Паспорт в смартфоні

  У вівторок, 30 березня 2021 року, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект № 4355 щодо використання електронних паспортів. Відповідне рішення підтримали 302 народних депутати, інформує офіційний веб-портал ВР України.

 

  В Україні використання цифрових паспортів почали тестувати в додатку “Дія” у березні 2020 року. В квітні 2020 року уряд схвалив їх використання в додатку “Дія”. На сьогодні за допомогою е-паспортів можна користуватись перельотами по Україні, відкривати банківські рахунки та проводити касові операції в банках.

 

  Ухвалений документ розроблено з метою закріплення на законодавчому рівні можливості використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у е-паспорті та е-паспорті для виїзду за кордон.

 

Читайте також:

  Законопроект передбачає закріплення на рівні закону України визначення таких понять як “Е-паспорт” та “Е-паспорт для виїзду за кордон”, а також можливість використання е-паспортів громадянами України після 2021 року.

 

  Як зазначив міністр з питань цифрової трансформації України Михайло Федоров, наша держава стала першою в світі країною, що ухвалила відповідну ініціативу.”Ми перша в світі країна яка прирівняла електронні паспорти до звичайних!”, – написав він у Telegram-каналі.

 

 

Нагадуємо: