Потрібні дієві механізми для контролю військ Російської Федерації на Донбасі та в Криму

«Потрібні дієві механізми для контролю військ РФ на Донбасі та в Криму» − вважає генерал-лейтенант Леонід Голопатюк

У рамках ОБСЄ мають бути створені дієві механізми контролю за військовою діяльністю російсько-окупаційних військ, що дислокуються на тимчасово окупованій території Донбасу та АР Крим.

Про це заявив начальник Головного управління міжнародного співробітництва і верифікації ЗС України генерал-лейтенант Леонід Голопатюк під час онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

– Звертаю увагу на необхідність вироблення дієвих механізмів міжнародного контролю за військовою діяльністю російсько-окупаційних військ, що дислокуються на тимчасово окупованій території на сході нашої держави та в Автономній Республіці Крим, − заявив Голопатюк під час засідання, присвяченого виконанню та модернізації Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

При цьому він запевнив у послідовному курсі України щодо неухильного виконання своїх зобов’язань відповідно до положень міжнародних договорів та угод у галузі контролю над звичайними озброєннями, незважаючи на те, що країна змушена вести бойові дії, відбиваючи збройну агресію РФ.

– Україна продовжуватиме співробітництво в процесі модернізації Віденського документа стосовно заходів зміцнення довіри та безпеки та інших інструментів впливу ОБСЄ, що сприятимуть військовій стабільності, транспарентності та передбачуваності для усіх держав-учасниць, і закликає держави-учасниці приєднуватися до цього процесу, − наголосив Голопатюк.

За словами генерала, на сьогодні важливим є не лише сумлінне та неухильне виконання положень Віденського документа (ВД − 2011) усіма учасниками, «але і його модернізація з метою адаптації до сучасних умов, з урахуванням нових викликів системі європейської безпеки».

На цьому тлі Україна серед 34 держав-учасниць ОБСЄ робить певні кроки в цьому напрямку, однак процес модернізації «ВД – 2011» блокує Росія.

– Ми стикаємося з небажанням деяких держав-учасниць підтримувати ці зміни та блокуванням з боку Російської Федерації модернізації Віденського документа та адаптації до сучасних реалій комплексу заходів зміцнення довіри та безпеки, − заявив начальник Головного управління міжнародного співробітництва і верифікації ЗСУ.

Більше того, як додав генерал, діяльність Російської Федерації вже завдала удару територіальній цілісності України і «призвела до утворення так званих «сірих зон» на нашій території, а нарощування військ (сил) у безпосередній близькості з нашою державою продовжує створювати додаткові дестабілізаційні фактори».