Російська “Комсомолка” закликала на окупованих територіях вбивати українських вчителів, які не люблять Росію. В ефірі абсолютно серйозно обговорюють організацію показових розстрілів українських учителів або створення для них концтаборів на зразок ГУЛАГу на окупованих територіях.
Вся провина українських вчителів зводиться до 2-х пунктів: відмовляються з 1 вересня викладати в школах під примусом рашистів та не люблять Росію.
Якщо ще хтось залишився, хто думає, що це просто “слова схиблених російських пропагандистів”, то згадайте історію України XX століття, яку вони закликають повторити і відтворити, знищити всіх українців, особливо вчителів та інтелігенцію, бо вбачають саме в них головних ворогів.
Україні потрібно ще більше зброї, щоб захиститись від цих людожерів 21 століття, які прагнуть влаштувати новий геноцид на українських землях.
Це сьогодні. А вчора російські пропагандисти з “РІА Новості” опублікували супервідео з примусовим виселенням з власного будинку мешканця Запорізької області, який “не підтримує спецоперацію” – тобто окупацію рашистами частини України.
77 років тому на японські міста Хіросіма (06.08.1945) та Нагасакі (09.08.1945) було скинуто атомні бомби «Малюк» та «Товстун». Перше в історії використання ядерної зброї було настільки жахливим, що з того часу більше ніхто в Світі не наважився застосувати ядерну зброю знову.
Загальна кількість загиблих склала від 90 до 166 тисяч осіб у Хіросімі та від 60 до 80 тисяч осіб у Нагасакі. Ці трагічні події залишили незабутній слід у серцях тисяч «хібакуся» – так японці називають людей, що вижили під час бомбардувань.
«Раптом ми побачили яскраве жовто-біле світло. Коли я побачила спалах, то я подумала «О Боже, що це таке?». Я ніколи такого не бачила. Мене підняло вибуховою хвилею і з силою жбурнуло. Коли я стала на ноги, то зрозуміла, що стою на оголеній землі – на ній не було жодної травинки. Тоді я навіть не знала, що й думати», – згадує Сачіко Матцуо, яка в 1945-му навчалася в п’ятому класі.
Повоєнна модель атомної бомби «Малюк», яку 06 серпня 1945 року скинули на японське місто Хіросіма.
“Товстун” — кодова назва атомної бомби з плутонієвим зарядом, що була скинута на місто Наґасакі (Японія) 09 серпня 1945 року.Повоєнна модель.
Коли Сачіко прийшла до тями, поспішила на допомогу іншим: «Мені вдалося швидко вибратися. Моя мама та молодший брат були поранені. Діти наших родичів дістали опіки. Моя старша сестра жила неподалік – десь 700 метрів від нас. Там були залишки будинку. Її почали шукати, а знайшли лише білий попіл».
Батько Сачіко у момент вибуху знаходився за 800 метрів від епіцентру. Він серйозно постраждав, але був ще живий. У нього за кілька секунд випало волосся. Піднялася температура, почався пронос. Все тіло пішло плямами… Тоді вона втратила майже всіх: батька та двох його сестер, свою старшу сестру, двох братів та дружину брата».
Смерть була всюди, каже Сачіко: «Ті, хто був у бомбосховищах, повільно вмирали – вони не мали змоги отримати медичну допомогу. Вони просто сиділи там і чекали, коли настане смерть. Тоді у бомбосховищах загинуло дуже багато людей».
Сотні тисяч людей, які опинилися під впливом радіації, так ніколи і не відновили своє здоров’я. Незважаючи на матеріальну допомогу японського уряду, дітей «хібакуся» не приймали на роботу, з ними не одружувалися через ризик генетичних відхилень у дітей народжених у таких шлюбах.
«Не можу сказати, що я рада тому, що вижила, – каже Сачіко, – адже я була опромінена. Коли я народила дітей, то дуже раділа життю. Але коли ми чекали на появу онуків, з’явилося більше інформації про радіацію, і я почала побоюватися за їхнє здоров’я. Цей страх передався моїм дітям».
Сачіко вважає, що людство не має іншого вибору, як просто позбутися ядерної зброї раз і назавжди: «Спочатку ми навіть не зрозуміли, що це був за яскравий спалах, не зрозуміли, що це був за вітер, який розкидав наші тіла як сухе листя. Але коли ми дізналися, що це був вибух атомної бомби, всі зрозуміли, наскільки це страшно. Ми всі дуже хочемо, щоби цю зброю знищили».
На фото: Меморіальний Парк Миру – головна визначна пам’ятка сучасного м.Хіросіма має плоду 120 000 квадратних метрів. Саме тут до атомного бомбардування розташовувався місцева влада Хіросіми.
Олександра Шиплюка – провідного російського розробника гіперзвукових ракет «Циркон», директора Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення Російської академії наук заарештовано за звинуваченням у держзраді, повідомляють російські пропагандистські ЗМІ. Вченого-фізика помістили у СІЗО “Лефортове”.
