ПІД ПОЛТАВОЮ «ЖІНОЧИЙ БАТАЛЬЙОН» ЗНОВУ ТРЕНУВАВ БОЙОВІ ЗАВДАННЯ.

У селі Клюсівка, що неподалік Нових Санжар, на території дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Джерело», цими вихідними відбувся щорічний вишкіл військово-патріотичного проєкту «Жіночий батальйон».

Нинішній захід ювілейний – десятий. У цьогорічних осінніх денних та нічних випробуваннях взяли участь 124 учасниці. Організатори повідомляють, що кожного року до нього приєднується все більше жінок, громадських і військових організацій. Програма стає цікавішою та складнішою.

Як повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА , у доброзичливій атмосфері панянки Полтавщини двічі на рік збираються, щоб зайнятися справами, які ще не так давно вважалися переважно чоловічими: армійський рукопашний бій та «вуличний» самозахист, воєнізоване орієнтування та пошуковий квест, бойові завдання десантно-штурмових військ. Проєкт передбачає і навчання сучасним навичкам тактичної медицини та домедичної допомоги потерпілому.

Учасниці говорять, що такі навички можуть знадобитися в повсякденному житті у різних критичних ситуаціях. А в наш час це знадобиться кожному, якщо доведеться встати на захист нашої держави.

Традиційно на навчаннях ділиться майстерністю рукопашного бою затримання злочинців начальник військової частини №3052 Віталій Кривич. Він говорить, що жінки все схоплюють швидко.

Вишкіл у «Жіночому батальйоні» проходять жінки віком від 18 років, які за станом здоров’я можуть тренуватися. Чимало учасниць проєкту стали професійними військовими. Траплялося, коли після підготовки у «Жіночому батальйоні» ставали захисницями у зоні бойових дій.

Проєкт «Жіночий батальйон» має статус обласного військово-патріотичного заходу. Ідея про його створення виникла ще у 2014 році, тоді й розпочалися навчання. Традиційні організатори – управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та полтавська ГО «Військово-спортивний центр “Воїн”». Також, із самого початку проєкт підтримувала Полтавська обласна рада та облдержадміністрація.