Сторінка 551 – Новини ветеранів зі всієї України

Мешканці Криму повідомили про вибухи на військовому аеродромі (доповнено)

  З Кримського півострова повідомили про вибухи на військовому аеродромі неподалік міста Саки та села Новофьодоровка. За даними очевидців, на які посилається Telegram-канал Baza, перший вибух стався близько 15 години за місцевим часом, а всього було чотири вибухи.

 

  Скоріше за все вибухнуло в районі військового аеродрому. Кажуть про двох постраждалих. Але місцеві жителі повідомляють про велику кількість автомобілів швидкої допомоги, які помчали до Новофедорівки з Євпаторії.

 

  Влада колаборантів підтвердила сам факт кількох вибухів, але закликала “почекати на офіційні повідомлення і не плодити версії”, — цитує “РІА Новості” зрадника Олега Крючкова.

 

“Як ви могли зрозуміти – ракети з дальністю 200-300 км вже у нас на озброєнні і застосовуються”, – написав екс-радник голови МВС Віктор Андрусів.

 

ДОПОВНЕНО: коментар Міноборони РФ

«Близько 15:20 на території аеродрому «Саки» в районі населеного пункту Новофьодоровка на обвалованому майданчику зберігання відбулася детонація кількох авіаційних боєприпасів. Внаслідок вибуху ніхто не постраждав. Авіаційна техніка на аеродромі не пошкоджена. Вживаються заходів щодо гасіння пожежі та з’ясування причин вибуху. За доповіддю з місця, жодного вогневого впливу на обвалованому майданчику зберігання боєприпасів на аеродромі не було».

 

 

http:///kharkivske-sbu-spiimaly-krota-u-svoii-kontori/

Харківське СБУ спіймало “крота”

  Служба безпеки України затримала співробітника координаційного штабу Управління СБУ у Харківській області, який працював на спецслужби РФ. Невдовзі після широкомасштабного вторгнення Росії в Україні він за завданням ворога влаштувався до української спецслужби, повідомила пресслужба СБУ.


  Завдяки своєму службовому становищу затриманий передавав ворогові українські розвіддані про ЗС РФ, а також про плани та діяльність ЗСУ, українських правоохоронних органів та спецслужб.


  Російські окупанти використовували отриману інформацію для передислокації своїх військових підрозділів з метою захисту від артилерійських ударів ЗСУ. Крім того, ці дані РФ використала для планування диверсій, а також масованих артилерійських та прицільних ракетних обстрілів стратегічних об’єктів міста.


  В обмін на співпрацю ворог пообіцяв надав зраднику гарантії безпеки йому та його сім’ї після захоплення рашистами Харківщини.

 

http:///hari-poter-dopomih-shvydko-i-zmistovno-poiasnyty-inozemtsiam-sut-ukrainsko-rosiiskoi-viiny/

Гарі Потер допоміг швидко і змістовно пояснити іноземцям суть українсько-російської війни

  “Вчора намагався знайти найбільш зрозумілу для іноземців метафору, яка б описувала нашу (українсько-російську – ред.) війну. І, здається, знайшов: це – «Гарі Потер»!


  Я не тільки про те, що ми зараз на стороні добра і світла, а наші вороги максимально чітко підходять під опис хрестоматійного, абсолютного зла, причому досить примітивного… Я скоріше про інше.


  Якщо ви пригадуєте, у книгах Джоан Роулінг чітко підкреслено, що Волдеморт сам створив собі головного ворога, який його врешті-решт і прибив. У Волдеморта був вибір, і він його зробив, напавши на Потера, коли той був ще малюком. Після цього він старанно і послідовно “діставав” Потера протягом 325 серій, пробачте – семи книг.

 

  І у кожній наступній книзі потроху “відгрібав” аж до самого фіналу. І на завершення Волдеморт вирішив провести “Спеціальну (військову) операцію” на предмет “дегаріпотеризації” всього магічного суспільства, унаслідок чого загинув від передозування “авада-кедаври” в організмі.


 За весь цей час сам Гарі Потер пройшов трансформацію від «Та, я не в курсі хто це такий», до «Я тебе прикінчу, навіть якщо сам загину!»

