ПОЗИЦІЇ ЗСУ ПРОДОВЖУЮТЬ ОБСТРІЛЮВАТИ

 04 лютого збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював наші позиції із мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї. Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було.

    У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив п’ять обстрілів по нашим позиціям, а саме:

– поблизу Мар’їнки – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;

– неподалік Красногорівки – зі станкового протитанкового гранатомету противник здійснив 4 постріли, а також вів вогонь з великокаліберного кулемету;

– в районі населеного пункту Авдіївка – з протитанкового ракетного комплексу – 3 постріли, а також здійснив обстріл зі станкового протитанкового гранатомету;

– поруч з Пісками – з автоматичного станкового гранатомету та стрілецької зброї;

– поблизу Старогнатівки – з підствольного гранатомету та іншої стрілецької зброї.

Сім ворожих обстрілів було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме:

– двічі поруч з Новотошківським – з міномету калібру 120 мм – 5 мін та 82-мм міномету – 8 мін;

– два рази поблизу Травневого – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї;

– два рази в районі населеного пункту Оріхове – зі 120-мм міномету – 3 міни та міномету калібру 82 мм – 6 мін;

– неподалік Новолуганського – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

 З початком цієї доби російські окупаційні війська з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї двічі відкривали вогонь по захисникам Новотроїцького. За поточну добу втрат немає.

   За даними штабу Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації з початку 2020 року 93 рази порушували режим 

припинення вогню із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння, випустивши при цьому в бык позицый ЗСУ 1087 боєприпасів.

   У січні для перетину лінії розмежування встановленим порядком було оформлено 1,07 мільйона громадян та 122 тисячі транспортних засобів. Відмовлено в пропуску через лінію зіткнення 965 особам у зв’язку з неточностями в документах або відсутністю необхідного переліку документів.

Прикордонниками в КПВВ оформлено 58 внутрішньо-переміщених осіб, які через гуманітарну кризу та систематичні порушення прав людини з боку окупаційної адміністрації РФ змушені були залишити місця свого постійного проживання та шукати кращого життя на контрольованій українською владою території.

Прикордонними нарядами в межах діючих гуманітарних дорожніх коридорів в районі операції Об’єднаних сил виявлено 72 паспортних документа України, що містили ознаки часткової підробки.

До адміністративної відповідальності в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на лінії розмежування притягнуто 227 громадян.

   Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що українська сторона СЦКК спільно з СММ ОБСЕ активно сприяє проведенню ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури Донбасу.

Українською стороною СЦКК з початку 2020 року опрацьовано 44 заявки на забезпечення ремонтно-відновлюваних робіт пошкодженої інфраструктури регіону. По 68% заявок отримано гарантії безпеки від Збройних Сил України і тільки 41% заявок підтримано окупаційними адміністраціями Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Представники української сторони СЦКК й надалі продовжуватимуть своєчасно і якісно виконувати заходи, спрямовані на підтримання безпеки та відновлення пошкодженої цивільної інфраструктури Донбасу.