Сторінка 566 – Новини ветеранів зі всієї України

Війна в Україні розвіяла міфи про російську ракету Х-31

  Війна в Україні розвіяла багато російських міфів про російську зброю класу “аналоговнєт”, зокрема про ракету Х-31, яка використовувалась під час “ракетного тероризму” Росією проти України. Виявилося, що суперова тактична керована ракета середньої дальності класу «повітря-земля» Х-31 видає трохи більше половини від заявлених можливостей. 

 

Х-31А на МАКС-2003
Х-31А на МАКС-2003

  Російські військові заявляли, що ракета Х-31 має широкий спектр застосування – протикорабельного типу, протирадіолокаційного, і тому подібне. Завдяки комбінованиму прямоточниму повітряно-реактивниму двигу вона розвиває швидкість до двух “махів”, при цьому має ще й високу маневреность. Х-31 з легкістю має долати ППО противника та забезпечує підвищену ймовірність ураження РЛС та морських цілей.


  Саме це можна дізнатися із стандартного опису старої радянської ракети Х-31, яку після розвалу СРСР перебрала на озброєння Росія, всіляко намагаючись “підвищити її характеристики”.


  Але ще за часів СРСР ракета Х-31 була досить примхливим та ненадійним виробом. Через велику кількість дефектів, які не відповідали вимогам документації та проекту в цілому, ракета проходила випробування з 1980 по 1989. Прийняття її на озброєння здійснювалося вже поспіхом, в умовах краху СРСР. Радянському керівництву для підтримання “престижу” терміново потрібна була нова ракета і тоді не мало значення в якому вона стані.


  Саме в “сирому” та недоопрацьованому вигляді її в 1989 році прийняли на озброєння, для заміни існуючої Х-27ПС

 

  Але, раптом, ракети Х-31 стали успішно продаватися за межами Росії. Їх експортували до Китаю, Алжиру, Індії, В’єтнаму, Венесуели та Сирії. Експортні продажі цієї ракети в 90-ті роки 20 століття були зумовлені тим, що ніхто точно не знав, які її реальні характеристики в умовах повномасштабної війни, а не під час навчань чи демонстраційних пусків. І саме війна в Україні розкрила всі недоліки Х-31, як і іншої російсько-радянської зброї.


  Так, з’ясувалося, що, як і багато іншого російського ракетного озброєння, у Х-31 критично падає точність в залежності від збільшення дальності ураження об’єкта. А саме: на максимальній дальності ураження цілі в 250 км, для модифікації Х-31ПД точність ураження без стороннього впливу складає 60% від заявленої (і навіть менше). 

 

Виробництво ракети Х-31П на виробничому об’єднанні м.Калінінграда «Стрєла» (нині ДНВЦ «Звєзда-Стрєла»).

  Аналогічне відхилення фіксувалося у ракет Х-22, у яких відхилення від цілі могло становити 300-500 метрів (і більше), в залежності від дальності до об’єкта ураження. 

 

Ворожий Ту-22М3 з ракетами Х-32, ілюстративне фото довоєнних часів
Пуск крилатої ракети Х-22 із бомбардувальника Ту-22М3 (ілюстративне фото довоєнних часів)
Пуск крилатої ракети Х-22 із бомбардувальника Ту-22М3 рашистів, ілюстративне фото довоєнних часів

  З огляду на те, що Х-31 від початку вторгнення в Україну не застосовувалися на максимальних відстанях, цей дефект сппочатку був малопомітний. Але після того, як їх почали застосовувати проти житлової інфраструктури Одещини, що зумовлювало збільшення дальності ураження до максимальних дистанцій, неточність ракети почала дуже чітко проявлятися.


  Також ракета показала властиву всім ракетам періоду СРСР хронічну хворобу – досить ненадійну паливну систему. В залежності від збільшення дистанції, яку ракеті слід подолати, пропорційн збільшувалась і можливість відмови паливної системи. Зокрема, фіксувалися випадки падіння Х-31 у Чорне море саме через відмову паливної системи.


   Фактично ракета Х-31 стала ще одним типом російсько-радянської зброї, яку десятиліттями закуповували інші армії, навіть не здогадуючись наскільки вона не відповідає заявленим ТТХ і наскільки на неї неможливо покладатися для виконання оперативних завдань.


Ганьба рашистів в Україні – найкраща антиреклама російської зброї.

 

Василина Нещеретна, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС.

