Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Guardian про ситуацію на Донбасі: “Там стріляють, ну, пострілюють. На жаль, гинуть,… Буває.”

Британське видання The Guardian 7 березня опублікувало інтерв’ю з президентом України Володимиром Зеленським. 8 березня воно було опубліковане на сайті Офісу президента України.

Президент Української держави розповів про те, як почувається на нинішній роботі, як до неї ставиться сім’я, а також про повернення Донбасу, про роль олігархів та дещо інше.

Нижче наведено декілька цікавих фрагментів з інтерв’ю.

З повною версією інтерв’ю, яку опублікували на сайті Офісу президента.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Guardian охарактеризував ситуацію на Донбасі в зоні бойових дій як заморожений конфлікт і зазначив, що люди «втомлюються воювати».

– Я не віддам п’ять років, які дав мені народ України, на те, щоб займатися «Мінськом». Просто не віддам. Я розумію статистику. Я дивлюся, скільки людей загинуло. А ще п’ять років – я не хочу цього. Тому ми поставили перед собою завдання, і я вважаю, що на всі домовленості держава може витратити рік, а потім повинна бути реалізація. Довше не можна. …Я досі вважаю, що заморожений конфлікт – це зараз. Там стріляють, ну, пострілюють. На жаль, гинуть, але так скрізь (де є конфлікти). У Грузії, Абхазії теж стріляють. Буває. Просто більше часу минуло, менша межа, менша територія, інший рельєф. Тобто інші умови. Люди все одно втомлюються воювати. З роками, звісно, кількість жертв зменшуватиметься. Але наше завдання – це закінчити. Тому я так і бачу, що рік на всі домовленості, а далі – реалізація.

Відповідаючи на запитання про ситуацію в Російській Федерації сьогодні В.Зеленський зазначив:

– Я вважаю, що вони живуть у конструкції Радянського Союзу. Наші дідусі, бабусі жили в Радянському Союзі, там були певні плюси, але що стосується свободи слова, свободи мислення, ліберальних цінностей, закритості Радянського Союзу від зовнішнього світу – це безумовні мінуси. Тому я вважаю, що модель Російської Федерації саме така. Але це їхнє право, право народу. Народ обирає керівника країни, народ обирає модель. Та якщо народу не подобається, він обирає іншого. А якщо люди не можуть вибрати іншого, то відбувається те, що у нас було – Майдан… Тільки там Майдан буде більш кривавий, ніж тут. …Я нікому в принципі не бажаю, щоб люди гинули. Але ми повинні точно розуміти, що це – пружина. Якщо ви закручуєте, закручуєте, закручуєте, вона точно лусне. Питання – коли.

Про проблеми в Україні та шляхи їх подолання:

– Проблеми виникли багато років тому. Коли ми здобули незалежність, ми ще тоді повинні були вибрати собі модель, як жити. Це дуже важливо було – модель: з ким дружимо, на яких умовах, куди йдемо – до Європи… Потрібно було точно визначитися, і це найбільша проблема. Тому багато економічних процесів – вони стагнували, тобто вони сьогодні кожного дня прориваються, вибачте, як прищ у 18-річного. Ти не знаєш, де, коли саме, як він з’явиться. Ти просто бігаєш, як на кораблі: всюди діри, і ти руками й ногами закриваєш це. Це те, в чому ми зараз живемо. Ми закриваємо діри… Україна – велика держава, у якій економіка була заточена на радянську економічну модель, тому багато відносин було зав’язано тільки на країни колишнього Радянського Союзу, зокрема Росію. Тому коли у нас почалася війна, блокада економічних відносин з Росією, деякі підприємства справді потрапили в ситуацію стагнації. За незалежність ми не зробили незалежним виробництво, економіку, промисловість. Нічого цього не було зроблено. І сьогодні ми пожинаємо плоди того, що було. Звісно, потроху перелаштовуємося. Ось вам приклад – земельна реформа. Ми почали земельну реформу, яку 30 років ніхто не чіпав. Вона повинна була відбутися 30 років тому – і все. Ліберальний ринок землі – це те, що повинно було бути. Ми й так серйозні експортери з сільськогосподарського виробництва, промисловості, а так були б уже на найвищому рівні. І тут були б і українські фірми, і західні. Це тільки зараз з’являється, — сказав президент України під час інтерв’ю.

З повною версією інтерв’ю, яку опублікували на сайті Офісу президента 8 березня, ви можете познайомитися перейшовши за посиланням: https://www.president.gov.ua/news/intervyu-prezidenta-ukrayini-volodimira-zelenskogo-guardian-60085