Сторінка 563 – Новини ветеранів зі всієї України

Китай схиляється на бік Росії

 Те, що підозрювали від початку повномасштабної агресії Росії проти України, почало поступово набирати реальних обрисів – Китай все більше схиляється на бік Росії. 

 

  Речник МЗС КНР Чжао Ліцзянь винуватить США в тому, що Росія нищить українські міста, російські солдати і найманці вбивають мирне українське населення. «У питанні України Китай займає об’єктивну і справедливу позицію і стоїть на стороні миру та справедливості. США – головна причина кризи в Україні…», – заявив Чжао Ліцзянь. 

 

 Знаходячись на “на стороні миру та справедливості” Китай збільшив експорт до Росії мікрочіпів та інших електронних компонентів і сировини, у тому числі такої, що має військове застосування.  Про це повідомляє The Wall Street Journal.

 

  За даними китайської митниці, за перші 5 місяців 2022 року поставки мікросхем із Китаю до Росії зросли більш ніж удвічі до приблизно 50 мільйонів доларів США у порівнянні з попереднім роком, тоді як експорт інших компонентів, таких як друкованих плат, зріс у відсотках двозначних цифр. 

 

  Обсяги експорту оксиду алюмінію, який використовується для виготовлення металевого алюмінію, важливого матеріалу у виробництві зброї та аерокосмічній промисловості, у 400 разів перевищили показники минулого року.

 

http:///chasopys-viiny-147-doba/

Часопис війни: 147 доба (КАРТИ)

  Україні важливо закінчити війну до зими, – вважає голова ОП Андрій Єрмак на початок 147 доби повномасштабного російського вторгнення в Україну. «Після зими, коли росіяни будуть мати більше часу окопатися, безумовно нам буде важче, й вони нас в це втягують», – говорить Єрмак. 

 

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін в діяльності противника не відзначається, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.

 

  Гауляйтер Курської Народної Республіки Роман Старавойт повідомив, що сили курського народного антирашстського опору під час “громадянської війни в КурНР” з боку України обстріляли представників режиму в прикордонному пункті Крупець Рильського району.

 

На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження в районах населених пунктів Мосьпанове, Петрівка, Руські Тишки, Базаліївка, Печеніги, Циркуни, Питомник, Дементіївка, Коробочкине та Прудянка. Сім ракет випустили з Білгорода. Попередньо всі були націлені на Чугуїв.
 
 
 

На Слов’янському напрямку обстріли з танків та артилерії зафіксовано поблизу Долини, Краснопілля, Костянтинівки, Чепіля, Гусарівки та Адамівки.

 

 

На Донецькому напрямку агресор веде штурмові дії в напрямку Івано-Дар’ївки, бойові дії тривають.

 

На Бахмутському напрямку окупанти ведуть бойові дії з метою створення умов для проведення наступу на місто Бахмут та оволодіння територією Вуглегірської ТЕС. Тривають бойові дії у напрямках населених пунктів Берестове, Вершина і Новолуганське.

 

 

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках відзначено обстріли в районах населених пунктів Новобахмутівка, Вугледар, Новопіль, Полтавка, Гуляйполе, Кам’янське та низки інших.

Противник провів розвідку боєм в районі Новоселівки Другої та наступ у напрямку Микільського, успіху не мав, відійшов.
 
Маріуполь. З сьогоднішнього дня всі громадяни України позбавлені права власності на нерухомість у Маріуполі за рішенням окупаційних властей, повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.

  У фільтраційних таборах утримується понад 10 тисяч жителів Маріуполя, заявив мер міста Вадим Бойченко. Маріупольський голова зазначив, що у полоні перебувають держслужбовці та муніципальні працівники.
 
На Південнобузькому напрямку ворог підтримує високу інтенсивність ведення розвідки безпілотними літальними апаратами.
 
 

ЗСУ пошкодили Антонівський міст на Херсонщині. Як повідомляють росЗМІ, з 12 ракет (вони стверджують, що HIMARS) кілька влучили в ціль. На мосту зафіксовано пошкодження. Міст буде закрито для руху, повідомив представник місцевої окупаційної влади Кирило Стремоусов.