 

http:///neobkhidno-vyhraty-tsiu-chortovu-viinu-za-bud-iaku-tsinu-zasnovnyk-pvk-vahner-ievhen-pryhozhyn/

  Володимир Путін так само старанно і наполегливо діставав українців протягом всього свого правління, кожного разу перетворюючи ще якусь частину українців на ворогів Росії.

 

  І якщо у дев‘яностих роках минулого століття українці у тотальній більшості щиро вважали росіян братами і навіть думки не мали про те, щоб їх ненавидіти, то після Помаранчової революції, де Путін відкрито підтримав Януковича, значна – але все ще не критична – частина населення почала задумуватись.

 

  Їхня кількість різко збільшилась після кривавої зими 2014-го, а ще більше – після окупації Криму та початку війни на Донбасі. Але і тоді ще не можна було сказати, що більшість українців ненавидять росіян і розуміють, що Росія – їхній смертельний ворог. А після перших ракет 24 лютого – можна! Всі соцопитування говорять одне й те саме.


   З чергової спроби Волдеморт Володимортович все ж таки остаточно дістав українську націю. І дістав настільки, що тотальна більшість українців чітко зрозуміла, що, як у тому пророцтві – «Хтось один загине від руки іншого, бо разом їм жити не судилося». Або вони, або ми! Третього варіанту не існує.


   І тепер, вперше за всю історію України, це розуміє не просто частина українців, а більшість українців. І це надовго. Сподіваюсь, що назавжди.

 

http:///rashysty-na-okupovanykh-terytoriiakh-planuiut-vbyvaty-ukraintsiv/

  Ми стали найбільшим ворогом росіян. Вони стали нашими найбільшими ворогами. Вони розпочали війну, а переможемо у ній ми.


  І вони зробили це свідомо. І відповідальність нестимуть разом. Тому що те, що колись було незрозумілим, нам дуже добре прояснили рашистські ракети, події в Бучі та Маріуполі. Ми все зрозуміли. І Ми ніколи не забудемо. Ми – це десятки мільйонів дуже злих українських громадян.


  Між Гарі Потером і Волдемортом – і Джоан Роулінг акцентує на цьому увагу, – було багато спільного. Тільки один виглядав страшним і непереможним, а інший – маленьким і безпорадним. Але кожен зробив свій вибір: один розпочав війну, а іншій її виграв.
Не без втрат. Не без жертв. Не без зрад і руйнувань.


  Так само переможемо і Ми. Бо після Бучі планета стала занадто маленькою для нас двох…”


Юрій Гудименко, боєць ЗСУ (до 24.02.2022 лідер “Демократичної Сокири”)


З повною версією можна познайомитись перейшовши за посиланням:  https://www.facebook.com/hudymenko/posts/pfbid02rKyETAp7SMUtCjtjEP6S586FRHwyQX8tnaK1VSzJmhAgY19phkwE9dTVqzHekMzol

 

http:///chasopys-viiny-167-doba/

Часопис війни: 167 доба

  Триває 167 доба героїчного спротиву. За інформацією Генштабу ЗСУ станом на 06.00, 09 серпня 2022 року, ситуація на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала.

 

  Зберігається загроза ракетно-авіаційних ударів з території та повітряного простору республіки Бєларусь. У прикордонних районах Брянської та Курської областей рашисти проводять демонстраційні дії, щоб запобігти перекиданню підрозділів наших військ на інші ділянки фронту.


  Росіяни, ймовірно, звозять все більше ракет до Білорусі – літак на день. Як повідомляє моніторингова група “Беларускі Гаюн“, вчора ввечері до Гомеля знову прилетів Іл-76 ВКС РФ, який міг привезти ракети для С-300/400. Це вже третій подібний рейс за останні три дні.

 

  Ворог обстріляв позиції ЗСУ та помешкання мирних українців зі ствольної та реактивної артилерії біля н.п. Катеринівка, Середина-Буда та Мезенівка Сумської області. Вів повітряну розвідку біля н.п.Гай та Щалихіне, обстрілював населені пункти в Харківські області – Соснівка, Прудянка, Дементіївка, Питомник, Руська Лозова, Черкаські Тишки, Петрівка, Байрак, Ст.Салтів, Базаліївка, Коробочкіно, Андріївка, Мілове, Чугуїв, Чепіль. Наніс авіаційний удар поблизу Верхнього Салтова.

