Сторінка 561 – Новини ветеранів зі всієї України

Часопис війни: 151 доба

На Волинському та Поліському напрямках на початок 151 доби війни ситуація суттєвих змін не зазнала. На Сіверському напрямку ворог здійснив обстріли у районах населених пунктів Гай Чернігівської області та Гудове, Яструбине, Білопілля і Грабовське на Сумщині. 

 

На Харківському напрямку ворог із ствольної та реактивної артилерії здійснив обстріли н.п.Питомник, Петрівка, Новомиколаївка, Старий Салтів, Благодатне, Прудянка, Лісне, Леб’яже, Коробочкине, Дергачі, Перемога.

 

На Слов’янському напрямку противник обстріляв із артилерії, зокрема, райони Чепіля, Богородичного та Адамівки.
 
На Краматорському напрямку обстріли зафіксовано біля Стародубівки, Дронівки, Пискунівки, Сіверська, Спірного та Івано-Дар’ївки.
 

На Бахмутському напрямку ворог веде бойові дії з метою створення умов для проведення наступу на Бахмут та оволодіння територією Вуглегірської ТЕС. Здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури.

 

  З різних напрямків ворог вів штурмові дії з метою встановлення контролю над територією Вуглегірської ТЕС. Українські воїни знову відкинули окупантів назад.

 

  На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках фіксуються систематичні обстріли в районах населених пунктів Золота Нива, Вугледар, Веселе, Авдіївка, Красногорівка та багатьох інших. Ворожий БпЛА діяв біля Малої Токмачки та Новодарівки. На окремих ділянках окупанти намагаються удосконалити інженерне обладнання оборонних рубежів та позицій.

 

Під Мелітополем вночі в селі Новобогданівка наші ЗСУ нанесли точний удар по залізничному полотну та переїзду.

 

Image

На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних позицій. Обстрілював цивільну та військову інфраструктуру біля Червоної Долини, Киселівки, Тернівки, Добрянки, Олександрівки, Кобзарців, Лепетихи.

 

  Зазначається колосальний тиск ЗСУ на рашистів по всій лінії Херсонського фронту. Але пресслужба Генштабу ЗСУ нічого не повідомляє про досягнення, а рашистські пропагандистські ЗМІ вперто мовчать про свої втрати.

 

http:///rozpovidi-pro-viinu-proryv-mekhbata-z-otochennia-20-km-proishly-vnochi-pishky-i-poranenykh-vynesly-na-sobi-video/

Розповіді про війну: прорив мехбата з оточення – 20 км пройшли вночі пішки і поранених винесли на собі (ВІДЕО)

 

  22 червня 2022 року героїзм та справжнє братерство воїнів 1-го механізованого батальйону 24-ої механізованої бригади під командуванням Сергія Мазорчука врятували наших захисників від трагедії, яка могла бути страшнішою за “події під Іловайськом”.


  1-ий мехбат (не плутати із новоствореним 1-им стрілецьким батальйоном тієї ж, 24-ої механізованої бригади) з самого початку війни тримав оборону на значній ділянці фронту від Оріхового до Золотого. З 24 лютого втрати особового складу були великі, але батальйон усі свої позиції втримав.


  21 червня 2022 року після прориву російських військ під Лоскутівкою та під Тошківським, 1-ий батальйон Мазорчука (позивний “Ірис”) потрапив у повне оточення російських військ – противник захопив обидва можливі шляхи відступу. Тільки після цього батальйон отримав наказ на відступ.

 


  21 червня 2022 року після прориву російських військ під Лоскутівкою та під Тошківським, 1-ий батальйон Мазорчука (позивний “Ірис”) потрапив у повне оточення російських військ – противник захопив обидва можливі шляхи відступу. Тільки після цього батальйон отримав наказ на відступ.


  Росіяни готувалися повністю знищити оточені підрозділи ЗСУ. Але завдяки організації та дисципліні наші воїни “скорегували” плани рашистів. Основні сили вийшли приховано пішки, по полях, в обхід російських танків, понад 20 кілометрів бійці пройшли пішки, і винесли на собі всіх поранених товарегшів. Батальйон також здійснив неможливе – вивів усю бойову техніку, крім трьох підбитих бойових машин.

 

  Під час прориву з оточення вночі батальон втратив трьох побратимів, яких вважають “зниклими без вісті”. А понад 400 бійців вийшли в розташуванни своїх військ і одразу зайняли оборону на іншому визначеному рубежі.


  В цей час російські пропагандисти щебетали про те, що 2000 українців “знищені у котлі”, та святкували чергову вигадану перемогу. Але особовий склад 1-го мехбату, який замикав прорив, живий, і продовжує нищити рашистських загарбників наближаючи Перемогу.


  Тринадцять місяців тому наші захисники вийшли на ротацію. Їхня мужність та витривалість – це приклад героїзму воїнів нашої армії. Рашисти умов безперервного бою довго не витримують і тікають, а українська армія дуже терпляча.

 

  Цю історію прориву, яку ще не раз згодом будуть згадувати, Юрію Бутусову розповів головний сержант батальйону Юрій Петращук.

 

Вчора в Стамбулі рашисти підписали угоди, сьогодні обстріляли порт Одеси

  Вчора в Стамбулі рашисти підписали угоду з ООН та Туреччиною про забезпечення безперешкодного експорту українського зерна з порту Одеси та ще двох портів у Чорному морі, а сьогодні Оперативне командування “Південь” підтвердило попадання двох рашистських “Калібрів” в Одеський порт. Ще дві збили сили ППО ЗСУ.

 

  “Менше 24 годин знадобилося РФ, щоб ракетним ударом по території порту міста Одеса поставити під сумнів домовленості і обіцянки, дані нею ООН і Туреччини в підписаному вчора в Стамбулі документі”, – заявив речник МЗС України Олег Ніколенко. “Російська ракета – це плювок Володимира Путіна в особу Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та президента Туреччини Реджепа Ердогана, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна”, – йдеться у заяві.

 

  У зв’язку з цим Україна закликає ООН та Туреччину забезпечити дотримання РФією своїх зобов’язань щодо безпечного функціонування зернового коридору в Чорному морі.

 

  Україна має в своєму розпорядженні обсяги готового до експорту зерна на суму близько $10 млрд, повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, на експорт піде близько 20 млн. тонн торішнього врожаю. Також Зеленський подякував генсеку ООН Гутерішу та президенту Туреччини Ердогану за зусилля з експорту українського зерна.

 

  Цікаво: після сьогоднішнього ракетного обстрілу порту Одеси ще хтось ще вірить в те, що з рашистами можна хоч про щось домовитися?

 

Нардеп Олексій Гончаренко в інтерв’ю одному з найважливіших видань США – Politico, прокоментував ситуацію:


“Путін робить зброю з усього: газ, нафта, добрива, зерно, масло, ліс. Тому він 100% зробить зброю з підписаних угод на експорт зерна з України. Він буде 100% нас шантажувати і ми повинні бути готові, що він в якийсь момент перекриє наше море знову. Що для цього треба зробити, щоб у нього цієї можливості не було?
1. Довгостроково: сильний флот.
2. Короткостроково: а) альтернативні шляхи вивозу зерна та продукції; б) якомога швидша передача американських літаків Україні.

 

http:///rosiia-znovu-ne-pryiednuie-pmr-i-vyznaie-ii-chastynoiu-moldovy/

Росія знову не приєднує ПМР і визнає її частиною Молдови

  У Раді Федерацій РФ, після всіх планів по “приєднанню”, несподівано визнали маріонеткове утворення “ПМР” (Придністров’я) частиною Молдови.

 

  “Придністров’я має зараз значну автономність, там є влада, з якою ми розмовляємо безпосередньо. Але все-таки Росія розглядає регіон як частину Молдови”, – заявив сенатор Андрій Клімов на тему входження регіону до складу Росії.

 

   Схоже, що на Росії ніяк не можуть визначитися до кінця зі статусом маріонеткового утворення  “ПМР”. Одні рашисти кажуть, що це є частина Молдови. Інші – шукають способів його приєднати до Росії. Час від часу подібні “задуми” озвучують через Гауляйтера невизнаного  “ПМР”.

 

  Схоже, настав час, коли керівництву Молдови потрібно остаточно визначитися та якнайшвидше розпочати здійснювати  реальні кроки для відновлення територіальної цілісності країна. Зараз ситуація вкрай сприятлива для цього.

 

Аслан Дзітоєв, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///rosiiany-zaiavyly-pro-bilshu-kilkist-zahyblykh-osobovoho-skladu-nizh-narakhuvav-henshtab-zsu/

Росіяни заявили про більшу кількість загиблих, ніж нарахував Генштаб ЗСУ

  Станом на 22 липня 2022 року рашисти оцінюють свої безповоротні військово-оперативні втрати особового складу ЗС РФ в 43.018 осіб. Це без урахування втрат російських ПВК, які беруть участь у бойових діях на території України. Їхні втрати росіяни оцінили в 11.437 загиблих. Втрати Росгвардії з початку військових дій 2.117 вбитими і зниклими безвісти. Якщо всі ці цифри скласти, то виходить, що з 24 лютого 2022 року Росія втратила 56.572 осіб.


За даними Генштабу ЗСУ втрати рашистів наближаються до 40.000 осіб.

 

Різниця у підрахунках складає близько 17.000 загиблих рашистів.

 

http:///chasopys-viiny-150-den/

Часопис війни: 150 день

   Президент України виступає проти “заморожування” війни з Росією. «Ми б віддали перевагу деокупації у спосіб, який не є військовим і щоб врятувати життя. Але ми маємо справу з тим, з ким маємо. Поки їм не розіб’ють морду, вони нічого не зрозуміють», – заявив Володмир Зеленський в інтерв’ю WSJ.

 

За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала.

 

У Білгородській Народній Республіці “Сили Спротиву режиму Кремля” (а, можливо, власна дурість російських військових) знищили одну одиницю броньованої техніки ЗС РФ. Відео виклали місцеві жителі.

 

На Харківському напрямку ворог активних дій не вів, здійснював обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії н.п. Харків, Золочів, Питомник, Борщова, Лісне, Руські та Черкаські Тишки та Мосьпанове.

 

На Слов’янському напрямку також активних дій з боку противника не відзначається.

Росіяни вже не можуть утримувати широкий фронт. “Російські війська вже не можуть воювати на широких фронтах. Наразі окупанти сконцентрувалися на відносно невеликих ділянках”, – розповів радник глави МВС Вадим Денисенко в ефірі телемарафону. За його словами, стратегія ворога вже зрозуміла – максимальна закидати різними видами озброєння позиції ЗСУ. Інших стратегій та тактик у них немає. “Зараз ЗС РФ концентруються в напрямках Бахмута і Сіверська. Поки що безрезультатно, але бої на сьогоднішній день досить жорсткі. Росіяни поки не можуть просунутися. Тиждень ми говоримо, що лінія фронту знаходиться на тій самій точці. По суті, у них нічого не виходить. Тут велику роль відіграла західна техніка, яка дозволила знищувати склади боєприпасів”, – сказав радник глави МВС.

 

На Краматорському напрямку противник здійснював обстріли з танків, ствольної та реактивної артилерії поблизу Верхньокамʼянського, Стародубівки, Пискунівки, Сіверська, Білогорівки, Григорівки, Спірного та Виїмки. Штурмові дії у напрямку Верхньокам’янського та Сіверська українські захисники успішно відбили.

 

На Бахмутському напрямку окупанти обстріляли із артилерії райони Яковлівки, Соледара, Бахмута, Покровського, Бахмутського та Новолуганського. Біля останнього також завдали авіаційних ударів.
 
  Ворог знову вів штурмові дії в напрямках Покровського та території Вуглегірської ТЕС і знову зазнав втрат та відійшов.
 
На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано обстріли в районах населених пунктів Новобахмутівка, Піски, Вугледар, Опитне, Водяне, Пречистівка, Мала Токмачка, Новояковлівка, Успенівка, Оріхів, Павлівка, Новопіль, Щербаки, Новоандріївка та Малі Щербаки. Також ворог завдав авіаційних ударів біля Красногорівки та Кам’янки.
 

На Південнобузькому напрямку противник продовжує ведення оборони зайнятих раніше позицій, зосереджує зусилля на стримуванні контрнаступальних дій Сил оборони України. Здійснював обстріли із ствольної і реактивної артилерії та танків по лінії зіткнення.

 

ЗСУ завдали удару по мосту через річку Інгулець у Херсонській області, – росЗМІ. Це підтверджують і місцеві жителі. Мова про міст, що проходить через село Даріївка. Якщо це правда, то тактика ЗСУ стає дедалі очевиднішою, а проблематика перевезення техніки і боєприпасів для Росії у цьому напрямі – реальнішою.


Генерал Романенко заявив, що ЗСУ взяли Антонівський міст у Херсоні під вогневий контроль. За його словами, через це росіяни розуміють, що їхні війська можуть опинитися в оточенні.


Реальної підготовки окупантів до “референдуму” на Херсонщині немає. “Наразі реальної підготовки до референдуму немає. Наразі окупанти стурбовані. Останні 2-3 тижні абсолютно не бачу серйозних поступів окрім заяви, що “тут буде Росія назавжди”, – повідомив в ефірі телемарафону FreeДІМ депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

 

У Чорному, Азовському та Середземному морях обстановка залишається без змін. У Азовському морі комунікації продовжують контролювати 6 ворожих кораблів та катерів рашистів. У Середземному морі 5 носіїв ОТКР “Калібр”, у Чорному морі знаходяться 3 ворожі носії оперативно-тактичних ракет “Калібр”. Рашисти продовжують порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS) вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах під час їх перебування в акваторії Азовського моря.

 

http:///uhorshchyna-domovylas-z-rosiieiu/

У Чорне море увійшли 24 кораблі НАТО

  В акваторії Чорного моря біля берегів Болгарії розпочалися щорічні військові навчання країн НАТО “Бриз-2022”, повідомляють болгарські ЗМІ. У навчанні беруть участь 24 бойові та допоміжні кораблі та катери, 5 літаків, 4 вертольоти та 1390 військовослужбовців військово-морських сил з 11 країн Альянсу, а також представники Командування НАТО.


   Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну “Бриз”, це перші великі навчання у Чорному морі. Їхні учасники ризикують зустрітися з протикорабельними мінами, що вільно плавають, тому для забезпечення безпеки вжиті відповідні заходи.

 

  Раніше повідомлялося, що в Білорусі військові навчання в тринадцятий раз продовжили ще на 10 днів. Вони триватимуть ще, як мінімум, до 31 липня 2022 року.

 

http:///ukraina-mozhe-otrymaty-lehendarni-amerykanski-shturmovyky-a-10-thunderbolt-ii/

Україна може отримати легендарні американські штурмовики A-10 Thunderbolt II

  Звістка про те, що Україна може отримати легендарні американські штурмовики A-10 Thunderbolt II, швидко розлетілась мережею. Але радіти зарано, бо це ще не довершений факт, а виключно інтерпретація журналістами слів начальника штабу повітряних сил США Чарльза Брауна (Charles Brown) та міністра повітряних сил США Френка Кендалла (Frank Kendall) під час Aspen Security Forum.


  Чарльз Браун заявив, що рано чи пізно, але Повітряні Сили України змушені будуть відмовитися від радянських літаків і перейти на західні зразки техніки.

 

  Френк Кендалл, на запитання журналіста щодо списання 21 штурмовика A-10 Thunderbolt II у 2023 фінансовому році (початок 1 жовтня) та можливості їх передачі Україні, дав відповідь без чіткої конкретики.

 

A-10 Thunderbolt II

  Штурмовики A-10 Thunderbolt II​ під час операції “Буря у пустелі” знищили близько 900 іракських танків та показали найвищу льотну готовність у бойових умовах. Цей літак може посилити Повітряні Сили України. Але питання у строках та, як не дивно, в доцільності.


