Працевлаштування ветеранів: у Мінекономіки розповіли які заходи для цього вживають

У бюджеті на 2024 рік на підтримку ветеранів, ветеранок та їхніх сімей передбачено майже 14 млрд грн – удвічі більше, ніж торік, зазначила заступниця міністра. Також закладені кошти на реалізацію таких державних програм, як:

  • ветеранські гранти у межах програми єРобота;
  • програми навчання та перенавчання, щоб ветерани могли отримати спеціальність, яка має попит на ринку, або покращити власні професійні навички;
  • ваучери на навчання;
  • програма доступної іпотеки єОселя, яка допомагає ветеранам та їхнім родинам придбати омріяне житло.

“Більшість українських захисників та захисниць – це люди з активною життєвою позицією, унікальним досвідом, знаннями та навичками, які вони отримали на війні. Після демобілізації кожен з них повинен мати можливості реалізуватись у мирному житті. Завдання держави – створити інструменти для задоволення цих потреб. Тому турбота та піклування під час демобілізації вимагає обʼєднання зусиль бізнесу та держави з реалістичним усвідомленням масштабу виклику. У цій екосистемі підтримки роль Мінекономіки — створити умови, щоб ветерани й ветеранки могли відкривати власні бізнеси, знаходити роботу, яка їм до душі, аби їхні робочі місця були зручними та інклюзивними”, – сказала міністр економіки.

Також вона наголосила на тому, що  працевлаштування ветеранів безпосередньо впливатиме на темпи економічного відновлення України.Зараз же в Україні спостерігається структурне безробіття, яке негативно впливає на економіку країни.

«Важливою також є можливість повернення ветерана на кошах місце роботи,однак через травми та наслідки поранень людині може бути складно адаптуватись»,- зазначили  Мінекономіки.

“Тому вже зараз і держава, і роботодавці мають спільно подбати про безбар’єрність робочого простору для своїх працівників. Нині вже діє державна програма компенсацій для бізнесу за облаштування інклюзивних робочих місць – роботодавці можуть отримати до 120 тис. грн компенсації за придбані для своїх працівників потрібні їм меблі, обладнання, пристосування”, – вказали  у повідомленні пресслужби відомства.