Шиплюк став третім російським ученим, заарештованим цього літа за підозрою у державній зраді. 27 червня 2022 року було затримано головного наукового співробітника інституту Анатолія Маслова. Він підозрюється у передачі відомостей, що становлять державну таємницю, пов’язаних із гіперзвуковими ракетами.
Гіперзвукова протикорабельна ракета «Циркон»
30 червня суд Новосибірська заарештував ще одного вченого – Дмитра Колкера, співробітника Інституту лазерної фізики Сибірського відділення РАН. Його звинуватили у державній зраді за нібито співпрацю зі службами безпеки Китаю. Колкер, у якого діагностували рак четвертої стадії, помер під час перебування у слідчому ізоляторі.
Як повідомлялось раніше, під час заходів на честь ВМС РФ В.Путін повідомив, що вже найближчим часом моряки отримають гіперзвукову ракету “Циркон”, яка, як і все вироблене на Росії, просто “не має аналогів у Світі”. Але у боєздатності “Циркона” дуже сильно сумніваються навіть у російських експертних колах.
У розпорядженні видання The Insider з’явилося відео, на якому вантажівки та військова техніка рашистів заїжджають на територію АЕС в Енергодарі. За даними джерела, колона військових вантажівок прибула на територію АЕС 2 серпня. На території станції знаходяться близько 500 російських солдатів та військова техніка.
Поблизу села Водяне, найближчого до АЕС, знаходяться батареї “Градів”, а міни та боєкомплект російські солдати зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків, під естакадами, причому частина боєкомплекту знаходиться всередині енергоблоку.
Російські окупанти зайняли всі підвальні приміщення ЗАЕС, повідомили в Енергоатомі. Український персонал наразі не має доступу до укриття, тож у випадку нових обстрілів перебуває в небезпеці.
4-й енергоблок Запорізької АЕС відключено від енергосистеми, — повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух. Вчора ввечері рашисти обстріляли магістраль, яка транспортує водень на ЗАЕС. Виникла пожежа. Також пошкоджена лінія електропередач, через що енергоблок вимушено відключили.
Росія зібрала 25 тисяч військових на південний захід від Херсона, щоб спробувати оточити Миколаїв, пише The Times. Видання повідомляє, що 10 тис російських військ зосереджено на західному березі Дніпра, на південний схід від Миколаєва, що робить наступ можливим.
Причиною, що спонукає рашистів до наступу є заяви “аристовичів” про контрнаступ саме на цій ділянці фронту, а також успішне просування ЗСУ на 2 км у бік Херсона.
Але, скоріше за все, наступ рашистам може бути потрібний для того, щоб мости через Дніпро в Херсоні опинилися за межами досяжності отриманих Україною американських систем HIMARS. Паромні переправи не задовольняють постачання автотранспортом, а понтонні мости — дуже ризиковане “задоволення” для окупантів, зазначають у The Times.
За оцінками британської розвідки, найближчим часом розпочнеться нова фаза війни, основний фронт якої простягнеться на півдні приблизно на 350 км. “Російські війська скупчуються на півдні, чекаючи або контрнаступу України, або самі готуються до наступу.
Довгі конвої російських військових вантажівок, танків, артилерії та іншого продовжують рухатися з Донбасу на південний захід”, – повідомляють британські розвідники.
Секретар РНБО Данилов каже, що терміни контрнаступу ЗСУ визначають військові на чолі з верховним головнокомандувачем, а не «дивані» експерти.
«Давайте спокійно ставитися до цих речей, коли це відбуватиметься. Військові знають свою справу, знають, коли їм треба розпочинати. І головне як швидко, як із найменшою кількістю втрат робити корисну справу для нашої країни: звільняти наші території від окупанта», – сказав Данилов. Він підкреслив, що «треба набратися терпіння і тоді побачите все це на власні очі».
Розпочалася 164 доба героїчного протистояння. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без особливих змін. Ворог здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Гай та Михальчина Слобода Чернігівської області, а також Нова Гута Сумської області.
На Харківському напрямку противник вів оборонні бойові дії з метою утримання зайнятих рубежів, обстріляв зі ствольної та реактивної артилерії райони Прудянки, Слатиного, Питомника, Петрівки, Коробочкиного, Мосьпанового та Замулівки. Завдав авіаційних ударів біля Верхнього Салтова та Леб’яжого. Вів повітряну розвідку з БпЛА.
На Слов’янському напрямку противник здійснював обстріли із артилерії різних типів неподалік Мазанівки, Краснопілля, Сулигівки, Карнаухівки та Вірнопілля.
На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли біля Спірного та Івано-Дар’ївки.
На Бахмутському напрямку ворог вів наступальні бої у напрямках Яковлівка – Вершина та Кодема – Зайцеве, успіху не мав, відійшов. Веде наступ у напрямку на Бахмут, тривають бойові дії.