 

http:///v-rosiiskii-federatsii-tryvaie-hibrydna-mobilizatsiia/

В Російській Федерації триває гібридна мобілізація

  Замість оголошення традиційної мобілізації в Російській Федерації пішли по шляху “гібридної” мобілізації – формування “добровольчих батальйонів”. У кожному регіоні наказано сформувати мінімум один такий “добровольчий” батальйон. Це означає, що всім 85 регіонам, включаючи окуповані території України. Вербують чоловіків від 18 і до 50, іноді до 60 років на шестимісячні контракти та пропонують зарплату від 220 000 до 350 000 рублів на місяць. 


Якщо кожен регіон РФ створить хоча б одну військову частину чисельністю 400 осіб, то ЗС РФ отримають поповнення з 34 тисяч військовослужбовців, пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Кремль наказав не тільки набрати, а й фінансово утримувати таких добровольців-найманців.

 

  За даними аналітиків, ці батальйони зараз виїжджають на полігони та, ймовірно, завершать місячну підготовку до кінця серпня. Таку мобілізацію навряд чи можна назвати прихованою, хіба що, гібридною.

 

http:///chasopys-viiny-141-doba/

  В Російській Федерації розпочали шукати альтернативи мобілізації, щоби набрати людей на війну проти України. Незабаром кожному регіону запропонують для війни зібрати хоча б один добровольчий батальйон, кажуть інсайдери. І, таким чином, Кремль може отримати до 34 тисяч додаткових солдатів. Про якість таких підрозділів говорити не варто.


  В Москві сформовано так званий «Собянінський полк», куди набирають найманців для війни в Україні. Їм обіцяють платити понад 200 тисяч рублів на місяць, – повідомляє “Медуза”. Корінних москвичів там майже немає. Підзаробити на війні вирішили в основному “понаєхавшиє”.


  Не відстає від Москви і влада Ніжегородскої області РФії. Там оголосили, що в регіоні формується «добровольчий танковий батальйон» імені Козьми Мініна. «Добровольцям» обіцяють грошову винагороду в 200 тисяч рублів та 250 тисяч щомісячної зарплати. Це більше, ніж отримують найманці «Вагнера».

 

  Але вся проблема для “добровольців” в тому, що воювати вони будуть на старих радянських танках, які десятки років стояли на базах зберігання. А це залишає їм дуже мало шансів довоювати хоча б до першої зарплати.

 

http:///u-stambuli-diishly-zhody-z-zernovoho-pytannia/

Часопис війни: 141 доба

  Секретар РНБО Олег Данилов заявив про умови, за яких Україна припинить воювати з Росією. «Якщо агресор добровільно покине нашу землю до кордону 1991 року, ми припинимо воювати, інакше — ніякого шляху, крім військового, у нас не існує», – запевнив секретар РНБО.


  Британська розвідко повідомила, що за минулу добу рашисти не досягли значних територіальних успіхів і ризикують втратити динаміку, набрану після взяття Лисичанська. Окупанти атакують на Донбасі невеликими підрозділами.

 

  Застарілі транспорт, зброя та тактика радянського періоду, що застосовуються російськими військами, не дозволяють швидко відновити або наростити темп. Їм для цього потрібна дуже значна перевага в чисельності військ, яку РФія зараз не в змозі забезпечити.

 

  Пресслужба Генштабу ЗСУ повідомила, що на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без змін.  Вночі до Білорусі прилетіли одразу два Ан-22 «Антей», у небі знову працює ДРЛО А-50. Запусків ракет із Білорусі не зафіксовано. Ворог обстріляв із мінометів та реактивних систем залпового вогню райони Дорошівки та Грабовського Сумської області.

 

На Харківському напрямку противник здійснив обстріли із артилерії різних калібрів в районах населених пунктів Дергачі, Черкаська Лозова, Дементіївка, Руські Тишки, Черкаські Тишки та Слатине.

 

На Слов’янському напрямку ворог здійснює вогневе ураження поблизу Барвінкового, Дібрівного, Курульки, Подолівки, Чепіля, Краснопілля та Богородичного. Ворог намагався вести штурмові дії в напрямку Курульки, успіху не мав, відійшов.

 

Image

На Краматорському напрямку противник обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони Григорівки, Сіверська, Краматорська, Верхньокам’янського, Закітного, Серебрянки та Спірного. Завдав авіаційних ударів поблизу Верхньокам’янського та Маяків. Веде наступ у напрямку Верхньокам’янського, бойові дії тривають.

