Триває 157 доба героїчного протистояння повномасштабному російському воєнному вторгненню. Рашисти продовжують завдавати авіаційних та ракетних ударів по військових і цивільних об’єктах на території України.
Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація змін не зазнала. Ознак формування наступальних угруповань на зазначених напрямках не відзначається.
На Харківському напрямку ворог продовжив обстрілювати райони Харкова, Прудянки, Черкаських Тишків, Борщової, Лісного, Коробочкиного, Мосьпанового та Старого Салтова.
На Слов’янському напрямку противник вів штурмові дії в районах Бражівки та Дмитрівки, успіху не мав, відійшов. Окупани здійснювали обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків н.п.Асіївки, Протопопівки, Гусарівки, Грушувахи, Карнаухівки, Долини та Адамівки.
На Краматорському напрямку ворог продовжив ведення повітряної розвідки БпЛА. Окупанти обстрілювали райони Краматорська, Сіверська, Спірного, ряду інших населених пунктів, завдали авіаударів по н.п. Серебрянка та Спірне.
На Бахмутському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Вершини і Травневого, успіху не мав. Біля Семигір’я, Зайцевого та Вершини бойові дії тривають. Противник здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Яковлівка, Соледар, Бахмут, Весела Долина, Кодема, Семигір’я, Травневе, Зайцеве, Костянтинівка та Нью-Йорк, завдав авіаудару біля Соледару.
На Авдіївському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Пісків та Авдіївки, успіху не мав. Біля Красногорівки бойові дії тривають. Окупанти обстрілювали із танків, ствольної та реактивної артилерії райони Новобахмутівки, Авдіївки, Опитного, Водяного, Пісків та Красногорівки. Завдали авіаударів неподалік Селидового, Авдіївки та Первомайського.
На Новопавлівському напрямку противник вів штурмові дії в районі Мар’їнки, успіху не мав, відійшов. Тривають бойові дії поблизу Павлівки. Ворог здійснював артилерійські обстріли в районах населених пунктів Мар’їнка, Вугледар, Микільське, Павлівка, Времівка, Новосілка та Новопіль.
На Запорізькому напрямку ворог здійснює обстріли цивільної та військової інфраструктури в районах населених пунктів Залізничне, Чарівне, Білогір’я, Оріхів, Новоандріївка та Кам’янське. Завдав авіаудару біля Новомихайлівки та Малих Щербаків.
На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних позицій, проводить активні заходи відновлення шляхів логістичного забезпечення, підтримує високу інтенсивність ведення повітряної розвідки БпЛА.
Тривають систематичні обстріли цивільної та військової інфраструктури в районах н. п. Трудолюбівка, Осокорівка, Токареве, Кар’єрне, Іванівка, Лозове, Велике Артакове, Кобзарці, Шевченкове, Широке, Посад-Покровське, Українка, Партизанське, Миколаїв та Дніпровське. Завдав авіаударів поблизу Новогригорівки та Андріївки.
В акваторії Азовського, Чорного та Середземного морів без змін.
Два астероїди розміром з хмарочос пролетять мимо Землі: перший наблизиться до нашої планети вже сьогодні, 29 липня, а другий промчить повз нашу планету завтра – в суботу, 30 липня. Про це повідомляє Science Alert.
Перший астероїд, який отримав назву 2016 CZ31, рухається зі швидкістю 55618 км/год. За розрахунками астрономів він має ширину близько 122 метрів. За даними NASA, він розминеться з нашою планетою на відстані близько 2,8 млн кілометрів, що більш ніж в сім разів перевищує середню відстань між Землею і Місяцем.
За даними NASA, цей космічний камінь наближається до Землі кожні кілька років. Наступне зближення відбудеться в січні 2028 року.
У суботу, 30 липня, повз нашу планету промчить другий, ще більший астероїд. Він має назву 2013 CU83. Його діаметр становить приблизно 183 метри. Він розминеться з Землею на відстані близько 6,9 млн кілометрів, що приблизно в 18 разів перевищує середню відстань між Землею і Місяцем. Ця космічна камінюка рухається зі швидкістю 21168 км/год.
СПІЛЬНА ЗАЯВА щодо масового вбивства українських військовополонених 29 липня 2022 року у смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області
В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії № 210 смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області пролунав вибух. Внаслідок нього була знищена будівля, в якій утримувались українські військовополонені. За даними росіян, загинуло більше 50 українських захисників, кількість поранених невідома.
Жоден працівник колонії, бойовик «ДНР» чи російський військовий, що здійснювали охорону приміщення, згідно з коментарями російської сторони внаслідок вибуху не постраждав. Одразу після вибуху Росія звинуватила Україну в обстрілі виправної колонії з використанням американської зброї та вбивстві українських військових.
З цього приводу заявляємо:
1.) Вчинений вибух є цинічним терористичним актом Російської Федерації, військовою провокацією та класичною false flag operation, метою якого є приховування воєнних злочинів, дискредитація Збройних Сил України, зрив постачання західної зброї та підвищення соціальної напруги в українському суспільстві.
2.) Збройні Сили України завдають ударів винятково по російським військовим об‘єктам: складам з паливом, озброєнням та боєприпасами, командним пунктам, об’єктам військової інфраструктури. Українська армія має достатньо засобів для ідентифікації цілей, включно з системами космічної розвідки. Україна не здійснювала ракетних та артилерійських обстрілів смт. Оленівка.
3.) 16 травня, за посередництва ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, розпочався процес евакуації захисників Маріуполя з території заводу «Азовсталь», що тривалий час був оточений та знаходився під ударами російських військ. Формат евакуації передбачав встановлення режиму тиші та здачу українських військових в полон з подальшим обміном під гарантії ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Даний формат був обраний та затверджений захисниками Маріуполя, що брали участь в перемовинах. 29 червня відбувся перший із запланованих обмінів військовополонених, в результаті якого в Україну повернулися 144 захисника. Серед них — 95 оборонців «Азовсталі».
4.) Ключовою умовою обраного формату були зобов’язання російської сторони перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров‘я українських захисників. Дана гарантія була цинічно порушена.
5.) В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії смт.Оленівка відбулося організоване вбивство українських військовополонених. На спланований характер цього злочину та вчинення його російською стороною вказують багато задокументованих доказів: зокрема, умисне переведення бійців в нове приміщення незадовго до вибуху, аналіз характеру ушкоджень та руху вибухової хвилі, перехоплення телефонних розмов бойовиків, відсутність обстрілів у вказаному місці та інші. Все це не залишає сумніву: вибух в Оленівці був російським терористичним актом та грубим порушенням міжнародних домовленостей.
Враховуючи вищевказане,
ВИМАГАЄМО:
1. Від Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста, які виступали гарантами життя та здоров’я українських військовополонених, негайно відреагувати на терористичний акт, здійснений Російською Федерацією.
2. Негайно направити представників Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на територію колонії в смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області з метою інспекційної місії.
Сьогодні Президент Зеленський та представники країн G7 були присутні на початку завантаження зерна на турецьке судно в порту Одеси для його подальшого транспортування “Зерновим коридором”.
Перший рейс з українським зерном може вирушити у плавання вже завтра, – заявив заступник генсека ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс. Він уточнив, що зерно відправлять до Сомалі. Туди воно пливтиме 6 тижнів.
“Зерновий коридор” із портів Чорного моря виглядатиме наступним чином, повідомив журналіст “BlackSeaNews” Андрій Клименко:
1 – район огляду суден;
2 – район формувань та розформувань колони;
Фіолетова лінія – морський кордон;
Синя точка – острів Зміїний.
“Ми готові до експорту українського зерна і чекаємо сигналів від наших партнерів щодо початку транспортування”, – заявив президент Володимир Зеленський.
Міністерство оборони Північної Македонії підтвердило інформацію про передачу Україні танків Т-72. У Скоп’є (столиця країни – ред.) підтвердили цю інформацію після того, як у соціальних мережах з’явилися кадри колони військової техніки.
“Конвой македонських танків попрямував у четвер у бік України”, – повідомило в п’ятницю, 29 липня, македонське видання РТС .
Про кількість переданих Україні танків македонське Міноборони не повідомило. Раніше було відомо, що в арсеналі армії Північної Македонії знаходиться 31 танк такого типу. Ці танки в 2000 році Північній Македонії передала Росія.
Генерал ЗСУ Сергій Кривонос вважає, що російська армія може здійснити спробу наступу на двох важливих напрямках. Саме туди вона зараз перекидають усі ресурси. Йдеться про Запоріжжя та Харківсько-Слов’янський напрям. Незважаючи на те, що наступ рашистів вдалося зупинити, російські “стратеги” не позбулися мрій спробувати захопити ще кілька українських міст.
Схожі припущення висловили і кілька вітчизняних та зарубіжних військових експертів.
Російську армію в Україні паралізовано втратами, вважає міністр оборони Британії Бен Уоллес. Тактику ведення бойових дій Путіним він назвав м’ясорубкою: “Масивна російська м’ясорубка рухається дуже повільно – на кілька метрів за добу (не миль/кілометрів, а саме метрів), у деяких місцях”. Наразі ворог діє приблизно на 40–50% боєздатності, вважає Уоллес.
Росія формує поблизу України ще одне ударне угруповання, заявив представник військової розвідки України Вадим Скібіцький. Завершити процес планують до середини серпня. Це буде щось на зразок окремого армійського корпусу.
Україно – російська війна: лінія фронту станом на 29.07.2022 р.
Про те, що ЗС РФ готуються відновити наступ на Харків, говорять і фахівці Інституту вивчення війни. Також вони застерігають, що існує реальна загроза, хоч і мінімальна, наступу рашистів суходолом з території Білорусі.
Військовий, який просив не називати його імені, звернув особливу увагу на те, що у діях рашистів чітко простежуються ознаки “радянської військової школи”. Вони планують операції таким чином, щоб створити передумови оточення, а якщо вийде – оточити ЗСУ.
Для цього на флангах концентруються багаточисельні військові формування, які снарядами і тілами своїх солдат завалюють противника, пробиваючи невеличку дірку в обороні. Потім у цей “отвір” вводяться війська другого, більш боєздатного ешелону.
Він також звертає увагу на те, що останні кілька тижнів війська рашистів на Донбасі атакували ЗСУ “в лоб”. Це, у кращому випадку, дозволяло їм просуватися на кілька кілометрів. Але більшість таких “лобових атак” є безуспішними і призводять до великих втрат особового складу та техніки наступаючої сторони. Незабаром вони змінять напрямок наступу.
Здійснена на Росії мобілізація в травні-червні 2022 року дозволила назбирати певну кількість особового складу, який можна використати в авангарді чергового наступу.
Також вдалося зняти зі зберігання певну кількість техніки та домогтися, щоб вона їздила-стріляла. Всі ці заходи зараз наближаються до завершення. Малоймовірно, що Кремль планує все це тримати в казармах та ангарах.
Якщо поглянути на карту, то можна побачити “виступ”, який утворився внаслідок наступу рашистів від Ізюму на Слов’янськ. Зосередивши війська, приблизно, в районі Велика Комишуваха, можна спробувати розпочати наступ на Лозову і Павлоград.
Щоб організувати “кліщі” або оточення (“котел” – улюблена назва оточення у російських стратегів), потрібно організувати удар назустріч. Друге місце зосередження сил для наступу, орієнтовно район Василівка-Токмак.
“Точка зустрічі” наступаючих російських військ орієнтовно може знаходитись в районі Павлоград-Першотравенськ. Навіть, якщо рашистам не вдасться повністю замкнути кільце і оточити угрупування військ ЗСУ на Донецькому напрямку, їх просування дозволить тримати під вогневим контролем шляхи сполучення напівоточеного угрупування ЗСУ. Рано чи пізно, українські війська змушені будуть відійти на нові рубежі оборони, тим самим залишивши Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, як вони залишили Лисичанськ, Гірське-Новоіванівку, Вуглегірську ТЕС.
Паралельно з наступом на “головному напрямку” рашисти обов’язково (!!!) здійснять 2-4 (або й більше) відволікаючі “штурмові дії” на інших напрямках. Це може бути спроба другого наступу на Чернігів (Київ, Житомир,…). Відволікаючий удар може бути завдано, і в районі Харкова.
Якихось вагомих результатів ці наступи, скоріше за все, не досягнуть, але бойовими діями “зв’яжуть” українські військові підрозділи та унеможливить їх перекидання під Запоріжжя, Дніпро, Лозову, Павлоград.
Говорячи про “відволікаючи удари” – досить важко чітко спрогнозувати “політ фантазії” рашистських “стратегів”. Точно можна сказати одне – вони будуть обов’язково і сила удару там буде теж досить значна.
Зважаючи на невизначеність з точними датами проведення псевдореферендумів на окупованих територіях, свої плани російське командування, скоріше за все, спробує реалізувати за 40-50 днів до дати їхнього проведення.
Якщо їм вдасться реалізувати вищевикладене (або значну його частину), це буде досить вагомим аргументом, щоб за допомогою проросійських політиків у країнах НАТО, схилити “київський режим” до переговорів “на умовах Кремля”, а також “відрапортувати” російському електорату “про завершення СВО”.
“Росія не бажає сідати за стіл переговорів з Україною – вона хоче й надалі продовжувати війну”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону. “Ми щодня отримуємо ці “сигнали” у вигляді ракетних обстрілів, у вигляді заяв керівництва РФії та інших вищих посадових осіб про те, що треба “повалити Зеленського”. Немає насправді жодних сигналів для переговорів. Росія хоче й надалі воювати”, – сказав він.
Рашистська мерзота здійснила черговий жахливий злочин, цього разу – в Оленівці під Донецьком. Днями українських полонених-азовців, які захищали Маріуполь і Азовсталь, зігнали в імпровізований барак, влаштований у промзоні.
29 липня 2022 року рашисти розстріляли барак з українськими військовополоненими із гармат.
Схоже, після оприлюднення відео звірячого знущання Віталькі-калмика та його поплічників над українським військовополоненим, рашисти вирішили відвернути увагу в бік іншого, ще більш жахливого масового злочину, який вони зараз намагаються “списати” на ЗСУ.
Стосовно обстрілів місця ув’язнення в Оленівці, де утримувались полонені українці, Генштаб ЗСУ виступив із Заявою.
Подібне ставлення до військовополонених було тільки у німецьких нацистів та японських мілітаристів під час Другої Світової війни. І в 20-тих роках 21 століття країна, яка кожного року на 9 травня вихваляється тим, як вона перемогла гітлерівську Німеччину та врятувала Європу від “коричневої чуми”, сама стала на шлях ще більш жахливих військових злочинів.
Через “безпекові побоювання”, спричинені російським вторгненням в Україну, було прийнято остаточне рішення, що 67-й пісенний конкурс “Євробачення-2023” відбудеться у Великій Британії, яка прийматиме це конкурс удев’яте.
За традицією право приймати пісенний конкурс Євробачення отримує країна-переможниця попереднього конкурсу На конкурсі 2022 року з піснею «Stefania» гурту «Kalush Orchestra» перемогла Україна.
16 травня 2022 року Микола Чернотицький, голова “Суспільного”, заявив, що вони хочуть провести конкурс у мирній Україні та сподіваються, що країна зможе гарантувати безпеку всім учасникам та делегаціям під час заходу.
10 червня в Україні почали підготовку до участі в конкурсі — Кабінет міністрів створив організаційний комітет. 16 червня 2022 року “Суспільне” та український уряд провели зустріч із ЄМС, щоб обговорити можливі варіанти проведення конкурсу в Україні.
Наступного дня ЄМС оголосила, що Україна не зможе провести “Євробачення-2023”. Було зазначено, що обговорення розпочнуться з BBC, національним мовником Великої Британії, представник якої Сем Райдер із піснею «Space Man» посів друге місце на пісенному конкурсі 2022 року.
25 липня 2022 року ЄМС підтвердила, що конкурс відбудеться у Великій Британії від імені мовника-переможця НСТУ. При цьому представники «Суспільного» співпрацюватимуть із BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року, а Україна, як країна-переможниця Пісенного конкурсу Євробачення 2022, також автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу.
У мережі почала з’являтися реакція офіційних осіб на вчорашнє відео із звірячим убивством рашистами українського військовополоненого.
Михайло Подоляк пообіцяв, що таким катам ніколи і ніде не сховатись від відплати і жодний «туман війни» їм не допоможе.
Старший радник конгресу США Пол Массаро відреагував на відео закликом поставити Україні якнайбільше зброї, щоб покінчити із злом під назвою рашизм: “Кастрація, вбивство, зґвалтування, вбивство дітей, рівняння міст. Безмежне зло. ATACMS для України! І сучасні бойові танки. Віддайте їм все! Все, що їм потрібно, щоб покласти край цьому злочину проти людства”.
Про те, що Німеччині потрібно найближчим часом передати Україні зброю найближчим часом, яка є на складах Збройних сил ФРН, заявив колишній глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер.
На його думку, цим кроком ФРН визнала б, що “нині її безпека захищається в Україні силами української армії”, пише DW. “На мій погляд, все говорить за те, що західні партнери, включаючи ФРН, повинні організувати максимально можливу військову підтримку України зараз, а не наступного року”, – додав Ішингер.
29 липня українські військові Сил спеціальних операцій відзначають професійне свято. У минулому році Президент України, Верховний Головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський на заходах з нагоди Дня Сил спеціальних операцій ЗСУ сказав, що перевага ССО не в кількості, а в якості.
Щоб відзначити величезний внесок вітчизняних воїнів ССО у загальну справу майбутньої Перемоги, у липні 2022 року в Україні ввели в обіг нову пам’ятну монету, присвячену Силам спеціальних операцій ЗСУ.
Національний банк 22 липня 2022 року ввів в обіг пам’ятну монету Сили спеціальних операцій Збройних Сил України”. Вона продовжує серію «Збройні Сили України».
Про більшість операцій, у яких брали участь українські спецпризначенці, поки не можна розповідати. Але про одну з останніх на острові Зміїний все ж таки вже можна і потрібно розповісти.
Вночі 7 липня до Зміїного на підводних засобах пересування підійшли бойові плавці морського центру СпП ім. кошового отамана А.Головатого ССО України. За допомогою спецобладнання вони обстежили прибережну зону на наявність протичовнових та протидесантних мін. Після встановлення проходу до острова підійшли човни основної групи.
Після висадки на острів зведена група оглянула місцевість на предмет фіксації та збору даних про ворожу техніку, озброєння та матеріально-технічні засоби противника, завезені рашистами на Зміїний.
Під час виконання завдання зведена група встановила українські прапори в різних частинах острова. Також над Зміїним замайорів стяг центру спеціального призначення ССО України.
Звісно, що прийде час і Україна зможе дізнатися про всі героїчні вчинки воїнів ССО ЗСУ. А сьогодні ми всі вітаємо воїнів Сил спеціальних операцій ЗСУ із професійним святом.