  Ключовим фактором у результаті бойових дій на Херсонщині стане контроль над переправами через річку Дніпро, – британська розвідка. Антонівський міст є одним із всього двох пунктів перетину доріг через Дніпро, через які Росія може постачати або вивести свої війська з території, яку вона окупувала на захід від річки. Якщо міст зруйнують, російські окупанти можуть опиняться в “котлі”.

 

ЗСУ збили Су-35 окупантів у районі Нової Каховки Херсонської області, – командування повітряних сил України. Також за допомогою наших зенітних ракетних військ збито 5 ворожих безпілотників.

 

В акваторії Чорного моря поза пунктами базування перебувають три носії крилатих ракет “Калібр”.

 

ЗСУ досліджують та розминають Зміїний. “Виявлено та вилучено зразки озброєння та техніки противника: системи наведення та управління, БПЛА “Орлан-10″, системи ПЗРК, гранатомети, вогнемети, стрілецьке озброєння, журнали ведення бойових дій, особисті документи військових Росії, електронні носії інформації”, – йдеться у повідомленні.

 

  На острові знайшли та евакуювали на “Велику землю”  українського кота, який жив кілька місяців в окупації.

 

Міністр оборони Резніков запропонував Заходу тестувати нове озброєння на рашистах в Україні. “Я думаю, для наших партнерів у Польщі, США, Франції, Німеччині чи для наших турецьких партнерів це хороший шанс протестувати їхнє озброєння. Тому давайте нам інструменти, ми закінчимо роботу, і у вас буде нова інформація про роботу зброї”, – сказав міністр. 

 

http:///piata-kolona-v-nashii-kraini-rozpushylasia-vvazhaie-eks-kerivnyk-sbu-kharkivshchyny-roman-dudin/

П’ята колона в нашій країні розпушилася – вважає екс-керівник СБУ Харківщини Роман Дудін

  Після нищівної поразки військ Росії під Києвом, після того, як сплили всі “заздалегідь визначені”, а згодом – просто “прогнозовані” строки захоплення рашистами хоча б Донецької та Луганської областей, Кремль змушений був активізувати свою “законсервовану” агентуру в Україні, яку в ЗМІ називають “П’ятою колоною”.

 

  Якось так співпало, що в Україні останні два місяці почали відбуватися істотні “кадрові зміни”. Варто нагадати, що ці вони почалися 30 травня 2022 року, коли Президент України Володимир Зеленський підписав наказ про звільнення очільника Управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна. Наказ про звільнення з посади опублікований на сайті президента.

 

  Після даного кадрового рішення відбулася ще “низка” малопомітних, але взаємопов’язаних подій, які змусили екскерівника СБУ Харківщини Романа Дудіна записати відеозвернення до Президента України та “західних партнерів” нашої країни, яке ми дуже радимо уважно переглянути.

 

Для тих, у кого з якихсь причин немає змоги особисто переглянути інтерв’ю, пропонуємо його “друкований варіант”:

 

Пане Президенте.

 

  З приводу того, щодо Ваших кадрових рішень по Харківській області. Нагадаю хронологію подій, бо ті, хто Вам пишуть тексти, трохи “не в матеріалі”. Я нагадаю…

 

   Станом на 30 травня 2022 року Харківське управління (СБУ) затримало близько 1000 “зрадників”, тільки в Харківський області, із 3000 по всій Україні. Крім Харківського управління СБУ багато хто затримував російських “посібників” – Нацполіція, підрозділи ГУР, прикордонна служба, і ще багато хто, харківське управління СБУ здійснило більше 20% затримань від загальної кількості по всій Україні.


  Тепер що стосується Ваших “інспекцій” і “перевірок”. На сьогоднішній день результатами інспекцій та перевірок, фактично весь особовий склад харківського управління, який брав участь в обороні міста і області, нагороджено державними нагородами. Все, напевно, нормально робилося? Хлопці виконували свою задачу…


  Звісно: ні Дудін, ні Баканов – були “не в матеріалі”. Хлопці працювали самі. І де були достойні керівники – там працювали набагато краще. Це перше.