 

На Бахмутському напрямку противник здійснив обстріли із озброєння танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Новолуганське, Нью-Йорк, Покровське, Весела Долина, Соледар, Берестове, Веселе, Виїмка, Семигір’я, Вершина та поблизу Вуглегірської ТЕС. Завдав авіаударів неподалік Нью-Йорка, Івано-Дар’ївки і Семигір’я. Українські воїни відбили штурмові дії в напрямку Кодеми та Вершини.

 

На Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій ворог не вів. Обстріли зафіксовано поблизу Новомихайлівки, Шахтарського, Великої Новосілки, Павлівки, Новоукраїнки, Времівки, Залізничного, Ольгівського, Темирівки, Гуляйпільського, Малинівки, Гуляйполя, Кам’янського, Малих Щербаків, Новоандріївки та Кам’янки. Ворог завдав авіаційних ударів неподалік Авдіївки та Кам’янки. Здійснював наступ у напрямку населеного пункту Кам’янка, має частковий успіх.

 

На Південнобузькому напрямку противник зосереджує зусилля на недопущенні наступу підрозділів Сил оборони України. Здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії і танків по лінії зіткнення.

 

  Контроль морських комунікацій в Азовському морі здійснюється 6 кораблями та катерами РФ. За добу, в інтересах РФ прохід Керченською протокою здійснили до Азовського моря – 27 суден, до Чорного моря – 32 судна. Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря відбувається з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації (AIS), що є серйозним порушенням міжнародних конвенцій.


Роспропаганда на ТВ розповідають, що під час удару по складах боєприпасів у Новій Каховці американський супутник “завіс” над містом і “робив вигляд”, що його “заклініло“. Як довго тривало “завісаніє” та коли, як його “відклініло”, куди він потім полетів – про це не повідомляли.

 

http:///rozpovidi-pro-viinu-rotatsiia-myroslav-otkovych/

У Стамбулі дійшли згоди з «зернового питання»

  Сьогодні в Стамбулі відбувалися переговори з «зернового питання».  Після кількагодинних переговорів України, Туреччини, ООН та Росії було заявлено, що вдалося досягти домовленості про забезпечення спільного контролю в портах та безпеці на маршрутах прямування суден із зерном.

 

  Сторони  узгодили основні технічні питання, пов’язані із вивезенням зерна за межі України. Вироблений план включає створення координаційного центру в Стамбулі, де будуть присутні представники України, Туреччини, ООН та Росії. Про це 13 липня за підсумками переговорів щодо врегулювання  “зернового питання” заявив турецький міністр оборони Хулусі Акар.

 

   Наступного тижня Україна та Росія знову зустрінуться в Туреччині з «зернового питання», де підпишуть підсумковий документ. Туреччина за підтримки ООН здійснюватиме огляд задіяних у транспортуванні кораблів, щоб унеможливити контрабанду зброї.

 

Генсек ООН Антоніу Гутерріш назвав сьогоднішню домовленість «променем надії». Але “досягши домовленостей” варто пам’ятати висловлювання канцлера Німеччини Отто фон Бісмарка стосовно Росії. 

 

http:///iran-vidkynuv-zvynuvachennia-ssha-v-postachanni-zbroi-rosii/

Розповіді про війну: Ротація – Мирослав Откович

Ми приїхали на місце збору. Ротація. Небо сіріє. Ніч поволі залишає окопи. Трава в степу перемовляється з мурахами. Десь далеко на нас дивиться коза, в нору прошмигнула лисиця. От-от світанок нового дня.


Низько над землею висить яскравий молодий місяць. Гострим краєм на горизонті ледь- ледь черпає чорну ріллю. Так ніби всотує людську кров і від того виблискує багряним відтінком.


Хлопці поволі виходять з укриття, там де їх не бачить дрон.


Не впізнаю одразу, вони- не вони?


Широко розплющенні очі з маленькими зіницями. М’язи обличчя не видають емоцій. У декого вираз застиг як посмертна маска.


В голові пульсує думка:

“Боже, що ж їм довелось пережити?”


“Тут пекло”, – друг Веприк інтуїтивно відповів на мій розгублений погляд.


Потиск рук, обійми і настанови. Кожен каже по одній -дві фрази.

Коротко і ясно:
“Мирік, дєржись” – це Сєпар, який завжди на приколі, але і він помітно притих.


“Пацани, ви только слушайте… слушайте, что летит” – по-батьківськи, з турботою додає Короткий.


