Представники ГО “Спілка ветеранів АТО” відвідали форум про ветеранський бізнес

Сьогодні ,28 лютого 2024 року, в межах проекту “Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина” представники ГО “Спілка ветеранів АТО” відвідали форум “Підтримка ветеранського підприємництва: від національної до регіональної перспективи”.

Ця ініціатива була спрямована на зближення ветеранів, представників влади, експертів та підприємців для обговорення та розробки стратегій, спрямованих на підтримку ветеранського підприємництва на всіх рівнях. Основна мета заходу полягає у висвітленні та обговоренні ключових стратегій,спрямованих та наданні підтримки ветеранам у сфері підприємництва.

«Передусім я тут, щоб висловити свою повагу та шану нашим ветеранам, ветеранській спільноті. Нам дуже важливо, щоб ті, заради кого ми зараз працюємо, а це ветерани та члени їх сімей, відчували підтримку уряду та держави. Разом із Олександром Порхуном ми обговорювали подальші кроки щодо підтримки ветеранів та їх родин. Ми вбачаємо стратегію ветеранської політики, яка є у парламенті та уряді, але немає у формі постанови. Тобто треба зібрати все, що напрацьовано, і винести постанову», – зазначила Віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук.

Ірина Верещук також зазначила,що важливим є питання діяльності фахівців, які допомагатимуть нашим ветеранам.

«Ми повинні знайти оптимальну модель, а оптимальна модель полягає в тому, що у нас є гроші в уряді, в державі. Ми маємо кошти, але їх треба ефективно використати. Щоб ті, хто надає допомогу та консультує з питань працевлаштування та житлового забезпечення,мали ресурс. А для цього слід мати як адміністративне, так і матеріальне забезпечення».

Лелюх Тарас,ветеран,керівник ГС «БАЗУКА» акуцентував увагу на тому,що держава може зробити три речі для ветеранів і ці речі не будуть потребувати капіталовкладення.

«Дати всі гранти держава не зможе,для цього не вистачить грошей.Треба шукати те,що держава зможе зробити без залучення зайвих коштів.Перш за все, необхідно спростити отримання ліцензій ,дозволів,сертифікатів. Замість трьох місяців на розгляд, для депутатського бізнесу – тиждень.Якщо ветеранському бізнесу поставлять дедлайн для державних органів – тиждень,це неймовріно спростить процес.До того, державі це ні копійки не буде коштувати.

По-друге,зараз багато військовослужбовців і бізнеси через це втрачають свою нішу і ми втрачаємо клієнтів.В багатьох країнах світу є таке поняття,як відсоток від державних замовлень ,які беруться в першу чергу у ветеранів. Якщо державні органи закладуть,наприклад,що мінімум 15 відсотків своїх закупівель і послуг,які вони замовляють у підприємств ветеранів,це і копійки зайвої витрачено не буде,це буде добра ініціатива.

По-третє,тут,можливо,буде проти військкомат, дати можливість на одне ветеранське підприємництво бронювати від одного до трьох працівників. Зараз всі ховаються від військкомату,ніхто не хоче офіційно працювати.Якщо дати можливість ветерану офіційно резервувати людей,які у нього працюють,-це будуть найкращі працівники.»