Друге. Давайте по кадровому складу.


  Після зняття мого з посади, до Харкова приїхав пан Татаров. Він там був кілька днів, можливо, тиждень. Нагадаю, що на 30 травня до Харкова почали повертатися люди, лінія фронту від міста була відсунута максимально. Це, в першу чергу, заслуга генералів Сирського, Нестеренка, які також після цього були з Харківської області “переведені”.


  СБУ Харківської області робила свою роботу і дуже непогано її робила.

 

  Після того, як ФСБ у Бєлгороді відсвяткувало Ваші “кадрові рішення”, після того, як приїхав і побув у Харкові пан Татаров, все, якось почало знову “погано бути”: і обстріли пішли, і “щось не так почало працювати”. У мене є пояснення того, чому це відбувається. Воно зрозуміло всій Україні, і не тільки… Коли областю керую людина, яка відвідує близьку особу до пана Медведчука, коли керівник гарнізону є агентом МГБ і його куратор (до речі – нещодавно отримав Героя Росії і у мене питання: – А за що?)…  Коли мер міста планує “домовлятися”, коли заступник голови облради має російське громадянство…


  Мене цікавить ще один факт. У минулому році ми задокументували і відзвітувалися, довели до суду, довели в суді, отримали вирок по 12 Телеграм-каналах. Серед них “Легетитмний”, “Резидент” і ще з десяток “дрібних” регіональних.

 

  Якщо проаналізувати на кого ці 2 канали працюють від початку війни, то я б назвав 2 прізвища: Татаров і Єрмак. В кого є якісь сумніви – дивіться, будь ласка, аналізуйте ті статті, ту інформацію, яку вони подають і стосовно кого, проти кого і за кого вони це роблять.


  Нагадаю: зазначені канали – це прямі продукти російської розвідки! І це доведено українським судом! Є вироки. Є конкретні люди, які за цим стоять. Разом з цим це не викликає ні в кого ніяких питань.


  Тепер що стосується тих 60 осіб із числа Нацполіції, які перешли на бік ворога. Скажу так: в Харківський області, в мене не перейшов на бік ворога ніхто! Не була втрачена зброя, не було втрачено жодного документа.


   Зброя була надана військовослужбовцям, атовцям, співробітникам поліції. Відомий терорист пан Гіркін/Стрелков, в одному із інтерв’ю зазначив, що Харків вистояв тільки завдяки тому, що в харків’ян була зброя.


  Я нагадаю: крім СБУ і, частково, ГРУ, зброю людям ніхто не видавав. Чому? Коли начальник гарнізону є агентом МГБ – відповідь очевидна!


  Оті 60 зрадників з нацполіції, які в Харківській області перешли на бік ворога – їх знайти можна дуже-дуже швидко. У нас до Нацполіції питань нема…


  Що відбувається зараз? Дуже цікава ситуація.

  Як тільки генерал Сирьских “віддвинув” ворога від Харкова, він загадковим чином був відряджений до Полтави. Генерал Нестеренко, який продовжив започатковане Сирським, був переведений в Суми одразу після того, як Ви, пане Президент, зняли мене. Як на мене – питання з цього приводу є…

 

  Тепер про ДБР. Дуже чудова організація, просто “ручна” така… 14 травня відкрила провадження по статтям 109 і 426-1 (Захоплення влади і Перевищення військовими повноважень). Зазначена структура протягом трьох місяців збирає докази під час війни. Збирає в умовах, коли вона виїхала і не перебували в місті аж з 24 лютого.

 

  Зазначена структура, як говорять деякі її співробітники, щодня отримує вказівки від пана Татарова стосовно активізації цієї справи. Разом з тим – за три місяці жодного результату!


  Є незрозуміле “відношення”: мене більше 2-х місяців мене ніхто не турбував. Я був на лікуванні, мене викликали. Припинив лікування і приїхав до Києва… Після того, як вони отримали результати перевірки СБУ, сказали, що до мене питань нема, і якщо що, то мене викличуть.


Тепер стосовно “гучних заяв”. Я офіційно звертаюсь до “партнерів, до представників США, Великобританії: прошу Вас провести комплексне дослідження, яке зараз відбувається зі мною, з управлінням. Я готовий пройти поліграф із задіянням іноземних спеціалістів. Більш того – я готовий пройти “хімію”, щоб довести свою правоту. Я, мої співробітники виконали всі накази, зробили все, що було можливо і, навіть, більше. І жодного сприяння ворогові, жодного кримінального правопорушення, або ще там чогось – не було!


  Тому я дуже прошу втрутитись в цю ситуацію, бо в контексті вчорашніх подій, ситуація починає розвиватися вкрай негативно. Я розумію, що дана “історія” може призвести до негативних наслідків. Я не маю бажання жити в в РФ, УРСР, чи як там вони ще можуть назвати мою Вітчизну. Якщо “п’ята колона” в Україні так “розпушилася”, то я прошу втрутитися іноземні організації. Я готовий на будь-які перевірки.


  Тепер стосовно того, що подається в ЗМІ. Я з повагою ставлюся до всих журналістів. Разом з тим, дуже прошу: коли ви звертаєтесь за коментарями до “експертів” – подивіться спочатку на його життєвий шлях, погляньте на його результати роботи.


  Шановні “генерали”. Якщо ви щось озвучуєте – робіть це внятно! Щоб була можливість потім звернутися до суду і пояснити вам, хто є воєнним насправді. Бо носив “бумажки” і за це отримав генеральський лампас, а тепер розповідаєш, який ти “воїн вєлікій”…


  Оцей “марафон щастя” він вже дістав! Певний час я сам був прихильником того, що зараз війна, треба гуртуватися. Але, якк показує практика, ця теза не працює! Розповідати про те, що ми будемо розбиратися “після війни”… Може так статися, що не буде з ким розбиратися! Я по Харкову дивлюсь – ці космонавти ордени один одному “вішають”… Бігало воно десь по куширях, а після війни буде себе в груди бити і всім розповідати, як вони Харків героїчно захищали.


Журналісти. Бачите проблеми – висвітлюйте, це ваша робота. Моя робота була ловити посібників, терористів, шпигунів. Я її і робив. Можу відповісти за кожен прожитий день, за кожну ситуацію. Мені не соромно ні в очі людям дивитися, ні в дзеркало.


  Зараз я бачу чудовий собі “постріл одразу в дві ноги”. Я бачу зараз чудову “п’яту колону”, яка веде країну точно “не туди”! Від слова “зовсім”.


Мойсей водив 40 років по пустелі євреїв, доки не помер останній раб. У моєму покоління рабів нема, а в молодшому – тим паче.


Всі ключові тези я озвучив. Було б смішно, якби не було так гірко. Ми всіх переможемо і всіх “достанемо”. Будуть зміни. Ця війна закінчиться нашою перемогою. Ми побудуємо країну, яка буде вільною, в який комфортно буде жити. І наші діти зможуть впевнено дивитися у завтрашній день.


Дякую за увагу.


Слава Україні!”

 

http:///naselennia-bilorusii-pidtrymuie-ukrainu/

Рашисти збили власний літак Су-34: з’явилися подробиці

  Цікаві подробиці щодо збитого минулої ночі на Луганщині російського бомбардувальника Су-34. На продемонстрованому російськми окупантами відео уламків літака можна побачити останні цифри реєстраційного номера RF-***90 і їм відповідає лише один зафіксований номер для цього типу літаків – RF-95890. З цим номером, згідно даних сайту Scramble.nl, літав Су-34М – найновіша модифікація цієї моделі, яких випущено всього 10-12 одиниць.