На Харківському напрямку противник веде боротьбу з метою утримання раніше окупованих територій. Налякані ударами HIMARS рашисти відвели від кордону свої війська глибше в тил навіть на території Росії, повідомляє  Defense Express.


  Так, росіяни посунули польовий табір двох підрозділів 6-ої армії Західного військового округу, що дислокується у Білгородській області та перемістили свій табір із селища Комсомольське, орієнтовно розташованого за 22-23 км від кордону з Україною.

 

На Слов’янському напрямку ворог обстріляв райони н.п. Бражківки, Карнаухівки, Сулигівки, Н.Дмитрівки, Протопопівки, Адамівки, Залимана, Мазанівки та Долини. На Краматорському напрямку  піддано обстрілам Григорівку, Сіверськ, Верхнокам’янське, Закатне та Івано-Даріївку.


На Донецькому оперативному напрямку за підтримки оперативно-тактичної та армійської авіації ворог веде наступальні бої на Бахмутському та Авдіївському напрямках.


На Бахмутському напрямку були обстріляні з артилерії Соледар, Кодема, Білогорівка, Бахмутське. Ворог застосував авіацію в районі н.п. Вершина,  Зайцеве, Дачі, Бахмута, Яковлівки та Спірного.


  Окупанти вели наступ у районах н.п.Івано-Дар’ївка, Веселе, Яковлівка, Бахмут, поблизу н.п.Зайцеве. За даними Генштабу ЗСУ ворог відступив.


На Авдіївському напрямку ворог здійснив спроби наступу під Красногорівкою та Авдіївкою – успіху не мав, відійшов. Зафіксовано обстріли поблизу н.п. Водяне, Піски, Невельське, Новоселівки, Красногорівки, Сухої Балки, Мар’їнки, Авдіївки.

 

  В інституті вивчення війни (ISW) вважають, що головною тактичною метою росіян на південь від Бахмута є контроль над Зайцевим. Це дозволить контролювати трасу T0513, “яка підтримує українські передові позиції на північному сході Донецької області”.


  На північний схід від Бахмута основні зусилля рашистів зосереджені на Соледарі. Там, судячи з карти “Інституту”, вже тривають бої на околицях населеного пункту.


  Також в “Інституті” вважають, що росіяни наступатимуть на північний захід від Пісок, скоріше за все, на Водяне, щоб оточити Авдіївку з півдня. Водночас, за вчорашній день зона російського контролю у Пісках та Авдіївці, судячи з інтерактивної карти “Інституту”, не змінилася.

 

  На Новопавлівському та Запорізькому напрямках наші захисники нейтралізували розвідувальні групи в районах Велика Новосілка та Времівка. Рашисти обстріляли райони н.п.Володимирівка, Павлівка, Оріхів, Шевченківське, Гуляйпільське, Новоданилівка, Степногірськ, Ольхів, Кам’янське та Новосілка. Авіаудари зафіксовано поблизу Великі Новосілки, Щербаки та Новосілки.


  “Загрози Росії висадити в повітря Запорізьку АЕС – це спроба виклянчити переговори, які їй зараз вкрай необхідні. Але Україна на них не піде”, – заявив радник голови ВП Олексій Арестович.

 

На Південнобухському напрямку ворог проводить оборонну операцію. Активно використовує армійську авіацію, завдав авіаударів поблизу Білої Криниці, Андріївки, Осокорівки та Ольгино. Здійснював артилерійські обстріли н.п. Прибузьке, Посад-Поскровське, Лупареве, Українка, Луч, Мирне, Благодатне, Новоросійське, Широке, Партизанське, Плотницьке, Білогірка.

 

На Херсонському напрямку.

 

  США вважають, що ЗСУ вже мають достатньо РСЗВ типу HIMARS, і як пріоритетне завдання зараз вважають за необхідне забезпечення безперебійного постачання боєприпасів різних калібрів до даних систем. Про це заявив заступник міністра оборони США.