І в кінці звучать слова Такбіра. Їх він каже, ніби, крадькома і майже на вухо:
“тут страшно і пахне смертю”.


Щойно тепер розумію чому так пекельно розболілась голова.


Довкола нестерпний трупний запах. Він роз’їдає легені і мозок з середини. Тіла двохсотих лежать на спеці вже декілька днів, рашисти щільно прострілють дорогу, забрати нема як.


Так. Тут страшно і пахне смертю. А ще порохом і скошеною травою. Травою, яку скосила арта…


Вже на світанку ми облаштувались в маленькому підвалі. Знесли речі, намітили вогневі позиції. Підозрілу тишу раптом обриває перший вибух снаряду.


По нас починають працювати САУ. Приходи лягають щільно один попри один.


Ворожа арта працює безжально. Жалить по окопах, руйнує бліндажі і сіє смерть.


Попри це ми маємо бути готові до бою. Не тому, що герої, а тому, що ми тут і тепер.


Брат за брата.


Шипить рація:
– Спайдер – Бобам на зв’язок!
– На зв’язку
– Орки лізуть через посадку. Передаю координати. Киньте їм кабачків.
– Плюс


Ось і наш вихід. Довкола гул і свист.


Виходимо на відкриту позицію. Виставляю дирекційний кут напрямку ствола міномета. Секунди тягнуться як хвилини. Кулі свистять над головою. Автоматні черги і баритон кулемета. Он де наш садок, за ним пре русня.


Стрілка компаса вперто відмовляється лягти на північ. Працюєм на малій дистанції. Треба влучити дуже точно щоб не зачепити своїх. Помилки бути не повинно.


Фушшфхііііть…ворожий снаряд лягає десь поруч.


В зводного здають нерви. Переминається з ноги на ногу, ховається в укритті і кричить на мене через дірку в стіні:
“швидше там, швидше, ти шо не розумієш?!”


Я намагаюсь зосередитись щоб виставити стрілку компаса.


Фушшфхііііть – ще одина ворожа міна зі свистом з’їдає повітря і лягає поруч. Я встиг впасти на землю в позі черепашки. Це коли спиною догори, ноги під себе, коліна в обіймах, голова втягнута в плечі. Так більше шансів, якщо скалка і влучить, то лише в броню.


На цей раз минуло. Встаю повертаюсь до роботи.
Поруч вціліла стіна, до неї стадом збились безпритульні кози.
Тільки чую: бєєє…бєєєє…
А між тим знову істеричний фальцет: “швидше-швидше!”
І знову: бєєє….бєєєєє…

 

Людей “плавить” на війні по-різному. Одних небезпека бадьорить, інших сковує і відбирає розум. Тому завжди треба пильно обирати з ким йти на завдання.


Тішить, що поруч надійні побратими – другі номери розрахунку: Фешн і Технік.


Фушшшфхііііть…


Знову летить міна. Буде як буде. Цього разу не падаю. Продовжую роботу.


Міномет наведено на віху. Прокручую налаштування прицілу до потрібних значень. Далі на опорах міномета виставляю рівень по горизонталі та вертикалі.


Все – готово!
Кричу: “вогонь”!
Бах- ба-бах-бах!


Друг Технік по черзі з Фешеном відважно і холоднокровно закидають чарівні кабачки в дуло. Ті з люттю летять в саме осердя ворога, детонують і багатьма металевими скалками роблять з поганих орків – хороших.


Техніку заклало вуха.
Кричить: ” нічого не чую!”.
Відповідаю: “нічого, відійде!”


Фешн мовчить і тільки промовисто розглядає все довкола. Я знаю цей гострий погляд мисливця. Такому воїну тільки дай команду і він піде в атаку.


Технік помітно хвилюється, але не так за себе як за нас. У нього подвійна місія, він медик. Бойовий. Витяг нашого офіцера в попередньому бою, наклав турнікети і тим самим врятував життя.
Щоб не додавати Техніку ще більше роботи, ми повертаємось в укриття.


Справу зроблено.
Стрілецький бій стихає. Ворожа ДРГ відступила. Нарешті працює наша важка арта. Ми лише затримали просування загарбників, а вони їх добивають. Буде свіжий фарш.


За деякий час розвідка доведе: на нас сунули вагнерівці. Напередодні морпіхи. І так щодня. У росії все менше гарматного м’яса, тепер їм доводиться кидати в атаку елітні підрозділи.