  Конкретно цей літак знаходився в складі 277-го бомбардувального авіаполку і базувався на авіабазі Хурба. Схоже, що цей авіаполк перебазували з Далекого Сходу, щоб бомбардувати український Донбас.

 

  Проте російське ППО, налякане застосуванням ракет GMLRS, “перестрахувалося” і помилково перехопило власний літак. Бомбардувальник, який рашисти порівнювали з найкращими американськими літаками, нічого не зміг вдіяти проти далеко не найкращих російських систем ППО. 

 

http:///voroh-atakuie-ukrainu-raketamy-kalibr/

Ворог атакує Україну ракетами “Калібр”

  Росія продовжує використовувати в Україні елементи “сирійського сценарію” – атакувати ракетами “Калібр”. Сім ракетних пусків по Одещині: 6 постраждалих, серед них – дитина.


  Головна небезпечність крилатих ракет цього типу — її швидкість: 180 – 240 м/с. Наступна неприємність — ракета прямує до цілі на малих висотах і може рухатися з урахуванням рельєфу місцевості.

 

Фотографія макету експортного варіанту ракети сімейства Калібр 3М54Э
Макет експортного варіанту ракети 3М54Э

  Крилату ракету «Калібр» було розроблено 1983 року. Існують модифікації цих ракет для запуску як з наземних носіїв, так і кораблів, підводних човнів чи літаків. 

  В залежності від класифікації «Калібр» має дальність ураження від декількох сотень до 2,5 тис. кілометрів. В експортній модифікації дальність польоту обмежується 300 км.


  

 

Индия выбирает новый «Калибр» для своих вооруженных сил | Статьи | Известия

Уперше РФія застосувала крилаті ракети «Калібр» у 2015 році, коли з катерів у Каспійському морі було завдано декілька ракетних ударів по базах збройної опозиції в Сирії. З тих пір Кремль позиціонує «Калібри» передусім як засіб військово-дипломатичного тиску на інші країни.

 

 Розробник ракети НПО «Новатор» продає свій “виріб” за 980 тис. доларів для ЗС РФ і по 6,5 млн доларів за “штуку” на експорт. На початок липня 2023 року було виготовлено 1978 ракет.

 

  На Вінниччині лісничі виявили ворожу крилату ракету «Калібр», збиту засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил 21 травня. Бойова частина ракети вціліла. (на фото)

 

Украинцы нашли в лесу сбитую крылатую ракету «Калибр» с уцелевшей боевой  частью весом 400 кг | gagadget.com
  • ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС СИГНАЛІВ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ!

 

http:///naselennia-bilorusii-pidtrymuie-ukrainu/

Населення Білорусі підтримує Україну

  На відміну від “самопроголошеного картопляного лося”, переважна частина населення Білорусі має не лише симпатії до України, а й підтримує український народ у боротьбі за збереження незалежності та територіальної цілісності своєї країни. €524.288 – зібрали прості білоруси для допомоги Україні за перші 100 днів війни через один лише фонд “BYSOL”, повідомив Беларуські Гаюн. 

 

  За цей час на майданчику “BYSOL” було організовано 4 збори допомоги для громадян України та білоруських добровольців, які борються разом із ЗСУ проти спільного ворога.


   Білоруський фонд солідарності “BYSOL” з 24 лютого 2022 року допоміг різним білоруським добровольчим формуванням в Україні серед яких: Полк Погоня, Одеський загін імені Іллі Литвина, Загін «Прамень», Загін «Беларускі Янкі». Було передано: 2 мікроавтобуси, Ford Ranger, Nissan Navara, двоярусні ліжка, Mitsubishi Pajero IV. Загальна сума допомоги білоруським добровольцям становила 62.789 євро.


  Для потреб ЗСУ, українських медиків та добровольців було куплено та передано: три Toyota Land Cruiser, 4 машини швидкої допомоги, кілька авто для евакуації потерпілих, авто для транспортування загиблих та багато іншого.

 

Білоруси продовжують допомагати Україні, наближаючи нашу спільну перемогу над рашистами!

