кінець. Я думав, що я загину, — каже чоловік. Тоді військові РФ поранили багато моїх побратимів. З позицій до місця евакуації ми добиралися понад 10 годин».
Саме стільки часу нога Дениса була затягнута турнікетом.
“Мене поки виносили, я вже морально до цього був готовий. Я розумів що турнікет довго накладений, то доведеться ампутувати. Я взагалі думав, що я не виживу, тому це для мене щастя було”, — розповідає чоловік.
Попри втрату ноги, після реабілітації чоловік змагався з іншими ветеранами у адаптивних видах спорту. У межах проекту, які презентували на Дніпропетровщині, Денис планує долучитися до програми тренувань від МВС.
Військовий Анатолій також втратив ногу від обстрілів РФ. Під час Оборони одного із сіл на Донеччині російські війська скерували на нього дрон — камікадзе. Сам Анатолій родом з Нікопольщини, був мобілізований до армії у липні 2023 року.
“Я 23 години був у турнікеті. Був інтенсивний обстріл, і командир не дозволяв групі евакуації прийти. Або я один був би 200-м, або шестеро людей, які мене несли”, — розповідає військовий.
Анатолію ампутували ногу у стоп пункті Дружківки, після чого був місяць лікуванні на Дніпропетровщині та на реабілітації у Львові. Наразі чоловік повернувся до родини і пристосовується до нових умов життя. Планує спробувати декілька напрямків з ветеранського проекту.
“У мене просто двоє синів, тобто вони будуть ходити в якісь секції. Бокс, кружки. Я до війни працював водієм, оцей напрямок, що вони будуть навчати інвалідів на ручному керуванні, це моя думка, також є”, — каже Анатолій.
Ветеранський проект надає можливість військовим також пройти психологічні курси, які будуть сприяти скорішій реабілітації, наголошує психолог Андрій.
“Нам дуже важливо не допомогти ветерану, бо допомагають лише ті, які не можуть нічого зробити. А надати майданчик, де людина відчує себе, хай це буде пафосно, але з гідністю”.
Долучитися до проекту можна через обласну військову адміністрацію .