Російські пропагандисти сьогодні заявили про «знищення» двох «HIMARS» біля Краматорська. Так ось — нічого вони не знищили. Інформація Міноборони РФії — суцільна брехня. За їхніми “повідомленнями” рашисти знищили вдвічі більше техніки, ніж було в ЗСУ в наявності до 24 лютого, а до озвученої кількісті “знищених” Байрактарів завод з їх випуску наблизиться тільки років через п’ять.
То для чого рашЗМІ подають інформацію про знищення HIMARS? А все дуже просто. Ви не могли не помітити як останнім часом в тилу рашистських військ один за одним почали спалахувати склади, БК, заводи з ремонту воєнної техніки, аеродроми. HIMARS наводять жах і вганяють в печаль не тільки простих росіян, але й військових рашистів на фронті. І, щоб хоч якось підняти бойовий дух російські пропагандисти вирішили “трішки прибрехати”.
А реальність зовсім не схожа на мрії. «Ліквідований» російськими пропагандистами HIMARS сьогодні в Макіївці запалив черговий великий склад БК: яскраво палає!
Під час вибуху на нафтовому родовищі “Тенгіз” у Жилиойському районі Казахстану загинуло двоє робітників, троє дістали поранення, повідомило російське інформагентство Інтерфакс. Вибух труби стався близько 09.55 за місцевим часом. Порушено кримінальну справу за фактом порушення правил охорони праці.
Родовище “Тенгіз”, яке розташоване на Заході Казахстану, розробляє компанія “Тенгізшевройл”, яка на 50% належить американській “Chevron” і ще на 25% – “ExxonMobil”. Зараз там запущено проект розширення видобутку завершити який планувалося в 2023 році. Його вартість становить 45,2 млрд. доларів.
Те, що вибух стався через “порушення техніки безпеки” на родовищі, запаси якого оцінюються у 3,2 млрд. тон, багато хто сумнівається. Варто нагадати, що напередодні Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував допомогти Європі впоратися з енергетичною кризою, викликаною скороченням постачання вуглеводнів з Росії.
Спочатку проблеми виникли через знайдені в акваторії порту об’єкти, дуже схожі на міни и часів Другої світової війни. Поки їх “розміновували”, розгледіли “екологічні порушення”.
Суд Новоросійська відреагував миттєво: зважаючи на “законну підставу” суд призупинив діяльність морського терміналу Каспійського трубопровідного консорціуму, через який на експорт щорічно йшло понад 60 млн тон нафти нафти з Казахстану.
Одне незрозуміло: це вже війна Кремля проти Казахстану, чи, так, дрібні капості?
Але це ще не все. Можливо, це простий збіг…
Під Петербургом, на території “Морські тераси” біля Фінської затоки, у котеджному будинку в басейні “випадково” знайшли тіло 61-річного топ-менеджера Юрія Воронова з кулею у голові. Він був гендиректором організації з транспорту “Астра Шиппінг”, яка була задіяна в підрядах Арктики “Газпрому”.
Юрій Воронов (ліворуч), Мухаммед Баркіндо (праворуч).
А на іншому континенті, на 64 році пішов із життя генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), нігерієць Мухаммед Баркіндо. Про це повідомив глава Нігерійської національної нафтової корпорації (NNPC) Меле Каярі у Твіттері. Інформація про причини смерті відсутня.
Українка Марина В’язовська здобула медаль Філдса – найпрестижнішу нагороду в галузі математики. Як повідомляє Nauka.ua, нагороду присудили за вирішення завдання щодо пакування куль у восьмивимірному просторі.
Найвідоміші роботи В’язівської пов’язані з розв’язанням задачі про щільне впакування куль. Вона довела, що решітка Е₈ є найщільнішим способом пакування однакових сфер у восьми вимірах, а також внесла рішення пов’язаних задач та задач з інтерполяції в аналізі Фур’є.
В’язовська стала другою жінкою в історії, яка отримала премію Філдса. Першою стала Маріам Мірзахані з Ірану у 2014 році. Нагороду вручили на Міжнародному математичному конгресі у Гельсінкі.
Марина В’язовська, випускниця Київського університету. Нині вона працює у Федеральній політехнічній школі у Лозанні.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація на початок 133 доби війни суттєвих змін не зазнала. Ознак формування наступальних угруповань противника на території Республіки Білорусь не виявлено, інформує пресслужба генштабу ЗСУ.
На Харківському напрямку зафіксовано обстріли із вертольотів, танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Соснівка, Слатине, Мала Данилівка, Черкаські Тишки, Веселе, Кутузівка, Мосьпанове, Гусарівка, Чепіль та Нова Миколаївка. Російські окупанти дистанційно мінували місцевість неподалік Шестакового та Перемоги.
На Слов’янському напрямку ворог без успіху намагався вести наступ в районі населеного пункту Долина. Тривають бої поблизу Мазанівки. Рашисти обстріляли із мінометів, ствольної та реактивної артилерії н.п. Краснопілля та Богородиче.