Ну а що ми? 130 Батальйон територіальної оборони міста Києва
Українські художники, техніки, журналісти, кондитери?
Ми теж не з боязкого десятка.
Ми ж люті і загартовані в боях!
Як не як, вже цілих 4 місяці в армії 🙂
Що нам ті вагнерівці?!


Слухаєм рацію.
Важливо знати як там наші хлопці в окопах?


По зв’язку передають: на підступи до села вже їдуть машини евакуації. Когось заберуть 300-х сотим, інших 200-х сотими. Ще одного несуть. Вкрай важкий.


Рудий загинув! Скалкою від міни пробило шолом і вцілило в голову. Спочивай в мирі, брате, царство небесне. Честь і слава!


В цей момент я вже не відчуваю емоцій.
Єдина думка: води!


По рації знову передають: той, що був “трьохсотий” вже “двісті”, не встигли донести, евакуаційна машина поїхала без нього…

 

  Історія з наступом ворожих ДРГ повторюється щодня. Русня пре як таракани з усіх щілин. Доводиться удобрювати українські степи їх тілами. Вони своїх забирають вкрай рідко. Буде добрий врожай!


На п’ятий день боїв наші очі стають схожі на ті, які ми бачили на ротації в побратимів. До такого інтенсиву не був готовий ніхто.


Наша позиція на фронті розташована на півночі Харківщини. Це так звані нулі. Тут війна змушує нас грати в рулетку долі щодня. Коли в твій сектор прилітає повний залп граду, хочеш того чи ні, ти розумієш – ставки зроблено. Тепер залишається зачекати поки стихне і тільки тоді зрозумієш виграв ти чи ні.


Вибухи лунають по декілька разів кожну секунду. Двигтить земля і летять скалки. Раптовий удар вібрації б’є не лише по вухах, буває затьмарюється в очах, резонують всі внутрішні органи. 122 калібр – якщо влучить, то вже напевно.


Ззовні, за стінами укриття, пекло. Без перебільшення. Пилюка і дим закрили небо. Ясний погожий день став ніччю. Язики полум’я облизують стіни розваленої хати, заглядають в отвір підвалу і підпалюють довкола траву.


Скручуюсь калачиком в позі ембріона і рахую прильоти: раз, два, три…і так до сорока. Повний БК.


В цей момент тримаєш інтуїтивний зв’язок з тими, хто про тебе думає.


Ця екстросенсорика працює безпомилково. Мозок приймає сигнал як модем. Всі, хто “онлайн” твої “абоненти”. Твій всесвіт. Твоя сім’я. Твої вірні і справжні. Вони формують невидимий купол над головою, тримають небо і відводять прильоти в чисте поле, або деактивують снаряди, які зі свистом зариваються в землю щоб там лежати до кращих часів.


На війні нема напів тонів, все вирішується за принципом так або ні. Плюс або мінус. По-іншому не працює.


Про таке не пишуть в книжках, а кінематограф здебільшого змальовує війну з героїчними нотками і навіть з трагедії робить драму. На таке “кіно” як тут нормальні люди квитки не придбають.
Ми виконали завдання і повернулись з ротації живими. Але вже іншими. Тепер в наших очах назавжди залишиться слід пережитих боїв і відблиск липневого багряного місяця серед нічного степу.


Тіла побратимів забрали, кожному віддадуть належну шану і щойно тоді воїни знайдуть вічний спокій в сирій землі.

 

P.S.
Для чого я це пишу? Мабуть тому, що ви просите писати ще і кажете, що вам цікаво. Напевно такі історії допомагають заповнити вакуум, який залишається після офіційних повідомлень ЗМІ про події на фронті. Я Вас розумію.


Не кожен може опанувати емоції і не піддатись спокусі морального дезертирства. А за цим приходить втома та апатія. Не час!
Ви всі потрібні фронту.


Хто як може: хто словом, хто молитвою, а хто ділом.


Ми не підведем!


В нас кістяк бійців з бетону і сталі.


Я правда не такий, але мені є з кого брати приклад. А вам є на кого спертись.


Слава Україні!

 

Мирослав Откович, червень 2022 року

(Передрук зі сторінки автора у facebook – https://www.facebook.com/Otkovych). 