 

http:///chasopys-viiny-146-doba/

Часопис війни: 146 доба

  Станом на початок 146 доби повномасштабного вторгнення ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію на фронті, заявив головком Валерій Залужний. “Вона складна, напружена, але повністю контрольована. Важливим фактором, що сприяє утриманню нами оборонних рубежів та позицій, є своєчасне прибуття М142 “HIMARS”, – наголосив головком.

 

  Сьогодні українці захищають лінію фронту завдовжки 2450 км – це відстань від Варшави до Барселони.

 

  Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках кардинальних змін не відбулося. Триває ротація підрозділів ЗС РБ, які залучені до прикриття ділянки білорусько-українського кордону. У прикордонних районах ведеться повітряна розвідка БпЛА. Ворог обстріляв із мінометів та артилерії райони населених пунктів Миколаївка Чернігівської області та населених пунктів Заруцьке, Журавка, Білопілля, Іскрисківщина Сумської області. 

 

На Харківському напрямку:

  • ворожа розвідка боєм в районі населеного пункту Уди повністю провалилася. Окупанти зазнали втрат та відійшли. 
  • Вовчанськ (околиці). Вночі були вибухи на складі БК поруч з Вовчанськом, вздовж залізниці. Там мінус склад БК.
  • Куп’янськ. Вночі ЗСУ вдарили по залізничній станції. Горіло яскраво. Попередньо, мінус база рашистів.
  • На Ізюмському напрямку бійці 93 ОМБр зайняли передову позицію російських окупантів. В росіян кілька «300-х», решта втекли.

 

 На Слов’янському напрямку противник намагається створити умови для відновлення наступу в напрямку Слов’янська. Здійснював вогневе ураження із танків, ствольної та реактивної артилерії біля Великої Комишувахи, Долини, Чепіля, Дібровного, Новомиколаївки та інших.

 

  Після авіаційного удару неподалік Гусарівки, окупанти спробували піти у наступ на цей населений пункт. Наші воїни зустріли ворога щільним вогнем та відкинули загарбників назад.
 
На Краматорському напрямку противник здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Білогорівка, Богородичне, Краматорськ, Райгородок, Донецьке, Верхньокам’янське, Спірне, Стародубівка, Сіверськ, Дронівка та Івано-Дар’ївка. Завдав авіаудару поблизу Верхньокам’янського.
 
  Ворог вів штурмові дії поблизу Спірного, успіху не мав, відійшов. Намагається вести наступ в напрямку Григорівки, бойові дії тривають.
 
   Захоплення Сіверська та Бахмута першочергова задача Кремля, а захоплення Слов’янська не є зараз в пріоритеті, вважають аналітики ISW (Institute of Study of war, Інститут вивчення війни). 
 
На Бахмутському напрямку противник обстріляв райони населених пунктів Бахмут, Новолуганське, Покровське, Вуглегірська ТЕС, Вершина, Весела Долина, Яковлівка, Берестове та Зайцеве. Авіаційні удари зафіксовано поблизу Вуглегірської ТЕС, Майорська, Торецька, Берестового, Соледара, Вершини, Шумів та Покровського.
 
  Всі спроби штурмових дій у напрямках населених пунктів Семигір’я, Вершина, Покровське та території Вуглегірської ТЕС українські воїни успішно відбили.
 
На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій противник не вів. Завдав авіаудару поблизу Кам’янки.
 
На території ЗАЕС знищені та поранені окупанти, повідомив мер Енергодару Дмитро Орлов. Він заявив, що сьогодні до міської лікарні доставили 9 військових Росії з пораненнями різного ступеня важкості. Також є загиблі.

 

На Південнобузькому напрямку противник здалеку веде обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії вздовж лінії зіткнення, здійснює повітряну розвідку БпЛА. Продовжує облаштовувати додаткові рубежі оборони.

 

ЗСУ обстріляли Каховську ГЕС під час перебування там Сергія Кирієнка, першого заступника керівника адміністрації Путіна,  повідомляють російські ЗМІ. Кірієнко був разом із гауляйтером Сальдо. Версії різняться: за однією путінським посіпакам вдалося сховатися у підвалі. За іншою версією обстріл стався вже після того, як “делегація” поїхала.

