Пам’ятник захисникам України в Харкові планують відкрити 14 жовтня 2019р.

Монумент встановлять у сквері на площі Захисників України, де ще у травні 2016 року заклали символічний знак.

Відкрити монумент планується 14 жовтня, розповів секретар Ради громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов.

Торік він представив вирішальний ескіз проєкту. Монумент складатиметься з кількох об’єктів.

«Вже на фініші роботи, максимально докладаємо зусиль, щоб до свята, 14 жовтня, монумент відкрити. Це символічні такі фігури — і куб, і стели, які в собі мають не тільки втрати людські, а і втрати моральні, і матеріальні — через окуповані території», — сказав Корсунов.

За його словами, автором проєкту виступив творчий колектив.

«Це молоді скульптори, архітектори, які займаються цим питанням. Харків’яни, є і представники київських студій», — сказав Корсунов.

За словами Корсунова, на створення проєкту збирали благодійні кошти, на його реалізацію з обласного бюджету виділили близько 10 млн грн.

Оформленням документації займається Харківська міськрада, повідомив на засіданні виконкому 18 вересня секретар топонімічної комісії Олексій Хорошковатий.

У травні 2016 року на площі Захисників України заклали капсулу і встановили пам’ятний знак на місці майбутнього будівництва пам’ятника.

Створити його планували орієнтовно у 2017 році. Восени 2016-го проходив конкурс проєктів. Найкращим визнали роботу харківського скульптора Олександра Рідного. Деякі військові, волонтери, представники громадськості запропонували продовжити конкурс, оскільки, на їхню думку, жодна з робіт «не викликала відчуття наявності серйозного смислового навантаження». У 2018 році представники Спілки ветеранів АТО представили інший ескізний проєкт.

14 жовтня в Україні відзначається День захисника України. Це також День Українського козацтва та День святої Покрови Пресвятої Богородиці.