 

http:///nastup-rashystiv-na-kharkivskomu-napriamku-mozhlyvyi-v-perspektyvi/

Іран відкинув звинувачення США в постачанні зброї Росії

  Іран не постачатиме Росії зброю і буде уникати будь-яких дій, які можуть призвести до подальшої ескалації в Україні, включаючи постачання військової техніки воюючим сторонам. Про це заявив глава МЗС Ірану Хосейн-Амір Абдоллахіан в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica.

 

 

  “У нас є угоди про оборону з Росією, але ми не допомагатимемо жодній із сторін, залучених до цього конфлікту”, – заявив глава МЗС Ірану.

 

  Наступного тижня президент РФ Володимир Путін планує відвідати Іран. Переговори Путін хотів би провести не лише з президентом Ірану Ібрахімом Раїсі, а також з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

 

  Декларована повістка – “Сирійське питання”. Але реально Путін збирається обговорити значно ширше коло питань. Наразі у президента Росії завдання не допустити зближення позицій США та Ірану.

 

http:///nastup-rashystiv-na-kharkivskomu-napriamku-mozhlyvyi-v-perspektyvi/

Наступ рашистів на Харківському напрямку можливий в перспективі

  У перспективі допустимо говорити, що рашисти можуть спробувати розпочати наступ з метою окупації всієї Харківської області та міста Харків, але не сьогодні. Нинішнього ресурсу їм просто не вистачить на окупацію Харківщини, не говорячи вже про штурм міста Харкова.


  Крім того, на активні наступальні дії на Харківщині російські загарбники навряд чи підуть до остаточно завершення окупації Донецької області та захоплення міст Барвінкове, Слов’янськ, Краматорськ, Сіверськ, Бахмут.

 

http:///chasopys-viiny-140-doba/

  Зараз російське військове командування намагається сформувати додаткові підрозділи для ведення бойових дій на території України, зокрема і на Харківському напрямку.


  В 138-ій окремій мото-стрілецькій бригаді (омсбр) 6-ої Армії Західного Військового Округу завершується формування реактивного артилерійського дивізіону. Його комплектування здійснюється за рахунок розконсервації техніки, що знаходилася на зберіганні 216-ої бази зберігання та ремонту військової техніки, розташованої в Петрозаводську (Республіка Карелія, РФ).


  Триває формування 3-го Армійського Корпусу (АК). В Ніжегородській області РФ через залізничну станцію “Красниє Ударнікі” в бік Бєлгорода прямують ешелони з БМП та МТЛБ. Рашисти вивезли особовий склад, військову техніку та боєкомплект з бази (В/Ч 34667) у селі Аллакурті під Мурманськом, що розташована за 60 км від російсько-фінського кордону. Практично всю 80 ОМСБР перекинули під н.п. Микільське (Білгородська обл., РФ).


  Вже сформовано 10 резервних батальйонів (приблизна чисельність 5500 осіб), з яких 4 танкові та 6 мотострілецькі (мсб), які окупанти мають намір використати саме на Харківському плацдармі.


  Весь цей рух обумовлений тим, що ресурсу 138-ої мсбр, яка героїчно імітує штурмові дії в районі то Верхнього Салтова, то Старого Салтова, просто не вистачає сил для прориву оборони ЗСУ.

 

http:///rosiia-vyprosyla-v-iranu-bezpilotnyky-kamikadze/

  Зважаючи на накопичення людських, технічних та матеріальних ресурсів, у подальшому вони можуть спробувати повернути ряд позицій, відбитих у них ЗСУ раніше.


  А зараз російське командування на “Харківському плацдармі” більше переймається безпекою логістичної артерії Вовчанськ-Великий Бурлук-Куп’янськ-Ізюм. Вони не безпідставно побоюються, що контрнаступ ЗСУ у напрямку одного з цих н.п., як їх обстріл високоточною зброєю, поставить у дуже скрутне становище підрозділи, які вже другий місяць щодня героїчно захоплюють на Слов’янському напрямку н.п. Довгеньке.

 

 

  Основне завдання, які російські окупанти ставлять перед собою зараз – створення буфера безпеки для цієї артерії, шляхом закріплення на північ, північний схід та схід від Харкова, а також, по можливості, розширення зони контролю.


  Проблеми із системою управління та системою забезпечення передових підрозділів, логістика та нестача ресурсу для компенсації втрат можуть поставити жирну крапку на планах захоплення Харкова та Харківщини, і не тільки на цьому напрямку.


Володимир Приходько, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///10-richna-divchynka-hroiu-v-shashky-z-perekhozhymy-zibrala-21000-hryven-dlia-zsu/

Часопис війни: 140 доба

  Триває 140 доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. На Волинському та Поліському напрямках у підрозділах збройних сил Республіки Білорусь, що виконують завдання з посилення охорони білорусько-українського кордону, проведено ротацію частини особового складу та техніки. Триває перевірка штабу військ територіальної оборони Жлобинського району Гомельської області РБ. Зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору цієї країни.

 

На Сіверському напрямку без особливих змін. Окупанти обстріляли позиції наших військ із мінометів в районі Вовківки Сумської області.

 

На Харківському напрямку противник утримує угруповання військ зі складу Західного та Східного військових округів.   Ворог обстріляв зі ствольної та реактивної артилерії місто Харків та населені пункти Соснівка, Дементіївка, Микільське, Руські та Черкаські Тишки, Питомник, Слатине, Прудянка, Нове, Іванівка та Залиман.

 

Image

  Аналітики Інституту вивчення війни вважають безуспішними спроби наступу рашистів: на північ від Слов’янська, на схід від Сіверська, на північ від Харкова.

  “Війська окупантів залишаються на оперативній паузі. Вони продовжують перегрупування, переобладнання та відновлення. Але не припиняють бомбардувати територію України у спробах створити умови для майбутніх наступальних дій, терміни яких зараз незрозумілі”, – зазначили експерти.

 

   Знищення артилерією ЗСУ складів БК рашистів позитивно вплинула на перебіг бойових дій. Кількість обстрілів скоротилася дуже суттєво. Зліва карта обстрілів за 8 липня, праворуч – після знищення російських складів вже станом на 12 липня. Сподіваємось тенденція продовжиться.

 

На Слов’янському напрямку ворог не припиняє артилерійські обстріли в районах населених пунктів Долина, Дібрівне, Курулька, Мазанівка, Адамівка, Вірнопілля, Гусарівка, Чепіль, Велика Комишуваха, Краснопілля, Хрестище, Довгеньке та Маяк.

 

   Штурм в напрямку населених пунктів Довгеньке та Долина українські захисники успішно відбили. Не виключається продовження ведення противником штурмових дій для покращення тактичного положення та створення сприятливих умов для ведення наступу в напрямку Ізюм – Слов’янськ.

 

На Краматорському напрямку ворог активних дій не вів, здійснював обстріли із ствольної артилерії та мінометів в районах населених пунктів Тетянівка, Миколаївка, Крива Лука, Сіверськ, Серебрянка, Спірне. Завдав авіаційного удару неподалік Верхньокам’янського.

 

На Бахмутському напрямку рашистські окупанти обстрілювали райони Берестового, Білогорівки, Соледара, Покровського, Бахмута, Опитного, Веселої Долини, Вершини, Травневого, Кодеми, Торецька і Шумів. Окупанти від безсилля гатять артою по спальних районах Бахмута. Завдав ракетно-авіаційних ударів по Торецьку та Райському та авіаударів неподалік Берестового. У н.п. Часів Яр на ранок кількість жертв рашистських окупантів 46 цивільних.

  Противник вів повітряну розвідку з БпЛА типу “Орлан-10” та задіював диверсійно-розвідувальні групи на цьому напрямку. 

 

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках, з метою сковування наших військ, ворог вів артилерійські обстріли в районах населених пунктів Авдіївка (Коксохімічний завод), Веселе, Мар’їнка Новомихайлівка, Павлівка, Причистівка, Залізничне, Білогір’я, Мала Токмачка, Новоданилівка та Камʼянське. Завдав авіаційних ударів неподалік Кам’янки, Авдіївки та Новомихайлівки.

 

  На окупованій рашистами території Запорізької області підрозділи ФСБ Росії здійснюють пошук дезертирів, що втекли з російської армії. Відомо, що на даний час налічується близько 60 військовослужбовців рф, що ховаються від бойових дій, та їх кількість збільшується у геометричній прогресії.

 

  Місцеві ЗМІ повідомляють про автоматні перестрілки в окупованих Херсоні, Бердянську та Мелітополі.

 

На Південнобузькому напрямку, щоб завадити перегрупуванню наших військ, агресор вів артилерійський вогонь по районах населених пунктів Біла Криниця, Партизанське, Благодатне, Киселівка, Новогригорівка, Зоря, Котляреве, Шевченкове, Степова Долина, Українка, Миколаїв і Кульбакине. Для корегування вогню задіяв БпЛА.