 

Чорне море. На бойовому чергуванні знаходяться 2 ворожі носії оперативно-тактичних ракет “Калібр”. Причина через яку РФ вивела свій флот із Севастополя – на цій карті.

 

Азовське море: морські комунікації продовжують контролювати 6 ворожих кораблів та катерів.
Середземне море: 5 ворожих носіїв ОТР “Калібр” та 2 ракетних крейсера.


  Зростає невдоволення діями російського командування серед військовослужбовців неслов’янських нацменшин. Рашисти без жалю кидають їх у найризикованіші атаки на території України.

 

 Примусова мобілізація. У зв’язку з великими санітарними та безповоротними втратами продовжуються заходи щодо примусової мобілізації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Хто не хоче захищати свою землю, мусить померти за Путіна.


  Турецька компанія Baykar Makina не продаватиме свої безпілотники Bayraktar TB2 Росії – гендиректор компанії Халюк Байрактар. “Ми ніколи такого не робили і не зробимо, бо підтримуємо Україну, її суверенітет, опір та незалежність.” – заявив гендиректор.

 

http:///rozpovidi-pro-viinu-v-rashystiv-prozrinnia-nastupaie-tilky-pid-chas-perebuvannia-v-poloni/

І про футбол на окупованих Росією територіях

  На окупованих Росією територія України і Грузії рашисти вирішили “розвивати” футбол.  

 

  Після того, як російські футболісти отримали відмову в участі у міжнародних змаганнях, а також враховуючи побажання Путіна, що “Спорт поза політикою”,  а також його побажання про об’єднання “спортивної громадськості” на захоплених територіях, у Мінспорті РФ запропонували створити футбольний чемпіонат для “ДееНР”, “еЛеНР”, Криму, ХерНР та ЗапорНР, а також Абхазії і Південної Осетії (але чомусь забули про ХарНР).

 

  Для проведення чемпіонату серед недореспублік, чиї назви більше схожі на російські матюки, Мінспорт РФ планує створити окрему структуру. Вона не буде частиною Російського футбольного союзу, який є членом Міжнародної федерації футболу (ФІФА) та Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Її також, можна буде непогано використовувати для “розпила бабла”.

 

  Провести “Перший чемпіонат” планують у березні – листопаді 2023 року. Не виключено, що змагання проходитимуть на “звільнених” від  футболістів, спортсменів стадіонах Сєверодонецька, Рубіжного, Маріуполя та на Донбас-Арені.

 

За повідомленнями російських спортивних видань.

 

http:///rozpovidi-pro-viinu-v-rashystiv-prozrinnia-nastupaie-tilky-pid-chas-perebuvannia-v-poloni/

Розповіді про війну: в рашистів прозріння наступає тільки під час перебування в полоні

   Сто років тому в українських степах російськими більшовиками була “народжена” пісня про матроса Желєзняка. Там є такі слова: “…він йшов на Одесу, а вийшов до Херсона”. Якщо проблеми з географією у матроса Желєзняка ще можна списати на відсутність освіти, то через 100 років, навіть при наявності загальної середньої освіти в СРСР та країнах пострадянського простору, ситуація чомусь аж ніяк не змінилася.

 
  На фото Стас Трутнєв – російський офіцер 140 загону спеціального призначення боротьби з підводними диверсійними силами і засобами (в/ч 68069, н.п. Відяєво, Мурманська область, РФ). Морська піхота Північного флоту РФ. Народився в Запоріжжі. Під час неймовірно вдалої операції спецпризначенців Головного Управління розвідки ЗСУ на півночі Харківщини, Стасік опинився в полоні. І йому дуже пощастило: Кремль не дорахується 36 своїх морських піхотинців. У нас обійшлося без втрат.

 

Тепер Стас Трутнєв каже: «Я не підтримую цю війну, я не розумію, навіщо ми тут». Але до рашистів чомусь просвітління раптом приходить тільки після того, як вони потрапляють у полон.