Із танків, ствольної та реактивної артилерії обстрілював райони населених пунктів Бахмутське, Торецьк, Білогорівка, Краснополівка, Північне та Вершина. Завдав авіаударів поблизу Зайцевого, Соледара, Бахмута та Берестового.
На Авдіївському напрямку противник здійснював наступ в напрямку Лозове – Невельське, успіху не мав, відійшов. Проводив перегрупування.
Обстрілював із ствольної та реактивної артилерії н.п. Нью-Йорк, Первомайськ, Водяне та Опитне. Завдав авіаційних ударів біля Новоградського, Павлівки та Пречистівки.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано ворожі обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків в районах населених пунктів Вугледар, Павлівка, Шевченко, Новоданилівка, Вільне Поле, Бурлацьке, Зелене Поле, Зелений Гай, Червоне, Степове та Времівка. Завдали авіаційних ударів поблизу Мар’їнки, Маліих Щербаків, Новоандріївки, Новосілки та Темирівки. Ворог вів повітряну розвідку БпЛА біля Красногорівки, Новосілки і Таврійського.
На Південнобузькому напрямку противник веде оборонну операцію. Основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих районів та завданні максимальних втрат підрозділам Сил оборони.
Ворог здійснював обстріли із танків та різних типів артилерії в районах населених пунктів Лимани, Прибузьке, Таврійське, Луч, Мирне, Партизанське, Благодатне, Широке, Киселівка, Квітневе, Кавказ, Біла Криниця, Білогірка, Добрянка, Осокорівка та Миколаївка. Завдав авіаційних ударів в районі Андріївки, а також балки Хуторської та урочища Плотницького.
Розвідувальні дії ворожих БпЛА зафіксовано неподалік Білої Криниці, Нижніх Сірогозів, Лозового та Андріївки.
Російська влада звернулася до Туреччини по допомогу, щоб обійти санкції, пише The Washington Post. У статті стверджується, що напередодні переговорів президентів РФ та Туреччини Путіна та Ердогана у Сочі українська розвідка перехопила відповідну пропозицію російської влади.
Згідно з перехопленою інформацією, РФ закликає Туреччину дозволити їй купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах та резервуарах. Це рішення може допомогти приховати походження нафти та обійти санкції, зокрема нафтове ембарго Євросоюзу, зазначає The Washington Post.
Росія також просить відкрити у державних турецьких банках рахунки найбільших фінансових структур РФ, і навіть дозволити російським промисловим виробникам працювати всередині вільних економічних зон Туреччини.
В обмін Росія пропонує “не втручатися у події” в Нагорному Карабаху та зменшити підтримку Вірменії.
Президенти також обговорювали питання “Зернового коридору” та події в Сирії.
Тиск ЗСУ на росіян під Ізюмом ставить їх перед вибором пріоритетів, вважають в Інституті дослідження війни (ISW).
Дослідники ISW зазначають, що Україна почала перехоплювати стратегічну ініціативу. Через це росіяни вже не можуть обирати напрямки зосередження війська, а змушені реагувати на загрози контрнаступів з боку України.
Якщо Україна продовжить тиснути на росіян під Ізюмом разом з наступом Херсонщині, то їм доведеться відступити з Ізюма, щоб вберегти свої наземні лінії зв’язку. Якщо вони вирішать залишити за собою місто, тоді доведеться спрямувати туди більше особового складу та техніки, знявши їх з інших напрямків та відповдно послабивши, вважають в ISW.
Гауляйтера Херсонської області Володимира Сальдо госпіталізовано, його ввели в стан медикаментозної коми, повідомили, в тому числі, російські ЗМІ.
Вчора зрадника переправили з Херсонщини до клініки в окупованому Криму. Лікарі підозрюють, що Сальдо могли отруїти. Його стан оцінюється як украй тяжкий.
“Сьогодні Сальдо погіршилося, його підключили до апарату ШВЛ і ввели в кому. Потім було проведено консиліум за участю московських і кримських лікарів. За його результатами було прийнято рішення терміново госпіталізувати чиновника до лікарні в Москві”, – йдеться у повідомленні.
Літак із Сальдо вирушив із Сімферополя до Москви. Далі лікування буде відбуватися в НДІ ім.Скліфосовського.
Росія має намір шпигувати за Україною за допомогою іранського супутника, повідомила The Washington Post. Супутник “Хайам” збираються запустити 09 серпня 2022 року з космодрому “Байконур” за допомогою ракети “Союз”.
“Хайам” потрібен Тегерану для того, щоб шпигувати за ізраїльськими військовими цілями на Близькому Сході. Але за підсумком перемовин вдалося узгодити, що протягом перших кількох місяців Москва використовуватиме супутник “Хайам” для “власних військових інтересів” в Україні.
Варто також зазначити, що за словами Арестовича, Іран уже нібито передав РФії 46 безпілотників, і російська армія використовує їх в Україні. Але ці дані не підтверджує Пентагон.