  На Росії почали розбирати літаки на запчастини через санкції, пише Reuters. Це відбувається в рамках постанові уряду РФії щодо використання “деяких літаків” в якості “донорів запчастин”, щоб решта літаків іноземного виробництва могли продовжувати літати хоча б до 2025 року.

 

http:///zrada-po-prokurorsky/

08.08.08 – сьогодні 14 років…

  14 років тому, 08 серпня 2008 року (08.08.08 р.), війська РФ перетнули грузинський кордон і почали вторгнення в Грузію. Ця подія стала початком першої в 21 ст. міждержавної війни в Європі.  .

 

  Відтоді в історії закарбувалася кривава дата 08.08.08. Цей день можна вважати першою відкритою військовою агресією із серії наступних загарбницьких воєн путінської Росії в 21 ст., на яку світова спільнота не зреагувала належно і вчасно. Як наслідок “невчасного реагування” – нові авантюри Кремля: загарбання українського Криму та війна на сході України…

 

http:///rashysty-daly-pidkazku-iak-mozhna-znyshchyty-krymskyi-mist/

Рашисти дали підказку як можна знищити Кримський міст

  Схоже, що рашисти почала готувати ґрунт для виправдання своєї нової провокації – знищення у майбутньому корабля з українським зерном під виглядом усунення загрози Кримському мосту.


  Телеграм-канали рашистів зараз почали “розганяти” сценарій можливого удару по Кримському мосту з боку моря. План нібито передбачає використання торговельного судна з українським екіпажом, яке використовується як носій ударного озброєння – пускової установки протикорабельних або крилатих ракет, можливо, контейнерного типу.


  За планом російських пропагандистів український корабель розвантажує зерно в рамках “Зернової угоди”, а потім “в одному з європейських портів” здійснює завантаження контейнерів з крилатими ракетами або пускової установки для них. Далі судно повертається до Чорного моря з умовним вантажем на Трабзон чи Батумі, не піддаючись рашистській перевірці по “Зерновій угоді”.


  Потім, підгадавши період поганої погоди та діючи виключно в нічний час, судно робить гак у бік Кримського мосту та здійснює пуски ракет за вказівками літаків-розвідників НАТО.

 

 

Як зручніше знищити Кримський міст?

    В цілому, план непоганий. Але можна ще більше спростити завдання – навантажити корабель контейнерами з вибухівкою “під саму зав’язь” і загнавши його під ферми моста банально підірвати. Але тоді зникає всяка інтрига – про “літаки-розвідники НАТО” та “американські крилаті ракети контейнерного типу”.

 

  Є ще один варіант, про який забули російські пропагандисти.  Кримський міст ніхто руйнувати не збирається, бо він потрібен для просування ЗСУ на Кубань. Його потрібно захопити так, щоб самі рашисти його не підірвали…


Аслан Дзітоєв, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///u-ordlo-cherhova-khvylia-prymusovoi-mobilizatsii/

Зрада по-прокурорськи

  Начальника Кам’янського управління поліції Дніпропетровської області «вигнали на пенсію» через конфлікт із районним прокурором, який зі своїми підопічними на початку російського військового вторгнення втік із міста та саботував роботу всієї правоохоронної системи району. Про це пише Адвокат права з посиланням на Facebook Сергія Лукашова. 

 

  “Як пише Сергій Лукашов, екс-начальник Кам’янської поліції, на своїй сторінці Фейсбук весь особовий склад районного управління поліції з перших днів війни залишився на місці, готувалися до оборони району та продовжували здійснювати охорону громадського порядку та боротьбу зі злочинністю.

 

  Однак роботу було ускладно через відсутність прокурорських працівників, оскільки без погодження з прокурором затриманого злочинця неможливо було доставити до суду для обрання запобіжного заходу, тому мародерів, ґвалтівників та злодіїв доводилося відпускати. Місцеве населення знаючи, що прокуратура не діє, намагалося влаштувати самосуд над ними. У таких умовах поліцейські спочатку ловили злочинців, а потім їх ще й боронили від гніву народу.

 

  Реакцію місцевого населення видно з фотографій, на яких будівля Кам’янської прокуратури списана образливими написами «Зрадники», «Геть до Москви», «Ганьба прокурорам».

 

  Керівника місцевої прокуратури Сергія Кузьменка зі своїми підлеглими не було на роботі майже місяць з кінця лютого до березня 2022 року.

 

  Незважаючи на щоденні звернення Сергія Лукашова до керівництва обласної поліції щодо складної ситуації в районі через відсутність [прокурора – ред.], у відповідь він отримував пропозиції “не конфліктувати з прокурорськими та не псувати стосунки”.

 

  Тільки після колективного звернення працівників Кам’янської районної поліції до Офісу Генерального прокурора районний прокурор Кузьменко змушений був повернутися до роботи, і одразу розпочав переслідування Лукашова та його підлеглих.

 

  Було проведено величезну кількість перевірок роботи поліції, підлеглим пропонувалося написати скарги на свого керівника, інакше їм сипалися погрози про їхнє звільнення. Жоден із поліцейських не пішов на угоду зі своєю совістю, за що й постраждали.

 

  У підсумку оголошено догани 45 поліцейським, Лукашова звільнено, а “прокурори” залишилися “героями”.

 

  Чому? Відповідь банальна для менталітету прокурорських. Кумівство. Районний прокурор Сергій Кузьменко є кумом прокурора області Сергія Біжка, що постійно нагадує Лукашову його керівник – начальник Дніпропетровської поліції Анатолій Щадило.

 

  Яка ж реакція місцевих жителів на прокурорське свавілля. Її можна побачити у численних коментарях під постами Лукашова на його сторінці фейсбуку. Нехтування прокурорами і повна підтримка всіх поліцейських Кам’янської поліції – ось основний меседж простих людей.

 

  Чекаємо на реакцію нового Генерального прокурора, який нещодавно заявив громадськості про чищення в органах прокуратури від зрадників і прокурорів”, –  пише Адвокат права.

 

На фото: Генеральний прокурор України проводить нараду з керівним складом органів прокуратури.

 

http:///prezydent-zaprovadyv-novu-vidznaku-za-oboronu-ukrainy/

Сьогодні Україна відзначає День військ зв’язку

  Сьогодні військові зв’язківці Збройних Сил України відзначають професійне свято. День військ зв’язку встановлений Указом Президента України Леоніда Кучми №154/2000 «Про День військ зв’язку». Він щорічно відзначається 08 серпня.


  Можна вважати, що першу службу зв’язку запровадили запорізьки козаки. У них існувала система оповіщення про напад ворогів, яка складалася із системи веж, які називалися “фігурами”. Сигнальні “вежі-фігури” розміщувалися на високих точках рельєфу за 5-10 кілометрів одна від одної.

 

Цікаві факти про розвідку українських козаків | SPADOK.ORG.UA
Козацькі вежі-фігури

  Коли козаки на якісь із веж помічали ворогів, вони розпалювали велике багаття на вершині вежі, яке повідомляло наступній вежі або вежам про появу ворогів. Ті в свою чергу таким же чином передавали сигнал далі на наступні вежі.


  В світлу пору дня візуальний сигнал передавали стовпом чорного диму який піднімався в небо. Завдяки такий системі зв’язку сигнал про появу ворога досягав Запорізької Січі приблизно за 2-3 години незалежно від часу доби і, майже, за будь-якої погоди.

 

5 легенд про походження козаків

  Перший військовий похідний телеграф було використано в роки Кримської війни в середині 19 століття. За часів Гетьманату, існував відділ зв’язку Генштабу, який деякий час був підвідділом 1-го генерал-квартирмейстерства.


  Сьогодні військовий зв’язок є невід’ємною складовою частиною управління Збройними Силами України, його матеріальною основою. Від його стану та функціонування багато в чому залежать оперативність керівництва військами, своєчасність застосування бойових засобів і зброї.


  У своєму розвитку військовий зв’язок пройшов великий і складний шлях від найпростіших звукових та зорових засобів зв’язку для передачі сигналів і команд безпосередньо на полі бою до широко розгалужених багатоканальних, сучасних автоматизованих систем, здатних забезпечувати зв’язок практично на необмежену дальність як зі стаціонарними, так і рухомими об’єктами, що знаходяться на землі, на воді, під водою і в повітрі – такий історичний шлях розвитку і вдосконалення військового зв’язку.

 

  Сучасна система зв’язку – це складний багатофункціональний організм, що включає численні вузли зв’язку різного призначення, багато тисяч кілометрів ліній радіо, радіорелейного, тропосферного, провідного та інших видів зв’язку.

 

http:///chasopys-viiny-166-doba/

ЗСУ завдали удару американськими авіаційними протирадарними ракетами AGM-88 HARM

  На тому тижні пресслужба ОК “Південь” повідомила, що ЗСУ було завдано ударів по ЗРПК «Панцир-С1» та чотирьом комплексам С-300.


  Після того, як рашисти ретельно зібрали уламки ракет, якими було знищено “аналоговнєтну” техніку, виявилося ЗСУ використало американські авіаційні протирадарні ракети AGM-88 HARM. Про їх постачання ніде не повідомлялося.

 

  У противника одразу постало питання: а з яких носіїв українські Повітряні сили могли їх застосовувати? Адже не так просто, поєднати озброєння та носій, які мають різну архітектуру і не створювалися один для одного.


  В решті решт рашисти дійшли висновку, що, можливо, якимось чином ЗСУ вдалося запустити їх “із землі”. Але вірогіднішою є версія, що ЗСУ отримали словацькі та румунські МіГ-29, які пройшли через програми відповідної модернізації. І, скоріше за все, одна з таких модернізацій і дає можливість використовувати AGM-88.

 

ДОВІДКА:

 

AGM-88 HARM – американська високошвидкісна протирадіолокаційна ракета, з дальністю понад 100 км і до 300 км залежно від модифікацій та умов застосування, яка здатна наводитися на високочастотні РЛС. Ці ракети, прийняті на озброєння в 1983 році. Ними оснащують літаки A-6 Intruder, F-4 Phantom II, F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet, F-111 Aardvark і Panavia Tornado.

 

  Ракета GM-88 HARM менш вразлива до традиційних видів перешкод, типу вимикання РЛС при виявленні запуску ракети. Вона обчислює розташування цілі і здатна її вразити, навіть якщо РЛС була вимкнена. Останні модифікації призначені для ураження РЛС зі зміною робочих частот.

http:///neobkhidno-vyhraty-tsiu-chortovu-viinu-za-bud-iaku-tsinu-zasnovnyk-pvk-vahner-ievhen-pryhozhyn/

Із запізненням на вісім років до Верховної Ради внесений законопроєкт

  Президент Володимир Зеленський нарешті вніс до Верховної Ради України законопроєкт №7640 про розширення санкцій проти Росії, який мав би бути затверджений ще вісім років тому.

 

  Законопроєкт передбачає:

  • Заборону на виведення капіталу з України на користь фізичних та юридичних осіб Росії.
  • Зупинення дозволів рашистам на користування українськими надрами.
  • Заборону приватизувати чи орендувати державне майно.
  • Заборону на громадські закупівлі товарів, робіт, послуг, пов’язаних з РФ.
  • Заборону на вхід російських кораблів в українські порти та вхід російських літаків в український повітряний простір.
  • Припинення видачі готівки та платіжних карток особам, які пов’язані з російськими агресорами.
  • Заборону на придбання цінних паперів російських емітентів.
  • Заборону (дозволів та ліцензій НБУ) на інвестиції в Росії.
  • Заборону на передачу технологій та прав інтелектуальної власності в Росії.
  • Заборону на набуття права власності на землю для осіб, пов’язаних з Росією.

 

  Запровадження санкцій проти Росії мало відбутися набагато раніше, ніж на кінець шостого місяця повномасштабної російської агресії проти України. Залишається сподіватися, що народні депутати підтримають даний законопроєкт у повному обсязі.

 

Василина Нещеретна, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///putin-ta-erdohan-domovylys-zmi-povidomliaiut-pro-pidsumky-zustrichi/