Після візиту на Тайвань американської делегації КНР розпочала військові навчання в Жовтому морі, які мали завершитися сьогодні. Але влада Китаю заявила про продовження військових навчань навколо Тайваню до 15 серпня. Спочатку їх було оголошено до 7 серпня.
Міноборони Тайваню заявило, що під час навчань Китай фактично відпрацьовує атаку на острів, пише Reuters.
І поки Китай продовжує грати м’язами в районі Тайваню, США та Індія вирішити провести спільні військові навчання за 100 км від спірної ділянки кордону між Китаєм та Індією. Про це повідомило CNN з посиланням на власні джерела. Тут одне з двох: або США просто знущається із “красивих гучних заяв” керівництва КНР, або підштовхує Китай до більш рішучих дій.
Схоже, що встряти у “велику війну” вирішив і північнокорейський лідер Кім Чен Ин. Раніше, він публічно заявляв про повну підтримку дій режиму Путіна, а тепер з’явилася інформація про те, що Північна Корея, нібито, готова надіслати 100 тисяч своїх “добрвольців” на війну з Україною на боці рашистів. Інформацію озвучив член громадської ради при міноборони РФії Ігор Коротченко. Але чи збирається насправді Північна Корея воювати з Україною невідомо.
За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ ситуація на фронті продовжує залишатися напруженою. Ворог зазнав дуже серйозних втрат, але від планів захоплення території України не відмовився.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках у положенні та діях противника суттєвих змін не відбулося.
На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії по всій лінії зіткнення. Обстріляв цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Золочів, Прудянка, Дементіївка, Питомник, Руська Лозова, Руські та Черкаські Тишки, Кутузівка, Старий Салтів, Чугуїв та Асіївка. Завдав авіаційних ударів неподалік Гусарівки та Верхнього Салтова. Активно вів повітряну розвідку БпЛА оперативно-тактичного рівня.
На Слов’янському напрямку противник обстрілював райони Великої Комишувахи, Вірнопілля, Сулигівки, Рідного, Дібрівного, Грушувахи, Богородичного, Норцівки та Долини. Завдав авіаударів біля Залиману.
На Краматорському напрямку противник вів наступальний бій в районі Верхньокам’янського – зазнав втрат та відійшов.
Окупанти завдали авіаційних ударів біля Григорівки та Івано-Дар’ївки, здійснили обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії н.п.Краматорська, Сіверська, Серебрянки, Григорівки та Спірного.
На Бахмутському напрямку ворог продовжує ведення розвідки, не шкодуючи власного особового складу. Розвідувальні групи противника були виявлені та знешкоджені в районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут та Яковлівка. Противник намагався вести штурмові дії неподалік Бахмута, Зайцевого, Яковлівки та Вершини – успіху не мав, відійшов.
Ворог здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Бахмут, Часів Яр, Соледар, Зайцеве, Яковлівка, Білогорівка та Бахмутське. Задіяв авіацію неподалік Бахмута, Яковлівки та Зайцевого.
На Авдіївському напрямку противник вів наступальні дії у напрямках Пісків, Невельського та Авдіївки – успіху не мав, відійшов. Було зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Авдіївки, Пісків, Невельського, Красногорівки та Курахового. Окупанти завдали авіаударів біля Нью-Йорка, Красногорівки, Мар’їнки та Юр’ївки.
Ворог досяг успіхів у н.п. на північних та південно-західній околицях Донецька. Окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ вздовж лінії зіткнення Авдіївка-Донецьк, повідомляє Інститут вивчення війни.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник продовжує обстріли військової та цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Новомихайлівка, Костянтинівка, Шевченко, Оріхів, Мала Токмачка, Новоданилівка, Времівка, Новосілка, Білогір’я, Степове і Полтавка. Задіяв авіацію для ударів поблизу Новомихайлівки, Пречистівки, Володимирівки та Новосілки.
Противник вів наступальні дії у напрямках Мар’їнки та Шевченко. Українські воїни зустріли окупантів точним вогнем та відкинули назад.
Рашисти замінували Запорізьку атомну електростанцію і демонструють готовність її підірвати у випадку наступу військ ЗСУ. Своїм “геройством” вони вихваляються у соцмережах.
На Південнобузькому напрямку основні зусилля противника продовжують зосереджуватися на утриманні займаних позицій і недопущенні просування наших військ. ЗСУ подавили спробу рашистів просунутися в районі Миколаєва, інформує Інститут вивчення війни.
Ворог активно веде розвідку БпЛА, здійснював обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків вздовж всієї лінії зіткнення. Завдав авіаційних ударів в районах Ольгиного, Новогригорівки та Андріївки.
ЗСУ знову завдали ударів по Антонівському та Каховському мостах на Херсонщині, повідомила речниця прес-центру Cил оборони Півдня Гуменюк. «Відпрацьовано вогневий контроль, який ми тримали кілька діб тому на цьому напрямку і він має свої результати. Влучення досить серйозні», — додала вона.
Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин особисто вербує російських в’язнів на війну в Україні. Журналісти “Медіазони” поспілкувалася із двома ув’язненими двох різних російських колоній – ВК-4 (Тульської області) та ВК-2 (Ярославської області). Ув’язнені не були знайомі між собою, відбувають покарання у різних колоніях на території різних російських регіонів, але обоє були учасниками зустрічей із Пригожиним.
За словами ув’язнених чоловіків, Пригожин вихвалявся, що наділений особливими повноваженнями особисто президентом РФ Володимиром Путіним. Крім того, лідер “вагнерівців” нібито прямо говорив, що йому просто необхідно “виграти цю чортову війну за будь-яку ціну”.
Пригожина “насамперед цікавлять вбивці та розбійники, до наркоманів ставляться насторожено, як і до ґвалтівників. Краще, каже, щоб не побутові вбивці були, а прямі свідомі — вам, каже, у нас сподобається. Взагалі він справив враження маніяка. Ніякого примусу немає. Ви, каже, маєте самі зрозуміти, що ви нам потрібні. І справді, пішли записуватися багато, дуже багато, ніяк не менше 200 осіб”, – розповів один із ув’язнених.
Після Другої Світової війни злодіїв, які “відгукнулися на заклик компартії СРСР” і свідомо пішли воювати, називали “суками”. Але сьогодні для війни проти України сучасне керівництво РФ дало завдання свідомо відібрати не просто злодіїв, а маньяків-убивць.
Вчора, 06 серпня 2022 року, Володимир Зеленський підписав Указ 559/2022 про відзнаку Президента України “За оборону України”.
Зазначеною відзнакою “За оборону України” можуть бути нагороджені:
військовослужбовці та працівники ЗСУ, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань,
співробітники розвідувальних органів, прокурори, поліцейські, особи рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, кримінально-виконавчої служби, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, посадові особи митних органів, працівники Служби судової охорони,
члени добровольчих формувань територіальних громад, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, у здійсненні заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України;
працівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які залучалися безпосередньо до виконання завдань із забезпечення здійснення заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, виявили при цьому самовідданість та зробили значний особистий внесок у зміцнення оборони України;
особи, які здійснювали волонтерську діяльність або іншим чином активно сприяли виконанню завдань, пов’язаних із забезпеченням здійснення заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України.
За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ за минулий тиждень втрати російських окупантів склали:
особовий склад – 1370 рашистів,
танків ‒ 42 од.,
бойових броньованих машин ‒ 51 од,
артилерійських систем 42 од,
РСЗВ – 1 од,
засоби ППО – 15 од,
літаків – 0 од,
гелікоптерів -1 од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 15 од,
крилаті ракети – 8,
кораблі /катери – 0 од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 76 од,
спеціальна техніка – 6.
Найбільших втрат рашисти зазнали на Донецькому напрямку.
Британський експерт Глен Грант заявив, що росіяни воюють як орки, просто завалюючи українських захисників “м’ясом”. За його словами, якщо ЗСУ візьмуть рашистів у “котел”, окупанти швидко припинять опір. “Адже це не люди, які воюють за свою країну. Вони воюють за гроші, а ті, хто воює за гроші, зазвичай не хочуть помирати”, – додав експерт.
Для комплектування підрозділів мобілізаційного резерву з 01 серпня 2022 року на території ОРДЛО розпочалась нова хвиля примусової мобілізації, інформує пресслужба ГУР. Гребуть усіх підряд: як непридатних для проходження служби та тих, які мали “отстрочку”. Тотальна примусова мобілізація триває в багатьох населених пунктах.
У Луганську за 40 хвилин на ринку наловили два автобуси “особин” чоловічої статі, більшість із яких працювали на ринку вантажниками. В Алчевську чоловіків хапали посеред вулиць. Населення обурене, чоловіки, які не ивявили бажаня захищати рідну землю від загарбників і радо вітали “руській мір”, змушені зараз переховуватися.
На вулицях міста Хрустальний збільшилась кількість патрулів, які без пояснень забирають “все, що чоловіки” у військкомат. Продовжуються облави по підприємствах і комерційних установах, де працюють чоловіки, придатні чи не придатні до військової служби.
У складі структурних мотострілецьких підрозділів 2 армійського корпусу (Луганськ) російських окупаційних військ проводиться формування нових та відновлення боєздатності наявних мотострілецьких батальйонів.
Водночас поширюється невдоволення серед вже мобілізованих чоловіків ОРДЛО жахливим ставленням командування в рашистській окупаційній армії до місцевого особового складу. Зокрема поширюється інформація, що росіянам видають сучасні бронежилети й каски, а місцевим колаборантам – амуніцію зразка 1941 – 1945 років.
“Мають перемогти “дипломатія та мир” та “Війна в Україні не закінчиться, якщо Росію ігноруватимуть”, – такими гучними фразами перший помічник президента Туреччини Фахреттін Алтун відзначив завершення вчорашніх переговорів Ердогана з Путіним, інформує Reuters.
“Щоправда, деякі з наших друзів не хочуть, щоб війна закінчилася. Вони проливають крокодилові сльози”, – заявив представник Ердогана, нічого не конкретизуючи.
Алтун додав, що деякі держави “намагалися підірвати спроби Туреччини щодо налагодження діалогу між Україною та РФ”. У той же час, турецька сторона прагне використовувати свої відносини з Росією та Україною “для досягнення взаємоприйнятного рішення”.
Незважаючи на засудження Туреччиною повномасштабної війни Росії проти України, Анкара не приєдналась до санкцій США та ЄС проти російського агресора. Схоже, що “досягнення взаємоприйнятного рішення” полягає в тому, що Туреччина вирішила стати ще одним партнером Кремля, який допомагатиме рашистам оминати санкції.
Москва та Анкара збираються збільшити товарообіг між країнами в три рази – з 33 мільярдів у минулому році, до 100 мільярдів доларів наступного. Готується широке використання Туреччини російських карт “Мір”, у планах частковий взаєморозрахунок за газ у національних валютах двох країн.
Керівники центробанків двох країн також зустрілися під час перемовин президентів Туреччини та РФії 05 серпня. П’ять турецьких банків запровадять російську платіжну систему “Мір”, повідомляє Bloomberg. Як заявляє Ердоган такі зміни є полегшенням як для російських туристів, так і для Туреччини.
Передбачаються нові зустрічі двох лідерів. Туреччина також пропонує провести на своїй території зустріч Путіна та Зеленського з метою “схилити” керівництво України на такого необхідного зараз Росії “мирного договору” Стамбул-2.
Західні країни стурбовані поглибленням зв’язків Туреччини з Росією.
Офіційні представники шести західних країн заявили, що вони стурбовані обіцянкою, даною у п’ятницю лідерами Туреччини та Росії, розширити свою співпрацю у сфері торгівлі та енергетики після чотиригодинної зустрічі у Сочі, пише Financial Times.
Захід не виключає жодних негативних дій, якщо Туреччина надто зблизиться з Росією.
Російський публіцист Андрій Піонтковський, коментуючи останню зустріч президентів РФ та Туреччини у Сочі, заявив, що Ердоган “продав” Путіну “повітря”. Москва отримала обіцянки умовити керівництво України підписати “мир”, а за це РФ ніяк не відреагує на захоплення територій Нагорного Карабаху у війні Вірменії з Азербайджаном.
“Україна відмовиться підписувати будь-які домовленості про припинення вогню і Ердоган це добре розуміє. Відчайдушне становище Путіна демонструє те, що він теж це розуміє, але хоче бачити світло наприкінці тунелю. Ердоган цинічним способом використовує Путіна”, – вважає Піонтковський.
Підсумовуючи “досягнуті домовленості, можна лише стверджувати, що президент Ердоган не зміг зробити вірних висновків з “прикладу Лукашенка”. Домовлятися з Росією може лише самогубця!
Радник керівника ОП Михайло Подоляк звернувся до МАГАТЕ та ООН із закликом. “Цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря. Росія захопила станцію та влаштовує небезпечні провокації. МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від Росії вийти з АЕС та передати її під контроль спеціальної комісії”, – йдеться у повідомленні.
Росія хоче відключити ЗАЕС від енергосистеми України та знеструмити південь, – “Енергоатом”. На підприємстві вважають, що обстріл може тривати, оскільки Росія перейшла до сценарію створення ядерної та радіаційної аварії на станції. В “Енергоатомі” заявили, що представники Росатому координують спеціальну програму щодо відрізання ЗАЕС від енергосистеми України за допомогою артобстрілів.
На Запорізькій АЕС серед співробітників є колаборанти, українська розвідка про них уже знає. Також поіменно відомо про всіх співробітників “Росатому”, які з березня перебувають на ЗАЕС, повідомила незалежний експерт із ядерної безпеки Ольга Кошарна. За її словами, всі вони вже занесені до бази “Миротворець”.
Росія використовує АЕС, щоб зіграти на страху Заходу перед ядерною катастрофою, вважають експерти Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики відзначають, що рашистські окупанти активно намагаються підірвати волю Заходу до надання військової підтримки українському контрнаступу. Крім того, вони використовують АЕС в Енергодарі як ядерний щит для запобігання ударам по російській силі та техніці.
Сьогодні наші захисники, які закрили небо над нашою країною для ворожої авіації та щодня наближають перемогу у війні з рашистськими загарбниками, відзначають 16-ий День Повітряних сил Збройних сил України.
27 червня 2007 року президент України Віктор Ющенко своїм Указом доручив щорічно відзначати першу неділю серпня як День Повітряних Сил Збройних Сил України. Таке рішення глава держави мотивував важливим значенням цього роду військ «у забезпеченні обороноздатності держави».
Водночас Ющенко скасував указ свого попередника Леоніда Кучми від 1997 року, згідно з яким в Україні щорічно першої неділі липня відзначали день Військ протиповітряної оборони.
Структурно українські Повітряні сили складаються з командування, повітряних командувань, Харківського національного університету Повітряних сил, військових частин та установ безпосереднього підпорядкування.
До складу Повітряних сил ЗСУ входять різноманітні авіації (бомбардувальна, винищувальна, штурмова, розвідувальна, транспортна авіація) і роди військ (зенітні, ракетні та радіотехнічні). Також до складу Повітряних сил входять окремі військові частини та підрозділи спеціальних військ (розвідувальні, інженерні, радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту, зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення, радіоелектронної боротьби, метеорологічного забезпечення, частини матеріально-технічного та медичного забезпечення та інші).
Творчий колектив “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” вітає воїнів наших Повітряних сили з професійним святом.
На Волинському та Поліському напрямках, за наявною інформацією, на території республіки Білорусь збройні сили РФії розгортають додаткові сили і засоби протиповітряної оборони.
На Сіверському напрямку противник обстріляв з артилерії райони населених пунктів Гай і Грем’яч Чернігівської області та Нові Вирки Сумської області.
На Харківському напрямку противник здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії вздовж всієї лінії зіткнення. З вертольотів завдав авіаударів біля Верхнього Салтова та Пришиба.
На Слов’янському напрямку ворог вів наступальні бої в районі Богородичного та Долини, успіху не мав.
Противник здійснив вогневе ураження із артилерії різних типів в районах населених пунктів Велика Комишуваха, Бражківка, Вірнопілля, Сулигівка, Карнаухівка, Рідне, Дібрівне, Грушуваха, Богородичне, Норцівка та Залиман.
Для ускладнення ведення повітряної розвідки противник задіяв комплекси радіоелектронної боротьби.
На Краматорському напрямку противник намагався провести наступ в районі Верхньокам’янського, успіху не мав, відійшов.
Зафіксовано обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Краматорськ, Карпівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Переїзне, Григорівка, Донецьке, Райгородок, Званівка та Івано-Дар’ївка. Літаками штурмової авіації окупанти завдали авіаудару біля Спірного.
На Бахмутському напрямку ворог вів штурмові дії на напрямках Володимирівка – Яковлівка, Покровське – Бахмут, Відродження – Вершина, Новолуганське – Зайцеве. Українські воїни утримали позиції та відкинули окупантів назад.
Противник продовжує ведення наступальних дій на напрямках Новолуганське – Кодема, Травневе – Кодема, Семигір’я – Зайцеве, бойові дії тривають.
Противник провів обстріли неподалік Бахмута, Костянтинівки, Соледара, Зайцевого, Яковлівки, Шумів, Кодеми, Білогорівки, Іванівки, Веселої Долини та Бахмутського. Завдав авіаційних ударів поблизу Зайцевого та Бахмута.
На Авдіївському напрямку ворог вів наступальні бої в напрямках Новобахмутівка – Красногорівка, Спартак – Авдіївка, Веселе – Піски, успіху не мав, відійшов.
Російські окупанти здійснювали обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків в районах населених пунктів Авдіївка, Павлівка, Піски, Шевченко, Нетайлове, Невельське, Олександропіль та Нью-Йорк. Завдавали авіаційних ударів біля Микільського, Кам’янки, Авдіївки, Володимирівки та Мар’їнки.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Полтавка, Степове, Трудове, Новомихайлівка, Білогір’я, Новоандріївка, Новопіль, Володимирівка, Новосілка, Мала Токмачка, Времівка, Оріхів, Залізничне, Степногірськ, Темирівка, Чарівне. Ворожа авіація діяла неподалік Веселого, Новоданилівки, Малих Щербаків та Новосілки.
На Південнобузькому напрямку противник здійснював обстріли із танків та всього спектру артилерії по лінії зіткнення та в глибині оборони, намагається утримати зайняті позиції.
Ворог завдавав авіаударів поблизу Андріївки, Білогірки та Великого Артакового. Вів інтенсивну повітряну розвідку БпЛА.