ПКР «Нептун» з бойовою частиною вразила ціль (ВІДЕО)

Протикорабельна крилата ракета Р-360 «Нептун», вперше споряджена бойовою частиною, під час випробувань успішно вразила надводну морську ціль, роль якої виконувало судно-мішень ВМС ЗСУ.

Черговий етап випробувань наземного комплексу крилатих ракет РК-360МЦ «Нептун» відбувся сьогодні, 17 червня, на державному випробувальному полігоні «Алібей», що на Одещині.

 

Комплекс РК-360МЦ «Нептун» з протикорабельною ракетою Р-360 призначений для ураження бойових кораблів типу крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, що діють самостійно, або в складі корабельних груп і десантних загонів, а також берегових радіо-контрасних цілей, у простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

 

— Це був фінішних етап цілого комплексу випробувань комплексів «Нептун», де ми працювали з бойовими виробами. Випробування були успішні, обидва вироби влучили у ціль.

 

Умови випробувань цілого комплексу були різні. Температура, зовнішні коливання, метеорологічні умови. Перевірялась забезпечення роботи зв’язку на комплексі, польотного завдання виробу тощо. Цілі відігравали кораблі-мішені на відстані близько 80 км. Умови пуску штатні. Як виробник ми готові виробляти дані комплекси серійно та поставляти в ЗС. Питання постановки на озброєння, це вже більш юридичне та бюрократичне питання, яке залежить від генерального замовника, − повідомив Генеральний директор Державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» Олег Коростельов.

 

Для підготовки такого екіпажу, а ми вже готуємо екіпажі, знадобиться 2-3 місяці. Тому що з точки зору використання, комплекс доволі простий, − зазначив Генеральний директор Державного підприємства Державного Київського конструкторського бюро «Луч» Олег Коростельов. − Також він додав, що КБ уже розпочало роботу над новою модифікацією даного комплексу. Наступний крок – зміна бази, а саме для повітряного та корабельного варіантів.