Покрокова інструкція від Міноборони, як самостійно отримати статус учасника бойових дій

  Сьогодні існує кілька шляхів подання документів військовослужбовцями для отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Про це повідомили у Міністерстві оборони України та опублікували кілька варіантів дій.

  Заяву можна подавати в паперовій або електронній формі. 

  Для пришвидшення розгляду заяви особам, які звільнені з військової служби у Збройних Силах України, рекомендують звертатися до ТЦК та СП за місцем реєстрації (перебування на військовому обліку). Разом із заявою потрібно подати згоду на збір та обробку персональних даних, дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри на матовому папері. 

  Отримавши заяву (звернення) і згоду на збір та обробку персональних даних, представники ТЦК та СП самостійно, виключно через систему електронного документообігу, скеровують документи на розгляд відповідної комісії через військову частину. 

  Військова частина, отримавши заяву, готує довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та надсилає необхідні  документи на адресу відповідної комісії. 

  В свою чергу комісія розглядає документи та ухвалює відповідне рішення. 

   Для чинних військовослужбовців або їхніх представників передбачений інший порядок.

  Військовослужбовець (особа, звільнена з військової служби) або його представник може підписати заяву (звернення) до Комісії, використовуючи Портал Дія, шляхом накладення віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») особи та подати їх на адресу електронної пошти: zvernmou@post.mil.gov.ua 

  Також можна з накладанням електронного цифрового підпису, згенерованого встановленим порядком, звернутися на адресу електронної пошти для надсилання звернень напряму: zvernmou@post.mil.gov.ua

Через Портал “Дія” або напряму на адресу електронної пошти подаються: 

  • Копії відповідних документів (у разі наявності) на ____ арк. в 1 прим (вказати кількість аркушів). 
  • Згода на збір та обробку персональних даних на ___ арк. в 1 прим. 
  • Дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри в електронному вигляді у форматі JPG, JPEG. Зображення обличчя має заповнювати 65-70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення учасника бойових дій у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, не додаються). 
  • Інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання Вами особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

   Військовослужбовець (особа, звільнена з військової служби) або його представник може підписати заяву (звернення) до Комісії і надіслати його через поштове відділення національних операторів поштового зв’язку на адресу відповідної Комісії. 

  Увага! Заява (звернення) подається на адресу Комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходить або проходив військову службу.

В цьому випадку подаються: 

  • Оригінали відповідних документів (у разі наявності) на ___ арк. в 1 прим. 
  • Згода на збір та обробку персональних даних на ___ арк. в 1 прим. 
  • Дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри на матовому папері, зображення обличчя має заповнювати 65-70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення учасника бойових дій у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, не додаються). 
  • Інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання Вами особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

  Якщо Ви не знаєте, якому органу військового управління підпорядкована Ваша військова частина, заява (звернення) надсилається не на Комісію, а на адресу виду (роду) військ, якому вона підпорядкована, або Міністерства оборони України. 

  Зразки заповнення заяви (звернення) військовослужбовця Збройних Сил України (особи, звільненої з військової служби), його представника можна знайти за цим посиланням.

Джерело: Судово-юридична газета

НАГАДУЄМО: