Програма «U-LEAD з Європою» ініціювала новий проєкт, спрямований на допомогу органам місцевого самоврядування у створенні ефективної системи підтримки ветеранів та їхніх родин. Участь у програмі «Впровадження моделі підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей у громаді» взяли представники 10 українських громад. Протягом листопада-січня учасники відвідають серію тренінгів, семінарів і отримають консультації від експертів.
Головна мета цієї ініціативи – підвищити кваліфікацію посадовців місцевого самоврядування для створення та функціонування організацій, які зможуть забезпечити якісну підтримку ветеранів війни та їхніх сімей, йдеться у повідомленні U-LEAD.
«Законодавство України активно поповнюється новими нормативними актами, які стосуються реформування системи підтримки ветеранів. Ці зміни передбачають дотримання прав ветеранів, розширення можливостей їх соціального захисту, забезпечення медичної допомоги, психологічної адаптації, а також гідне вшанування пам’яті й формування позитивного образу ветерана у суспільстві. Робота у цьому напрямку на місцевому рівні вже триває, але її необхідно краще структурувати», – зазначає Наталія Баланюк, радниця з питань децентралізації Миколаївського офісу U-LEAD.
Керівник робочої групи «Соціальне благополуччя» Валерій Мікуліч додає: «Наша команда створила навчальний курс, який максимально відповідає запитам громад і буде корисним для посадовців місцевого самоврядування. Повернення захисників до громад ставить перед нами нові виклики – необхідно забезпечити їм якісні послуги та підтримку».
Радниця з фінансів Оксана Швець підкреслює: «Раніше ми проводили серію заходів, присвячених ветеранській політиці, і зрозуміли, що в органах місцевого самоврядування часто бракує розуміння, як саме працювати з ветеранами. Необхідно підвищувати обізнаність працівників ОМС щодо механізмів та моделей такої роботи».
На перших двох семінарах програми обговорювалися повноваження місцевої влади щодо підтримки ветеранів, деталі законодавчої бази та різні рівні системи соціального захисту. Учасники вивчали, як громади можуть запроваджувати додаткові гарантії, враховуючи локальні потреби.
«На місцях громади краще розуміють потреби своїх ветеранів, тому вони можуть забезпечити швидкий доступ до необхідних послуг. Робота з ветеранами має враховувати їхні індивідуальні обставини та зв’язки із соціумом», – додає Наталія Баланюк.
Другий семінар був присвячений алгоритмам впровадження моделей підтримки ветеранів і членів їхніх родин у громадах.
Програма «U-LEAD з Європою», фінансована Європейським Союзом та його країнами-членами (Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією), сприяє розбудові місцевого самоврядування в Україні. Завдяки широкій навчальній програмі U-LEAD зміцнює можливості територіальних громад у різних сферах.