Підтримка ветеранського бізнесу: як держава сприяє розвитку підприємництва серед захисників?

Підтримка ветеранського бізнесу: як держава сприяє розвитку підприємництва серед захисників?

Розвиток ветеранського підприємництва дедалі частіше стає предметом для обговорення в українському суспільстві. Проте як держава може підтримати подібні ініціативи і в чому полягає стратегія щодо ветеранського бізнесу та політики? Про це розповідає заступник Міністра у справах ветеранів Максим Кушнір:

«Ми підготували проєкт закону щодо ветеранського бізнесу, створили стратегію розвитку ветеранського підприємництва та чотири основних інститути підтримки. Це включає доступ до фінансових ресурсів, освітні програми з фінансової грамотності, залучення ветеранського бізнесу до державних замовлень та промоцію ветеранського бізнесу», — підкреслив Максим Кушнір.

Ветерани об’єднуються в спільноти, підтримують одне одного, сприяють поверненню вже інших до цивільного життя та втіленню власних ідей.

Ветеран з Полтавщини Тарас Лелюх є співзасновником громадського союзу «БАЗУКА» (Бізнес-асоціація захисників України «Коловорот Аріїв»). Став одним з ініціаторів розробки законопроєкту «Про ветеранське підприємництво»:

«У нас в спілці основне гасло «Свій до свого, зі своїм, по своє». Гроші повинні крутитися між ветеранами. Всі повинні, як-то кажуть, купувати у своїх, користуватися послугами своїх. У нас є будівельний бізнес, у нас є реабілітаційні центри, у нас є комплекси відпочинку, у нас є багато аграрних підприємств, у нас є виготовлення різних смаколиків, у нас є багато оборонних, ми виготовляємо і наземні дрони, і повітряні», — ділиться досвідом Тарас Лелюх. Для багатьох відкриття власної справи може стати не тільки шляхом до самореалізації, а й покращеною альтернативою звичайним пільгам. Важливо створити умови, які б допомогли ветеранам реалізувати свої професійні плани, незалежно від того, чи це повернення на попередню роботу, пошук нових можливостей, чи розвиток власного бізнесу.

Поділитися: