Потребу у житлі ветеранам закриємо цього року, – Олександр Порхун (відео)

“Потребу у житлі по 206-й постанові ми закриємо цього року. Загалом ми розраховуємо, що за розподілену субвенцію у 5,5 мільярдів гривень житло зможуть придбати приблизно 2300 родин ветеранів. 700 з них вже отримали кошти на свої рахунки, а 13 з них вже придбали житло”, — повідомив Перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

  Йдеться про учасників бойових дій – осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ груп та членів родин загиблих Захисників і Захисниць України (постанова КМУ № 719), учасників бойових дій – внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ № 280), учасників бойових дій – осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ груп на території інших держав та членів родин померлих таких осіб (постанова КМУ № 216),  учасників Революції Гідності та сімей загиблих (померлих) з числа таких осіб (постанова КМУ№ 206).

  Олександр Порхун нагадав, що Мінветеранів вже завершило розподіл субвенцій на виплату грошової компенсації для придбання житла визначеним категоріям осіб за чотирма бюджетними програмами в обсязі 5,5 мільярдів гривень, які передбачені на 2023 рік.

  Для того, щоб стати у чергу для отримання компенсації на придбання житла, особа, яка має один із зазначених вище статусів, має звернутися до житлової комісії за місцем реєстрації та надати відповідні документи. У свою чергу Мінветеранів на перше квітня кожного року збирає дані у місцевих органів влади про потребу у житлі для таких осіб і пропорційно розподіляє субвенцію з державного бюджету до місцевих — для виплати компенсацій на придбання житла. Далі кошти надходять одержувачам на спеціальні рахунки.

  “Це цільові кошти саме на придбання житла. Мінветеранів не має житлового фонду і не роздає готові квартири. Міністерство лише розподіляє субвенцію на придбання житла. Особа сама шукає житло  — або на вторинному ринку, або на первинному за умови, якщо житло введено в експлуатацію. І Мінветеранів веде контроль за використанням цих коштів”,  — зауважив Олександр Порхун.

 Нагадаємо, у затвердженому Урядом проєкті державного бюджету на 2024 рік Мінветеранів передбачило 5,2 млрд гривень на придбання житла для ветеранів та їхніх родин. У разі підтримки його Парламентом, Міністерство розраховує у наступному році закрити потребу у житлі за чотирма бюджетними програмами.

НАГАДУЄМО:

Призначено нову заступницю Міністра оборони України