Триває 163 доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. Вздовж активної лінії фронту сьогодні зосереджено близько 120 БТГ включаючи ПВК та проросійських бойовиків.
Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що на Волинському та Поліському напрямках ситуація без суттєвих змін.
На Сіверському напрямку противник, із ствольної та реактивної артилерії, обстріляв цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Залізний Міст, Гай, Грем’яч і Михальчина Слобода Чернігівської області та Старикове на Сумщині.
На Харківському напрямку лінія оборони Харкова проходить за 30 кілометрів від центра міста і за 20 від Північної Салтівки — району, що зазнає чи не найбільше ударів від російської армії.
Ворог здійснював вогневе ураження із артилерії різних типів в районах населених пунктів Харків, Борщова, Коробочкине, Великі Проходи, Руські Тишки, Старий Салтів, Пришиб, Циркуни, Мосьпанове, Безруки.
ЗСУ провели серію контратак між Ізюмом та Слов’янськом і відбили позиції у низці населених пунктів, – Інститут вивчення війни.
У той же час, російські війська спробували просунутися на північний захід від Ізюму, а також продовжують наземні атаки на північний схід і південь від Бахмута – вийшли до траси E40, інформує Інститут вивчення війни. Ворог намагається наступати на Піски і веде наземну атаку на південний захід від Донецька.
На Слов’янському напрямку зафіксовано обстріли біля Богородичного, Мазанівки, Гусарівки, Адамівки, Курульки, Хрестища, Сулигівки, Довгенького та Великої Комишувахи.
На Донецькому оперативному напрямкуворог проводить наступальну операцію на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Намагається створити сприятливі умови для оволодіння Соледаром та Бахмутом, розширити контрольовану територію на західній околиці міста Донецьк.
На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли із ствольної та реактивної артилерії, танків в районах населених пунктів Сіверськ, Миколаївка, Стародубівка, Спірне, Крива Лука, Верхньокам’янське, Григорівка, Серебрянка, Райгородок та Каленики. Тривають бої.
На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури неподалік Яковлівки, Кодеми, Покровського, Роздолівки, Вершини, Бахмута та Соледара. Вів наступальні та штурмові дії з метою покращення тактичного положення, успіху не мав.
На Авдіївському напрямку противник здійснював обстріли із артилерії та танків поблизу Пісків, Пречистівки, Шевченко, Володимирівки, Новобахмутівки, Невельського, Нетайлового та Красногорівки. Вів наступальні дії, бої тривають.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій окупантів не зафіксовано. Ворог здійснював систематичні обстріли цивільної та військової інфраструктури поблизу Константинополя, Залізничного, Варварівки, Времівки, Мар’їнки, Гуляйполя, Гуляйпільського, Малих Щербаків, Темирівки та Білогір’я.
За даними експертів, російські окупанти перекидають техніку та особовий склад на північний схід Херсонщини та захід Запорізької області.
На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на недопущенні просування наших військ. Підтримує високу інтенсивність ведення розвідки БпЛА.
Зафіксовано обстріли в районах населених пунктів Миколаїв, Луч, Лимани, Нова Зоря, Новомиколаївка, Кобзарці, Любомирівка, Киселівка, Андріївка, Лозове, Білогірка, Осокорівка, Потьомкине, Зелений Гай.
Біля тимчасово окупованого Севастополя раптово задимів російський корабель. Спочатку він випустив димові приманки, а потім судно огорнули клуби чорного диму.
Задимлення на російському кораблі зафіксував військово-морський експерт HI Sutton із проекту OSINT. Експерт вважає, що судно могли підбити українські ракети.
Сьогодні вранці з портів України вийшли ще три суховантажні машини із зерном. Корабель Navistar вирушив із порту Одеси, а Rojen та Polarnet — із сусіднього Чорноморська.
Колаборантам, причетним до масового викрадення українського зерна повідомили про підозру у держзраді, повідомила пресслужба СБУ.
Серед фігурантів: “гауляйтер” Запорізької області Євген Балицький, Голава окупаційної адміністрації Бердянська Олександр Сауленко, так званий «директор» Бердянського морського порту Володимир Стельмаченко. Зазначені посібники російських загарбників допомогли їм вивезти понад 650 тон зерна вартістю понад 200 млн доларів США з окупованих рашистами областей України.
Також СБУ встановила кораблі, якими вкрадене зерно вивезли за кордон: Надєжда», «Сормовскій-48», «Фьодор», «Матрос Кошка», «Матрос Позиніч», «Zhibek Zholy», «Св.Константін», «Міхаіл Нєнашев», «LAODICEA».
Депутати ВР України збираються проголосувати у другому читанні законопроект №4142 про систему громадського здоров’я, в якому, зокрема, передбачається запровадження заборони на виробництво хризотилового шиферу.
Тим часом, в умовах постійних обстрілів населених пунктів України, рашистськими загарбниками, в країні вже відчувається гострий дефіцит шиферу через масові руйнування, а також скорочення виробництва та відсутність імпорту.
Населення в зонах бойових дій реально залишитися без найдешевшого покрівельного матеріалу. Сьогодні люди використовують навіть “беушний” шифер, щоб хоч якось залатати дахи до холодів. Але депутати, насамперед, дбають про “громадське здоров’я”.
Ще одна радість – при(х)ватизація. Поки патріотично налаштована частина українського суспільства задіяна на відсічі агресії РФ, “Слуги народу” вирішили з 01 вересня 2022 року швиденько провести масову приватизацію. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Необхідне законодавство вже ухвалено.
«Мала приватизація, особливо в регіонах, де “люди” у селах та містечках знають об’єкти, які роками стоять і неефективно використовуються, дасть можливість викупити їх “за справедливою ціною” та розпочати роботу», – заявив прем’єр-міністр.
Зрозуміло, що Уряд, місцеві органи влади зараз не мають надходження коштів, які вкрай потрібні. Всі ми знаємо, що приватизація – швидкий і найбезглуздіший спосіб отримати якісь кошти. Ось тільки незрозуміло – а на який “контингент” вона розрахована? Як бути з тими, хто бажає взяти участь у приватизації, але зараз перебувають на фронті?
Ненсі Пелосі полетіла з Тайваню, а ситуація навколо острова продовжує загострюватись. КНР стріляє своїми комплексами PCL-191 саме в напрямку Тайваню. Китай запустив 11 балістичних ракет в “визначені райони”, які знаходяться біля північно-східного та південно-західного узбережжя Тайваню.
Центральне телебачення Китаю публікує кадри пусків ракет під час навчань по районам, розташованим навколо Тайваню.
Експерти з’ясували, що ракети пролітають над островом і приземляються за ним в море у “визначених місцях”. Схоже, НВАК взагалі не бентежить той факт, що якась ракета може не долетіти і впасти на голови мирних жителів острова та призведе до важких наслідків.
Китайські ЗМІ показали, як розташовуватимуться війська армії КНР на навчаннях біля берегів Тайваню.
Влада Тайваню закликала жителів міста Тайбея встановити додаток, на якому вказано розташування бомбосховищ.
МЗС невизнаного Тайваню закликало міжнародне співтовариство спільно засудити військову загрозу Китаю.
Відомий український журналіст, редактор “Цензор.НЕТ”, Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook стисло і чітко дав відповіді на найпоширеніші запитання українців.
1. Коли закінчиться війна?
– Війна не закінчиться найближчим часом, ні до кінця осені, ні до кінця зими, усі прогнозисти які розповідають про терміни просто намагаються заволодіти увагою публіки. Війна тривала 8 років, і може тривати ще довгі роки.
2. Від чого залежить закінчення війни?
– Закінчення війни залежить виключно від здатності української армії завдавати російській армії таких втрат, які вона не здатна відновити.
3. Чи зупиниться Росія якщо захопить Донбас?
– Ні! Росія зосередила війська на Донбасі для створення максимальної переваги, оскільки у російської армії не вистачає сил. Російська армія зупиниться тільки там, де вона буде розбита – як була розбита під Київом, Харковом та Миколаївом.
4. Чи закінчуються у Росії ракети, снаряди та бомби?
– Росія витрачає багато, але вони готувались. Тому Росія зберігає, та значний час буде зберігати перевагу у бойовій техніці та боєприпасах, її запаси боєприпасів та техніки поповнювались останні роки, працює воєнна промисловість.
5. Чому НАТО дає нам так мало зброї?
– Насправді, країни НАТО дають нам дуже багато зброї, але Україна не створила власних запасів зброї і розгорнула велику армію, тому усе, що дає НАТО з коліс йде на фронт і цього постійно не вистачає. Якщо подивитись на повідомлення у ЗМІ, НАТО надало за 5 місяців понад 450 танків, 18 РСЗВ калібру 227 мм та тисячі керованих та некерованих ракет, понад 250 гармат 155 мм, включно з новітніми САУ, понад 500 тисяч снарядів 155 мм, включно з високоточними самонавідними снарядами, десятки гармат радянських калібрів 152 та 122 мм, сотні тисяч снарядів 152 мм, 122 мм, тисячі реактивних снарядів 122, 220, 300 мм, десятки мінометів 120, 82 мм, десятки тисяч мін до них, майже 100 тисяч ручних гранатометів, понад 2000 ракет переносних зенітно-ракетних комплексів, понад 8000 ракет протитанкових ракетних комплексів, зенітно-ракетні комплекси, протикорабельний ракетний комплекс “Гарпун”, десятки радарів, сотні зенітних ракет до ЗРК, сотні авіаційних ракет, 10 гелікоптерів, і велику кількість інших видів озброєння. Нам передали основних озброєнь та боєприпасів набагато більше, ніж у нас було запасів до війни.
6. Чому НАТО не передає нам більшість своєї зброї?
– Країни НАТО не можуть надати нам усі свої запаси зброї, через те, що у них: а) є свої плани оборони; б) вони не мали самі великих запасів для великої наземної війни, натівська доктрина покладається на систему панування у повітрі та на морі; в) Росія, Китай, Іран створюють нові військові загрози у світі, і країни НАТО мають забезпечувати резерви, які теж збільшуються.
7. Коли запрацює Ленд-ліз та НАТО дасть стільки зброї скільки потрібно?
– Країни НАТО зараз різко збільшують потужності виробництва зброї, але це не можна зробити дуже швидко. Щоб розгорнути масштабне виробництво озброєння НАТО потрібно мінімум рік, по деяких видах – два роки.
8. Чи може виграти Україна війну у Росії?
– Так, стратегічно ми виграємо у війні з Росією, політично та інформаційно на нашій стороні країни, які виробляють понад 50% ВВП світу. Але Росія (2% ВВП світу) зберігає військову перевагу, і війна дається нам дуже високою ціною – десятками тисяч життів. Ми зупинили великий російський наступ, але ми поки що не можемо розгромити російські ударні угруповання та знищити російську артилерію. Росія володіє тактичною ініціативою на більшості ділянок фронту.
9. Яка головна перевага України у війні?
– Якість людей. Тому і головне наше завдання війни – зберігати та якісно застосовувати людей. Щоб не виснажувати людей до останнього. Щоб покращувати постійно знання та оснащення. Щоб на той момент, коли зброя НАТО піде на фронт більш масово, у нас були досвідчені та злагоджені війська.
10. Що треба робити Державі?
– Потрібно готувати армію, економіку та країну до багаторічної наземної війни. Для цього потрібна мобілізація усієї країни, чітка оборонна доктрина, документи планування, зміни у якості комплектування, підготовки резервів, застосування військ, зміни у якості забезпечення та організації логістики. Кількість вирішує не все – перевагу створює якість, і саме якісні та системні зміни мають ключове значення.
11. Чи можемо ми звільнити окуповані території?
– Інших варіантів закінченні війни нема – поки ми не звільнимо окуповану Україну, війна буде продовжуватись. Росія не хоче миру, вона вимагає капітуляції та фактичного знищення України. Тому наш порятунок – це тільки перемога.
Передрук. Оригінал можна знайти, перейшовши за посиланням:
Український журналіст Дмитро Гордон сумнівається в правдивості повідомлень про нібито хворобу Володимира Путіна. За його словами, російський президент “нормально виглядає, добре ходить, говорить, голова варить”.
“Він розмовляв з Макроном, каже “Ну все, мені вже треба йти грати у хокей”. Людина у хокей грає. Ви спробуйте у хокей пограти, надіти амуніцію, навіть на лід вийти! Та ні. Я думаю, що там все нормально”, – говорить журналіст. Гордон також не виключив, що чутки про нібито хворобу Путіна поширюються ФСБ для “дестабілізації очікувань”.
Дійсно, останнім часом все більше розмов про те, що президент РФії Володимир Путін дуже послаблений кількома смертельними хворобами, які обмежують його працездатність. Двійники Путіна на прізвисько “Банкетний”, “Удмурт” і “Говорун” часто з’являються на публіці, в той час як “оригіналу”, можливо, вже і немає серед живих.
“А чи живий Путін?”,– запитує начальник ГУР МО ЗСУ генерал-майор Кирило Буданов.
Якщо ви використаєте фото та відео навіть з доступних джерел, то побачите, що Путін одночасно з’являється у двох місцях майже одночасно і це зовсім різні люди.
Придивившись уважно до обличчя тих, кого називають “Путін”, можна помітити зміни у формі мочки вуха, зміну форми підборіддя, брів і, найголовніше – форму вуха, яке у кожної людини, як і відбитки пальців, є індивідуальним і неповторним. Крім того, “двійники-дублери” по іншому рухаються, у них інша міміка і, навіть зріст.
Росією сьогодні править “колективний Путін”, вважає начальник ГУР МО ЗСУ генерал-майор Кирило Буданов. Але на Росії 07 жовтня 2022 року збираються відзначати 70-річчя Путіна. Після цього, скоріше за все, до російських обивателів планують донести інформацію в стилі: “Я устал. Я ухожу”.
За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ станом на початок 162 доби повномасштабного російського вторгнення на Волинському та Поліському напрямках без суттєвих змін.
У лісі на Київщині затримано групу чоловіків, підозрюють, що це ДРГ. Спеціальний підрозділ, виконуючи бойове завдання у лісовій частині Бучанської громади, відстежуючи диверсійно-розвідувальні групи ворога, затримали групу чоловіків, які не змогли пояснити, що вони роблять у хащах (на фото). Порушники були негайно передані працівникам СБУ для встановлення їх намірів.
На Сіверському напрямку ворог обстріляв із ствольної артилерії райони Медведівки Чернігівської області та Краснопілля і Миропілля Сумської області.
На Харківському напрямку противник розпочав наступ в напрямку Байрак – Гусарівка, бойові дії тривають. Противник здійснив вогневе ураження із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Харків, Лебʼяже, Борщова, Дементіївка, Коробочкине, Великі Проходи, Руські Тишки, Старий Салтів, Прудянка, Питомник, Цупівка.
На Слов’янському напрямі окупанти намагалися просунутися у напрямку Долгеньке – Богородичне. Отримали відсіч і відійшли.
На Краматорському напрямку ворог вів наступальний бій у напрямку Яремівка – Долина, успіху не мав, відійшов.
На Бахмутському напрямку ворог веде наступальні дії у напрямку Новолуганське – Кодема, бойові дії продовжуються.
На Авдіївському напрямку противник вів штурмові дії у напрямках Лозове – Піски та Веселе – Піски, успіху не мав, відійшов.
Рашисти намагаються просуватися в обхід опорного пункту Авдіївки. На півночі від міста бої дійшли до околиць Красногорівки. Повідомляється, що ЗС РФ здобули успіхи в населеному пункті Мар’їнка.
Окупанти намагалися покращити тактичне становище на напрямках Стряповка – Соледар, Доломітне – Травневе, Відродження – Вершина, Покровське – Бахмут, Василівка – Яківля, Семигір’я – Вершина. У всіх зазначених напрямках ворог успіху не мав.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках тривають бойові дії в напрямку Олександрівка – Мар’їнка. Зафіксовано обстріли із артилерії та танків біля Залізничного, Варварівки, Мар’їнки, Гуляйполя, Новосілки, Гуляйпільського і Темирівки. Ворог завдав авіаудару неподалік Новополя.
На Південнобузькому напрямку противник здійснював обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах Миколаєва, Прибузького та ще 25 населених пунктів. Ворог продовжує ведення повітряної розвідки БпЛА.
Російські сили формують ударну групу, щоб запобігти контрнаступу українських військ на півночі Херсонської області або завдати їм удару у відповідь.
Російська окупаційна влада може дозволити як особисте, так і онлайн-голосування на майбутніх псевдореферендумах про приєднання окупованої території України до Росії, що дозволить Росії більш просто сфальсифікувати результати голосування.
Підтверджено, що в Чорнобаївці знищений пункт управління 22-го армійського корпусу берегових військ Чорноморського флоту рашистів, інформує ОК “Південь”.
Азербайджан розпочав бойові дії в Нагірному Карабахі. В ході військової операції під назвою «Відплата» підрозділи ЗС Азербайджана з боєм оволоділи стратегічними висотами в районі Лачинського коридору, який поєднує Нагірний Карабах з Вірменією, повідомляє Haqqin.az. ЗМІ вже кілька днів фіксують перекидання азербайджанської бойової техніки та особового складу в Карабах.
Сьогодні Азербайджан та Вірменія звинувачують один одного у порушені досягнутих домовленостей та кожна сторона розповідає про перших загиблих.
Війська Вірменії з території, де дислокується миротворчий контингент РФ, обстріляли позиції підрозділів армії Азербайджану. Про це повідомили у Міноборони Азербайджану. Є один загиблий.
У свою чергу вірменська сторона заявила, що азербайджанські підрозділи застосували ударні безпілотники. Загинув 1 військовослужбовець, ще 8 отримали поранення різного ступеня.
У так званій “Нагірно-Карабахській Республіці (Арцах)” провірменські сили оголосили часткову військову мобілізацію.
Азербайджан вимагає повної демілітаризації Нагірного Карабаху у відповідності з досягнутими домовленостями.
Варто нагадати, що в районі Лачинського коридору знаходяться російські військові, які намагаються виконувати функції “миротворців”. Росія поки що тільки звинувачує Азербайджан в порушенні “режиму тиші”. Про діяльність “миротворців” та їх роль у конфлікті інформація відсутня.
Європейський Союз “висловив стурбованість” та закликав Вірменію та Азербайджан негайно припинити вогонь в районі Лачинського коридору та повернутися за стіл переговорів.
Несподівану активність виявив Іран. Керівництво країни спрямував броньовану техніку в бік ірансько-азербайджанського кордону, повідомляють іранські телеграм-канали та соцмережі.
Керівництво України прийняло рішення відкликати своїх миротворців, які брали участь у місії KFOR – Міжнародних силах з підтримки миру в Косово під керівництвом НАТО. Про це повідомили у командуванні Об’єднаних сил ЗСУ у відповідь на запит РБК-Україна.
“Сьогодні у Косово, Республіка Сербія, перебуває національний контингент Збройних Сил України у складі 40 військовослужбовців”, – йдеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що наразі проводяться заходи щодо їх повернення до України. Підстава – указ президента від 7 березня 2022 року №114 “Про відкликання національного контингенту та національного персоналу, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки”. Наразі здійснюються заходи щодо повернення наших військовослужбовців до України.
Вустами російського пропагандиста Соловйова було озвучено, що “особисто” Путін не бачить в Україні тих, з ким можна домовлятися. Послідовно дотримуючись тези про те, що “режим Зеленського” знаходиться “під повним контролем і управлінням Заходу”, Путін намагається використати Шредера, щоб домогтися переговорів не з чинною владою України, а в стилі “Холодної війни” вирішити всі “українські питання” без України.
Москва також розуміє, що подальший навальний наступ на фронті неможливій – потрібен час для перегрупування та відновлення військ. До того ж, російським обивателям потрібно щось згодувати про “завершення СВО” та ще й “облаштувати” окуповані території “на російський лад”. Тому без “переговорів” та підписання чергового “пустого папірця” тут аж ніяк не обійтись.
Щоб “донести Заходу” свої “хатєлкі”, в Москві вирішили використати Герхарда Шредера, колишнього канцлера Німеччини та близького друга Путіна. “Консерва Кремля” – сьомий канцлер Німеччини, колишній голова ради директорів Роснафти, на минулому тижні відвідав Москву і після повернення заявив, що “Кремль хоче знайти рішенняшляхом переговорів” і це “хороша новина”.
http:///pani-nensi-vyletila-z-taivaniu/
За словами Шредера, Путін хоче врегулювати військовий конфлікт в Україні шляхом переговорів. Але для цього необхідно запустити «Північний потік – 2».
Шредер “озвучив”, що недопущення вступу України до НАТО у 2008 році – то було “мудре рішення”. Україна має взагалі відмовитись від ідеї вступу в НАТО. Альтернативою членству в НАТО для України, нібито, “може стати військовий нейтралітет, як у Австрії”.
Для самої України потрібна негайна “федералізація”.
Шредер зазначив, що рішення для Донбасу на Росії хочуть “знайти рішення”, яке ґрунтується на “швейцарській кантональній моделі”. А для окупованого росіянами Криму “якесь рішення” можуть “знайти з часом”.
Платформою для переговорів має стати “стамбульський зерновий майданчик”.
І у підсумку – Москва дуже хоче зберегти над Україною контроль та сподівається на якнайшвидше до зняття санкцій.
Шредер, як і кожна “політична повія”, дуже любить Росію виключно за великі гроші. Він назвав Крим російським, а рішення Меркель та Штайнмайєра про недопущення вступу України до НАТО мудрим. Він виступив за негацне відновлення раніше похованого проекту «Північний потік-2».
Але якщо Меркель хоча б приховує свою “проросійську позицію”, внаслідок якої в Німеччині було поховано власну атомну енергетику і з’явилася залежність від російського газу, то Шредер діє відкрито. І не зважаючи на це німецький друг Путіна та відкритий лобіст інтересів Кремля в Європі досі не перебуває під жодними санкціями.