Погоджено одну з ділянок розведення в районі гнутове

Прес-секретар глави української сторони на переговорах Контактної групи в Мінську Дарка Оліфер у Facebook повідомила наступне:

«Практично погоджено одну з ділянок розведення в районі н.п. Гнутове, яку раніше було запропоновано українською стороною, триває робота над погодженням інших. Акцентовано увагу на необхідності забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який зараз порушується з боку НЗФ ОРДЛО.

За даними СММ ОБСЄ, з початку року їхні патрулі 146 раз не були допущені на території ОРДЛО. Українська сторона наполягає на забезпеченні цілковитої безпеки роботи співробітників місії, також СММ ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до всієї території України, як це передбачено її мандатом.

В гуманітарній підгрупі ми передали уточнений список людей, яких прагнемо звільнити.»

Раніше лунали заявили, що на переговорах Контактної групи в Мінську не вдалося узгодити жодної ділянки для подальшого розведення сил на Донбасі. Прогрес намітився після телефонної розмови між В.Зеленським і А.Меркель під час якої канцлер Німеччини висловили надію на те, що на зустрічі контактної групи 12 лютого буде досягнутий прогрес.

«Сьогоднішнє засідання ТКГ в Мінську відбулося в 5 річницю підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод. Ця домовленість України, Франції, Німеччини та РФ зупинила крупномасштабні бойові дії, кровопролиття, щоденну загибель десятків українських громадян і дала можливість повернення миру до України», -пише Дарка Оліфер.

За матеріалами Фейсбук Дарки Оліфер