На Краматорському напрямку ворог обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Сіверська та Григорівки. Українські воїни завдали ворогу значних втрат під час його спроби наступу в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Білогорівка та Григорівка. Окупанти відійшли.
На Бахмутському напрямку противник обстрілював наші позиції із артилерії різних калібрів поблизу Берестового, Білогорівки, Травневого, Шумів і Нью-Йорка. Завдав авіаудару в районі Вуглегірської ТЕС.
За підтримки артилерії вів штурмові дії у районі населеного пункту Новолуганське, успіху не мав, відійшов.
Наші воїни зупинили ворожий наступ в районі Спірного та відбили атаку неподалік Вершини. Завдали окупантам втрат та відкинули назад. Противник намагається провести перегрупування.
Загарбники наступають в районі Луганського, бойові дії тривають.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках по лінії зіткнення тривають обстріли із мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Ворог завдавав авіаційних ударів неподалік Авдіївки.
На Південнобузькому напрямку ворожа артилерія вела обстріли в районах населених пунктів Трудолюбівка, Князівка, Миколаївка, Тополине, Кобзарці, Благодатне, Шевченкове, Лупареве. Російські окупанти продовжують завдавати ракетних ударів по об’єктах у Миколаївській області.
Спробу наступу загарбників в напрямку Лозового українські воїни жорстко придушили. Ворог продовжує заходи з поповнення втрат.
Українські ЗМІ, юристи і пересічні громадяни весь сьогоднішній день намагалися розібратися із забороною/дозволом військово зобов’язаним на виїзд за межі місця перебування/проживання. Риску під сьогоднішньою дискусією “Про обмеження пересування” підвів Президент України у своєму “Вечірньому зверненні”.
«Сьогодні в суспільстві виникло багато суперечок щодо рішення Генштабу ЗСУ щодо отримання певних дозволів для військовозобов’язаних, призовників і резервістів. Я бачу, що є різні оцінки такого рішення, є нерозуміння та обурення.
Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження Порядку отримання дозволів. Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень», – сказав Володимир Зеленський.
У Пологівському районі Запорізької області окупаційна влада заявила, що позбавляє дітей права навчатися рідною мовою, інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Російські окупанти змушують громадян України відправляти своїх дітей до шкіл та дитячих садків, які працюють за російською навчальною програмою. В цих дошкільних і шкільних навчальних закладах викладають вчителі і вихователі з РФ.
У випадку відмови рашисти погрожують позбавленням батьківських прав, а дітей планують вилучати із сімей та оформляти до російських інтернатів. Батьки теж зазнають покарань – чоловіків пообіцяли направляти до «армії ДНР», а матерів на комунальні роботи пов’язані зі прибиранням міста.
Дії російських окупантів підпадають під визначення “етноцид”. Саме таку політику Кремль проводить на території Російської Федерації по відношенню до українців останні 30 років: на Росії українці просто не мають права бути українцями.
Нажаль, політика етноциду українців в РФ до сих пір не отримала необхідної реакції від українських посадових осіб навіть на рівні нашої держави, не говорячи вже про міжнародний розголос.
ДОВІДКА:
Етноцид(від грецьк. ethnos — народ і лат. caedo — вбиваю) — різновид етнонаціональної політики (політичної поведінки), спрямованої на знищення ідентичності й культури конкретного народу.
Як зазначили в Генштабі ЗСУ, заборона виїзду за межі місця перебування для призовників, військовозобов’язаних та резервістів без дозволу військкомату передбачається нормою закону Про військовий обов’язок та військову службу, який діє з 1992 року. У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Щоб упорядкувати облік переміщених осіб, Генштаб розробив порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.
Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії. Розглядається додаткове нормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адмінкордон у службових справах чи через особисту потребу.
“Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умов воєнного стану та ведення війни”, – йдеться у повідомленні Генштабу.
Дозволи видаються таким категоріям:
– призовникам, які мають право на відстрочку від призову; – особам призовного віку за наявності поважних причин (хвороба чи смерть рідних); – військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову; – військовозобов’язаним та резервістам, які були заброньовані на період мобілізації; – в окремих випадках за рішенням керівника центру комплектування.
Дозвіл не потрібно отримувати:
– знятим з обліку; – особам, які відбувають у відрядження та військовозобов’язаним, заброньованим на період мобілізації та на воєнний час; – призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, знятим з обліку для переміщення в іншу місцевість.
ДОПОВНЕННЯ:
У Телеграм-каналі “Головнкомандувач ЗС” з’явилося “повідомлення” і посилання на “лист ГК ЗСУ”:
Військовозобов’язані можуть переміщатися Україною без дозволу військкомату. Відмічатись у військкоматі потрібно лише при зміні місця проживання, — уточнила координатор руху адвокатів ЗСУ Євгенія Рябека.
Було б дуже добре, коли б це ЧІТКО було записано у законі і не потребувало “уточнень”.
Після удару ЗСУ по аеропорту Мелітополя були пошкоджені або зруйновані чотири будівлі та розташовані біля них позиції російських окупантів. Йдеться про казарми, пункти управління та бойові розрахунки з відповідною технікою. Також знищено електронне обладнання систем ППО та РЕБ.
