Перші контракти з міністерствами оборони країн-партнерів із закупівлі озброєння для української армії будуть підписані найближчим часом будуть

Міністр оборони України Степан Полторак анонсував найближчим часом підписання контрактів із закупівлі озброєння для української армії з оборонними відомствами країн-партнерів.
“Ми вже сьогодні ведемо переговори з нашими партнерами зі США та інших країн щодо закупівлі засобів протиповітряної оборони, протитанкових засобів, закупівлі засобів радіоелектронної боротьби, засобів спостереження, також щодо модернізації наших Повітряних сил, наших літаків … Такі переговори ведуться і, я думаю, що найближчим часом перші контракти безпосередньо між міністерствами оборони будуть підписані”, – сказав міністр журналістам на Яворівському полігоні у Львівській області в середу.

Він зазначив, що ухвалений Верховною Радою закон щодо можливості Міноборони напряму закуповувати озброєння і техніку, а також фінансовий ресурс державного оборонного замовлення на цей рік дають змогу значно підвищити боєздатність Військово-морських сил, Сухопутних сил і Повітряних сил.

С.Полторак також нагадав, що за останні кілька років Україна тільки від США отримала військову допомогу майже на 400 млн дол., а саме – станції артилерійської розвідки, БПЛА, засоби зв’язку, катери, антиснайперські комплекси тощо.

Також міністр повідомив про заплановані постачання в армію озброєнь вітчизняного виробництва.

“Цього року ми плануємо поставити в ЗСУ понад 20 одиниць нових зразків техніки, починаючи від ракетних комплексів “Нептун”, “Вільха”, “Вільха-М” і завершуючи плануванням і початком будівництва ракетного катера. Ці наші плани є реальними, тому що і фінансовий ресурс, і передумови дають можливість реалізувати наші плани”, – сказав глава Міноборони.