Вчора, 29 листопада 2022 року, о 18:08 за київським часом, з космодрому Цзюцюань, розташованому на північному заході Китаю, за допомогою ракети-носія «Чанчжен-2F», було здійснено запуск космічного корабля «Шеньчжоу-15». За чотиривитковою схемою (близько 6,5 години) космічний корабель вийшов на орбіту космічної станції «Тяньгун» і о 23:42 за Київським часом здійснив з нею стиковку.
Після вдалого стикування члени екіпажу китайського космічного корабля “Шеньчжоу-15” – Фей Цзюньлун, Ден Цинмін та Чжан Лу., – увійшли до космічної станції «Тяньгун» і зустрілися там із трьома тайконавтами – екіпажем космічного корабля “Шеньчжоу-14”, – які перебували на орбітальній станції. Таким чином, загальна кількість тайконавтів в орбітальній космічній лабораторії вперше досягла шести людей, що стало дуже важливою історичною подією для Китаю.
Чень Дун, командир екіпажу “Шеньчжоу-14”, відкрив люк станції чим здійснив першу ротацію екіпажу на китайській космічній станції, повідомили в Канцелярії програми пілотованої космонавтики Китаю /CMSA/.
Шість тайконавтів житимуть і працюватимуть на станції близько п’яти днів, щоб виконати заплановані завдання та роботи з передачі, додали в CMSA.
Надалі Екіпаж має провести більше 40 наукових і технічних експериментів і тестів, також тайконавти зроблять три-чотири виходи у відкритий космос для здійснення монтажних робіт зовні станції «Тяньгун».