Було знищено резервуари зберігання ПММ ворога, які після попадань ще пару діб горіли. Також було знищено або виведено з ладу майже всю авіаційну техніку окупантів, переважна більшість з якої вже ніколи не полетить.
Повідомляють, що було “закобзонено” близько 150 окупантів, і понад триста отримали поранення різних ступенів важкості. Дані уточнюються, але можна стверджувати, що цифри втрат як в живій силі, так і в техніці тільки зростуть.
Загальні втрат рашистів за чотири з половиною місяці склали понад 36000 осіб. Тільки за Рубіжне, Сєверодонецьк та Лисичанськ рашисти втратили 7000 осіб.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ознак створення наступального угруповання не виявлено, повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ. Ворог здійснив мінометні обстріли в районах населених пунктів Мхи, Залізний Міст Чернігівської області та Шалигине Сумської області. Завдав авіаудару із вертольота Мі-24 по будівлі школи в районі населеного пункту Есмань, що на Сумщині.
На Харківському напрямку ворог обстріляв із артилерії, реактивних систем залпового вогню та танків райони населених пунктів Кутузівка, Нове, Руські Тишки, Мала Данилівка та Дементіївка. Завдав авіаційного удару по Харкову.
На Слов’янському напрямку наступ противника в напрямку н.п.Долина наші воїни успішно відбили. Окупантів відкинуто. Ворог здійснював артобстріли Краснопілля, Первомайського, Нової Миколаївки, Богородичного, Адамівки, Долини, Мазанки, Дібрівного, Чепіля та Мосьпанового.
На Донецькому напрямку основні зусилля противника зосереджені на встановленні контролю над територією Луганської області у межах адміністративних кордонів. Ворог вживає заходів з відновлення транспортної інфраструктури в тилових районах.
Лисичанськ. “Ждуни” дочекалися. Після вигнання рашистських окупантів вони, як громадяни України, знову матимуть право обирати депутатів, президента і бути обраними.
На Краматорському напрямку рашистські окупанти обстрілювали із ствольної артилерії райони Білогорівки і Верхньокам’янського. Завдали ракетно-авіаційного удару поблизу Слов’янська та Званівки.
На Бахмутському напрямку ворог веде штурмові дії в напрямку н.п.Новолуганське, бойові дії тривають.
За підтримки вогню артилерії та авіації агресор відновив наступ в напрямку н.п. Спірне, має частковий успіх, бойові дії тривають.
Зі ствольної артилерії були обстріляні н.п.Кодема, Новолуганське, Покровське, Берестове, Спірне, Івано-Дар’ївка. Завдав ракетно-авіаційних ударів неподалік Соледара, Спірного, Покровського та Шумів.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському, та Запорізькому напрямках фіксуються обстріли позицій Сил оборони із артилерії різних калібрів вздовж лінії зіткнення. Російські окупанти вдарили авіацією по населеному пункту Авдіївка.
На Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на недопущенні просування підрозділів Сил оборони України. Здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Лупареве, Мирне, Шевченкове, Червона Долина, Кобзарці, Партизанське, Березнегувате, Тополине, Іванівка, Потьомкине, Князівка, Добрянка, Трудолюбівка та Осокорівка. Парою вертольотів Ка-52 завдав авіаударів поблизу Зарічного та Ольгиного.
Острів Зміїний. На острові піднятий український прапор.
Розвідувальний апарат НАСА виявив на поверхні Місяця місце падіння на невідомої ракети. Зіткнення, яке сталося 4 березня 2022 року, залишило на поверхні супутника Землі незвичайний подвійний кратер.
На знімках розвідувального зонда Lunar Reconnaissance Orbiter дослідники виявили біля кратера Герцшпрунг подвійний кратер, який сформувався на місці падіння. На відміну від усіх раніше відомих подібних зіткнень він складається з двох воронок 18 і 16 метрів відповідно.
Lunar Reconnaissance Orbiter
Як зазначають дослідники, такий слід від вибуху дуже незвичайний. Усі попередні зіткнення космічних кораблів із Місяцем залишали одиночну вирву. Наприклад, чотири кратери Аполлона SIV-B мали неправильні обриси (Аполлони 13, 14, 15, 17) і були значно більшими (більше 35 метрів), ніж кожен із виявленних подвійних кратерів.
«Подвійний кратер був несподіваним і може вказувати на велику масу на кожному кінці корпусу ракети», – каже Марк Робінсон дослідник з Аризонського державного університету.
Походження об’єкта досі незрозуміло. Дослідники, які виявили наближення корпусу ракети до Місяця, спочатку припустили, що це фрагмент ракети SpaceX Falcon 9, який запустив супутники космічної кліматичної обсерваторії у 2015 році.
Подальший аналіз орбіти, за якою рухався невідомий об’єкт, не відповідала орбіті Falcon 9. Зараз дослідники схиляються до думки, що то міг бути другий ступінь китайської ракети «Чаньє 5-T1», запущеної в 2014 році.
Точної відповіді поки що немає. Пошуки власника ракети тривають.