Вчора, 02 серпня, літак з Ненсі Пелосі та ще кількома її колегами зробивши кількагодинний гак навколо Филіппін, нарешті приземлився в аеропорту Тайбя – столиці непризнаної країни Тайвань. За польотом Пелосі на Тайвань на різних ділянках стежили онлайн майже 3 млн. людей.
Сьогодні, 03 серпня 2022 року Ненсі Пелосі провела дві зустрічі – з віце-спікером тайванського парламенту Цай Цічаном та головою адміністрації (президенткою країни) Цай Інвень.
Під час зустрічей американська спікерка заявила, що пишається дружбою між США та Тайванем. Штати підтримуватимуть Тайвань, оскільки у світі посилилося протистояння між диктатурами та демократіями. Вона наголосила, що візит конгресменів США на острів повністю відповідає політиці США щодо Тайваню.
Представники адміністрації Тайваню заявили, що не злякаються військової загрозаи КНР і зміцнюватимуть обороноздатність острова та партнерські відносини зі США і надалі.
Ненсі Пелосі вручили найвищу нагороду Китайської Республіки (офіційна назва невизнаної країни Тайвань) – бірюзову перев’язок Ордену Доброзичливих хмар.
Хоч МЗС РФ і висловилося на підтримку КНР і піддало критиці візит Пелосі на Тайвань, російські пропагандистські ЗМІ “у притаманній їм манері” образили керівництво КНР, яке досить боляче відреагувало на “дружню критику” з боку “потенційного союзника”. І хоч “за відмашкою” з Кремля “самі чесні, незалежні, і, майже, непрпогандистські російські ЗМІ” різко змінили риторику, керівництво КНР навідріз відмовилося від телефонної розмови з Путіним.
Після приземлення “літака Пелосі” на острові, КНР почав вводити торгові обмеження та санкції проти Тайваню. Сьогодні “материковий Китай” призупинив імпорт цитрусових та деяких видів рибної продукції з “острівного Китаю”. Під забороною продукція близько 700 рибальських суден. До чорного списку потрапили компанії, які займаються виробництвом чаю, сухофруктів, меду, какао-бобів та овочів. Також КНР призупинить постачання піску на Тайвань.
Китай обмежив польоти в районах навколо Тайваню на час “військових навчань” та попередив про це авіакомпанії, що працюють в Азії. Пекін рекомендує і в подальшому уникати польотів у районі Тайваню, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на авіаперевізників.
Washington Post пише, що справжня криза навколо Тайваню може початися після повернення Пелосі до США.
Тайвань заявляє, що китайські військові навчання поблизу Тайваню “вторглися на територію острова і є блокадою його морського і повітряного простору”.
Схоже, надалі конфлікт буде лише набирати обертів.