Під час прес-конференції Володимир Зеленський розповів про те, хто стріляє в захисників України на Донбасі

20 травня 2020 року в Маріїнському парку в Києві відбулася прес-конференцію Президента України Володимира Зеленського.

 

Для журналістів на галявині під відкритим небом розставили стільці, а для глави держави було змонтовано спеціальний подіум зі столом і стільцями на ньому.

Річна пресконференція президента Володимира Зеленського – важлива подія, але акредитувати всіх не вийшло.

Про це в Facebook написала прессекретарка глави держави Юлія Мендель

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10214163261113774&id=1781187626

 

На пресконференцію Зеленського не акредитували багато ЗМІ, зате пустили представників “Шарій.нет”, інформує Цензор.НЕТ.

В акредитації, зокрема, відмовили журналістові програми “Схеми” Михайлу Ткачу, Яніні Соколовій,  виданням “Бабель”, “Главком”, “Тиждень”, знімальним групам “Настоящего времени” і “Шустер Live”.

Відмови пояснювали однаково – обмеженнями через COVID-19.

 

«Є багато доказів причетності, там російська десантура, різні, які на тій території, які стріляють по наших людях – ми всі це розуміємо. І немає сенсу це повторювати кожного разу… Ми точно знаємо, хто там є. Ми точно знаємо їх кількість. І знаємо, чому вони стріляють», – зазначив Володимир Зеленський та додав: «Там всі є: і російські військові, і російські громадяни. Там всі вони є».

Він також розповів про те, що представники незаконних збройних формувань ДНР і ЛНР на переговорах в Мінську з усіх важливих питань неодмінно консультуються з керівництвом з РФ.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські військові на Донбасі стріляють тільки у відповідь, але першими вогонь не відкривають, вони лише відповідають на провокації збройних російських формувань. Про це він наголосив на пресконференції, яку транслював Офіс Президента.

«Я ніколи не закликав до того, щоб українські військові не відповідали на провокації противника. Я хотів показати всьому світу, що у нас сильна армія, ми не провокуємо, ми боремося за нашу країну. Якщо по нас стріляють, ми будемо відповідати, але першими ми стріляти не будемо», – сказав Володимир Зеленський.

За його словами, «якщо та сторона просто перестала б стріляти, згідно з Мінськими домовленостями, нормандським форматом, все б закінчилося».

«Але вони не знають, що з ними потім буде. Я маю на увазі бойовиків, не звичайних людей, – додав глава держави. – Тому їм складно зупинитися. Єдиний, хто має на них вплив, це Росія».

“Україна безпосередньо обговорює ситуацію по Криму. Я її обговорюю з усіма європейцями, з ким я зустрічаюся. І США, і Канада, і більшість країн ЄС – завжди я піднімаю це питання. Всі вони розуміють про списки санкцій політиків, публічно всі говорять. Нещодавно Помпео (держсекретар США) висловився: “поки Крим не повернеться – санкції не будуть зняті”, – зазначив він.

Також, за його словами, під час переговорів у Мінську це питання не обговорюється.

“Поки це єдиний спосіб, де ми говоримо про Крим. На жаль, повинен констатувати, коли була перша зустріч в Нормандії, ми з Ангелою Меркель і з президентом Франції піднімали це питання. І чесно, я сказав це Путіну. Я відчуваю, що Росія не хоче обговорювати це питання, але ми пам’ятаємо, що це наша з вами земля і це наш народ. Під час переговорів у Мінську це питання не піднімається”, – додав президент.

Прес-конференція тривала три години.

Минулого разу Зеленський проводив прес-марафон 10 жовтня 2019 року, він тривав більше 14 годин. Тоді прес-конференція Президента побила світовий рекорд із тривалості.

Повністю подивитись прес-конференцію Президента України Володимира Зеленського можна, перейшовши за посиланням: