Підведено підсумки роботи Міжвідомчої координаційної ради з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я

  28 листопада відбулось восьме розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоровʼя за участі дружини президента України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

  Участь в останньому цьогоріч засіданні МКР взяли очільники 11 міністерств, керівники ОВА, народні депутати, представники Офісу Президента України, Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ та міжнародні партнери. У ході зустрічі учасники поділилися проміжними результатами у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я та презентували свої проєкти.

  «Міністерство у справах ветеранів України протягом 2023 року надало 13 533 консультації за допомогою гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду, 59 344 послуги з психологічної допомоги надано центрами соціально-психологічної реабілітації. Крім того, програмним забезпеченням MARTA оброблено 7 298 звернень», – повідомила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  В Мінветеранів модернiзовано MARTA – онлайн-систему для визначення станів психічного здоровʼя ветеранів та ветеранок. Прототип діагностичного інструменту було створено в Міністерстві у 2022 році. Цього року завдяки Програмі реінтеграції ветеранів IREX та за підтримки Державного департаменту США система була модернізована.

  Держпраці теж активно працює над впровадженням програми психосоціальної підтримки українців. Так, з початку повномасштабної війни, більше 300 інспекторів Служби пройшли навчання та у 2023 році поінформували понад 32 тис. суб’єктів господарювання про можливість запровадження політики психосоціальної підтримки на робочому місці, 23 роботодавці вже запровадили у себе відповідну політику.

  У межах засідання відбулася мінівиставка, на якій міжнародні партнери представили свої проєкти та послуги, спрямовані на психосоціальну підтримку населення в областях.

  Комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та доступна на сторінках програми в «Ти як

НАГАДУЄМО: