Президенти Литви, Латвії та Польщі висловили своє занепокоєння щодо подій в Білорусі

    Президенти Литви, Латвії та Польщі надіслали спільного листа генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому висловили своє занепокоєння щодо подій в Білорусі. Про це пише DeepState. У листі три лідери заявляють, що співпраця між Москвою і Мінськом підриває безпеку не тільки регіону, а й  всього євроатлантичного простору, а також зазначають, що кремль використовує територію Білорусі та її ресурси для незаконної та жорстокої агресивної війни проти України, що свідчить про дедалі тіснішу військову інтеграцію між цими двома країнами.

  «Останнім її проявом стало розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Це ескалація в контексті війни в Україні та пряма загроза безпеці нашої спільноти. Це ще одне грубе порушення Рамкового акта НАТО-росія і живий доказ того, що цей документ більше не є чинним <…> Переміщення російських найманців “вагнера” та їхнього лідера євгена пригожина до білорусі створить ризики для політичної стабільності в білорусі і, як наслідок, потенційну втрату контролю над звичайними та ядерними озброєннями», – йдеться у листі лідерів Литви, Польщі та Латвії.

  Президенти не обмежились констаттацією фактів та простив “висловленням чергвовго занепокоєння”. Вони запропонували перелік дій, які, на їх думку, можуть допомогти покращити становище: «Дії, які ми пропонуємо, не лише покращать безпеку союзників, але й відповідатимуть демократичним прагненням білоруського народу. Наш курс дій повинен включати:

1) перегляд ядерного стримування та його адаптацію до нових реалій,

2) включення у військову адаптацію звичайних загроз, що походять з білорусі,

3) заповнення армійських запасів на східному фланзі,

4) підвищення оборонних витрат понад 2% ВВП та узгодження їх з пріоритетами НАТО, 5) підвищення стійкості союзників до гібридних загроз».

Нагадуємо:

Президент США схвалив рішення про надання Україні касетних боєприпасів