 

У Чорноморській та Азовській морських зонах корабельне угруповання противника основні зусилля зосереджує на блокуванні цивільного судноплавства.  Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря здійснюється з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації (AIS). За добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 25 суден, з них 9 суден рухались з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 20 судно, з них 7 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

 

І на завершення 

  1. 30% росіян вважають, що бойові дії в Україні потрібно зупинити якнайшвидше. Ще 13% важко відповісти; 57% опитаних вважають, що війну треба продовжувати. Такі дані публікує “Медуза”, посилаючись на закрите опитування ВЦВГД, проведене наприкінці червня 2022 року на замовлення Кремля.
  2. Що потрібно для святкового бограча у день народження на фронті? Три види м’яса — москаль, бурят та кадировець, жартують українські воїни із 128-ої Закарпатської гірничо-штурмової бригади.

 

http:///rosiia-vyprosyla-v-iranu-bezpilotnyky-kamikadze/

Росія випросила в Ірану БПЛА

  Керівництво Росії звернулася до Ірану з проханням надати їй кілька сотень бойових безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для використання у війні проти України та навчити солдат ЗС РФ ними користуватись. Про це повідомляє видання АР з посиланням на радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана.


  За словами представника Білого дому, поки невідомо, чи надав на даний момент Іран будь-які з БПЛА Росії. Але він наголосив, що США має інформацію, яка вказує на те, що Іран готується навчати російських вояків їх використанню вже в цьому місяці.


  «Наша інформація вказує на те, що іранський уряд готується надати Росії кілька сотень безпілотників, включаючи БПЛА, здатних нести озброєння, в прискореному порядку», — заявив він журналістам.


  Салліван зазначив, що Іран надав аналогічні безпілотні літальні апарати єменським повстанцям-хуситам для нападу на Саудівську Аравію на початку цього року.

 

БПЛА-камікадзе Shahed 136
БПЛА-камікадзе Shahed 136

  Литовці придбали для ЗСУ антидрони та радари Wingman. Антидрони допоможуть українським військовим збивати БПЛА раашистів на малій відстані. Про це повідомив литовський журналіст та телеведучий Андрюс Тапінас, який організував збір коштів. Він опублікував фото пристрою, який назвали “Вбивцею орків”.

 

http:///mnohokhodovochka-tokaieva-moskva-vtrachaie-vplyv-na-krainy-serednoi-azii/

До кінця року на Планеті буде 8 мільярдів людей

  Чисельність населення Землі до 15 листопада цього року зросте до 8 мільярдів. Але темпи приросту населення Планети почали знижуватись. Про це йдеться у доповіді ООН, випущеній до Всесвітнього дня народонаселення.


  «Потрібні були сотні тисяч років, щоб населення Світу виросло до 1 мільярда людей, а ще приблизно через 200 років воно зросло в 7 разів. У 2011 році населення світу досягло позначки 7 мільярдів осіб, у 2021 році воно становить майже 7,9 мільярда осіб, і очікується, що воно зросте приблизно до 8,5 мільярда у 2030 році, 9,7 мільярда у 2050 році та 10, 9 мільярдів у 2100 році», – йдеться у доповіді.


  За даними ООН у 2021 році середня народжуваність населення Світу становила 2,3 народження на жінку протягом життя, порівняно з приблизно 5 народженнями у 1950 році. Глобальна тривалість життя через пандемію коронавірусу знизилася з 72,8 року у 2019 році, до 71 року у 2021 році.

 

  У доповіді організації йдеться, що в 2023 році Індія обійде Китай і стане найгустонаселенішою країною Світу, станом на початок року там проживало понад 1,4 мільярда жителів. Більше половини прогнозованого приросту населення Світу до 2050 року буде зосереджено у восьми країнах: Конго, Єгипті, Ефіопії, Нігерії, Танзанії, Індії, Пакистані, на Філіппінах.

 

  Також за прогнозами населення 61 країни зменшиться на 1% або більше у період з 2022 по 2050 рік через зниження народжуваності. Згідно з розрахунками соціолога Елли Лібанової, населення України до 2030 року скоротиться у найкращому випадку до 35 мільйонів осіб, у найгіршому – до 30 мільйонів. Вчені Національної академії наук прогнозують скорочення населення України до кінця XXI століття до 22 мільйонів.

 

http:///etnotsyd-na-okupovanykh-rashystamy-terytoriiakh-ukrainy-budut-zdiisniuvaty-rosiiski-vchyteli/