  Пресслужба ГУР ЗСУ інформує, що група “Кедр” здійснила вдалу  спецоперацію в селі Дементіївка Дергачівського району Харківської області. Там було виявлено великий підрозділ рашистів, що ховався в зруйнованих будинках. Внаслідок “вогневого впливу” 36 російських окупантів було знищено, значна кількість рашистів отримали поранення різного ступеня тяжкості.


  Пізніше «Кедр» разом із підрозділами місцевого ТРО та Нацгвардії здійснив кілька “бойових зіткнень” і змусив ворога залишити займані ним позиції та відійти, незважаючи на досить значну чисельну перевагу.

 

  В результаті операції було здобуто численні трофеї та взято в полон пораненого командира взводу ворожої ДРГ. Ним як раз і виявився уродженець Запорізької області 1989 року народження Станіслав Трутнєв. Це військовослужбовець 140 загону спеціального призначення боротьби з підводними диверсійними силами та засобами Північного флоту ВМФ РФ (в/ч 69068, н.п.Відяєво, Мурманська область, РФ).


  Три роки тому його було відряджено до угрупування збройних сил РФ у Сирії. Ну, а отримав поранення і потрапив у полон офіцер ЗС РФ С.Трутнєв під Харковом. Ні до Одеси, ні до Херсона так і не дійшов. У російських загарбників знову проблеми з географією, як і 100 років тому.


Василина Нещеретна, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС.

 

http:///rozpovidi-pro-viinu-rotatsiia-myroslav-otkovych/

У ЗСУ з’явиться уніфікована жіноча військова форма

   Незабаром у ЗСУ з’явиться уніфікована жіноча військова форма. Її розробкою займаються дві ініціативні групи волонтерів, повідомляє “ВВС Україна”. Сьогодні в ЗСУ, інших силових структурах служать близько 57 тисяч жінок. Із них близько 32 тисяч перебувають у зоні бойових дій.

 

  Фізіологічно чоловічі фасони та розміри одягу не відповідають жіночим. Тому жінкам доводиться “підганяти” форму: перешивати або у польових умовах пристосовувати її шпильками, підтягувати тактичним ременем. Це дуже незручно і нефункціонально. 

 

  Більшість жінок на передовій, підбирають (шиють або перешивають)  собі обмундирування самі. За словами наших жінк-військових, найкращою є “лінійка” жіночої форми армії США.

 

  Саме це і змусило авторів волонтерського проєкту Arm Women Now (Озброїмо жінок зараз) поставити собі амбітну мету –  забезпечити українських захисниць якісною і функціональною формою. Лекала для однострою розробили за жіночою формою збройних сил США. Відшили форму з якісного “пікселю”, який замовляли у Польщі.

 

Тактична військова форма ЗСУ
Ірина Никорак демонструє, як чоловіча форма ЗСУ зазвичай “сидить” на жіночій фігурі (ліворуч),
і який вигляд має форма, пошита за жіночими лекалами (праворуч)

  Організація також планує виробництво футболок, тактичних сорочок “убокс”, а на осінь – термобілизну та теплий зимовий одяг, який розроблятимуть за новими лекалами. Серед інших речей першої необхідності – легке тактичне взуття, а також зручна нижня білизна. Крім того, “певні відмінності” повинна враховувати і плитоноска.

 

  Проєкт Arm Women Now фінансується благодійними внесками й через аукціони за участю зірок шоубізу та спортсменів. Волонтерам вже вдалося зібрати 400 тис. грн, яких вистачило на пошив 300 комплектів.

 

   З проблемою відсутності зручної жіночої форми свого часу стикалися жінкі-військові в усіх розвинених арміях світу. Але сьогодні там цих проблем не існує.  Після того, як форму протестують на передовій, Міністерство оборони зможе затвердити єдиний стандарт жіночої уніформи та передбачити на це гроші в бюджеті.

 

http:///chasopys-viiny-145-doba/