Президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі

5 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях. Відповідний указ Глава держави підписав 5 травня 2020 року.

Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті Президента України.

Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в ТКГ

Українську делегацію в ТКГ очолить Леонід Кучма.

До складу делегації ТКГ увійшли:

– віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков (перший заступник глави делегації),

– голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат України Олександр Мережко (заступник глави делегації),

– заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко (представник України в робочій підгрупі з соціально-економічних питань),

– голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України Андрій Костін (представник України в робочій підгрупі з політичних питань),

– заступник міністра оборони України Олександр Поліщук (представник України в робочій підгрупі з безпекових питань),

– голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат України Галина Третьякова (представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань).

Глава української делегації та його перший заступник отримали право визначати заступників представників України у робочих підгрупах та залучати до роботи делегації народних депутатів, представників державних органів влади, радників, експертів і технічних працівників.

На Міністерство закордонних справ України покладається організаційне, інформаційне, консультативне та інше забезпечення діяльності делегації України в ТКГ.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, який за дорученням Глави держави модерує діяльність української делегації в ТКГ. Андрій Єрмак зазначив, що цей указ Президента додатково регламентує склад української делегації, а також визначає сегмент відповідальності кожного її члена.

«Процес урегулювання ситуації на Донбасі складний, а тому має тривати безперервно. Україна хоче займати більш жорстку та ініціативну позицію, тому що нам потрібні істотні зрушення в цілій низці проблем. Потрібні більш чіткі визначення спірних і конфліктних точок та більш рельєфне позначення власних позицій», – сказав Андрій Єрмак.

Він наголосив, що Володимир Зеленський пильно стежить за діяльністю ТКГ та зацікавлений в інтенсифікації роботи групи для отримання більш вагомих результатів.

В той самий час коли Президент України Володимир Зеленський «…пильно стежить за діяльністю ТКГ та зацікавлений в інтенсифікації роботи групи для отримання більш вагомих результатів», а Кремль заявляє про те, що в Україні триває «громадянська війна»,  самі рашистські бойовики, які воюють на Донбасі, аж ніяк не приховують і не соромляться заявляти, звідки вони взялися «в східних районах Україні».

У контрольованій рашистами спільноті «Сводки от ополчения Новороссии» в публікаціях чітко вказується про наявність саме російських бойовиків на сході української держави.

«24.04.20. Звіт А. Жучковского про медичну допомогу бійцям російської армії (ополчення) Донбасу. Ми продовжуємо закупівлі медикаментів і надання допомоги пораненим бійцям російської армії народного ополчення на Донбасі. У деяких випадках допомога надається нужденним членам сімей бійців або сім’ям загиблих», – йдеться в одному з постів.

Гроші окупанти збирають для своїх потреб на картки Ощадбанку Росії та Яндекс-гроші.

Зважаючи на риторику російських пропагандистських ЗМІ, на це, та інші повідомлення рашистських найманців, виникає питання – а з ким і про що збирається домовлятися створена Президентом України «ТКГ»?

 

Про це пвідомляє uapress.info з посиланням на «Преса України».