  Схоже, що в Вашингтоні вже остаточно прийняли рішення, що Україна отримає західні літаки. Але які саме це будуть літаки – питання поки залишається дискусійним. Більше того, навіть навчання українських пілотів у США ще не означає, що літаки будуть американськими. І тут варто нагадати слова міністра оборони України Олексія Резнікова, який заявив, що розглядається не тільки F-16, а й інші машини, наприклад шведський Gripen від Saab.


A-10 створювався для війни з СРСР в умовах повномасштабного конфлікту і цій машині вже півсторіччя. Завдяки виключній живучості, простоті обслуговування, низькій вартості польоту та доведений бойовій ефективності, у США його остаточно не планують списувати до 40-х років 21 століття.

 

A-10 Thunderbolt II
A-10 Thunderbolt II

  Ще один плюс A-10 – невибагливість до злітно-посадкових смуг. Він може базуватися навіть на ґрунтових аеродромах. До цього додається вкрай просте обслуговування “в полі”: його ремонт максимально спрощений, навіть двигуни та вертикальні стабілізатори, взаємозамінні з правого та лівого боку літака.


  Але якщо Україну поставлять перед вибором: винищувачі в першу чергу отримати, чи штурмовики, то явно вибір буде зроблено на користь винищувачів. A-10 може стабільно працювати тільки в умовах завойованої переваги у повітрі. І без західних винищувачів зачистити українське небо від рашистів досить проблематично.

 

http:///moldova-ne-pustyla-na-svoiu-terytoriiu-rosiiskykh-voiakiv-z-prydnistrovia/

Гібридна війна трибуналів

  Україна ініціює створення міжнародного трибуналу для суду над Путіним, повідомив заступник глави ОП України Андрій Смирнов. «Окремий трибунал щодо Росії за участю міжнародної спільноти прискорить притягнення до відповідальності Путіна та його найближче оточення, а наявність обвинувального висновку та ордера на арешт Путіна та Шойгу буде великим кроком уперед у досягненні справедливості», сказав заступник глави ОП України. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на The Guardian.

 

  Наприкінці цього року або на початок наступного в Гаазі розпочнеться розгляд першої справу про військові злочини Росії , повідомив Bloomberg. МКС і Україна ведуть переговори про доставку Києвом принаймні одного військовополоненого російського чиновника до суду. Чиновник має бути готовим свідчити проти високопоставлених російських командирів.


  Російські агресори зі свого боку намагаються влаштувати щось схоже на “міжнародний суд”. В рамках “судового спектаклю” Білорусь, Росія та Сирія мають намір надіслати до “ЛуганДонії” своїх представників для участі в так званому “міжнародному трибуналі над українськими військовими злочинцями».


  Якось смішно виходить, що судити українських військових приїдуть представники тільки тих країн, де так званих «лідерів» потрібно судити в першу чергу. Виявляється, що в  умовах “гібридної війни” може ще бути і “віна трибуналів”.

 

http:///rashysty-v-dnr-provely-repetytsiiu-realizatsii-smertnoho-vyroku/

У Стамбулі домовились про експорт зерна Чорним морем

  Представник України в Стамбулі підписав угоду з Туреччиною та ООН про експорт зерна Чорним морем в умовах повномасштабної збройної агресії РФ. Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніу Гутерреш, інформує видання Страна.

 

  Тепер такий самий документ мають підписати представники Туреччини, ООН та Росії.

 

  Відповідно до досягнутих домовленостей контроль портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”, через які здійснюватиметься вивіз зерна, за документом залишається за українською стороною. Знаходження у цих портах інших кораблів, крім тих, які безпосередньо задіяні в забезпеченні експорту зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів та добрив, не передбачається.

 

  Напередодні підписання угоди радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив у Twitter, що прямих домовленостей між Росією та Україною щодо розблокування експорту зерна не буде. Україна погодилася частково розмінувати свої порти у Чорному морі, повідомляють джерела The New York Times.

 

http:///uhorshchyna-domovylas-z-rosiieiu/