У Литві (столиця м.Вільнюс) парламентарі запропонували позбавляти громадянства за підтримку війни Росії проти України. Згідно з новим проектом поправок до Закону “Про громадянство”, забрати паспорт зможуть у іноземців, які отримали його у “винятковому порядку” та підтримують агресію РФії проти України.
«Є шість випадків позбавлення громадянства Литви, однак відсутній механізм позбавлення громадянства людини, яка була громадянином іншої країни та отримала литовське громадянство як виняток, якщо дана особа підтримує агресорів і цим становить загрозу для Литви, регіону вцілому та союзників Литви», — сказано в пояснювальній записці до проекту.
Сейм Латвії (столиця м.Рига) просто визнав Росію країною — спонсором тероризму. Парламентарі також закликали країни ЄС припинити видачу віз громадянам Росії та Білорусі.
Естонія (столиця м.Таллінн) офіційно ухвалила рішення закрити кордони для громадян Росії з шенгенськими візами, виданими республікою, з деякими винятками, повідомляє естонський МЗС.
Крім названих “посилили утиски” росіян ще з десяток європейських країн, які вже не пускають до себе росіян. Мало того, тепер вони ще й вимагають прийняття відповідного колективного рішення від інших країн ЄС.
Але росіяни зазнают утисків не тільки “за кордоном” а й Російській Федерації. Так, в російському Іркутську на дверях громадської їдальні з’явилося оголошення в якому від відвідувачів ВИМАГАЮТЬ (!!!) говорити виключно на російській мові.
Сьогодні вранці прес-служба МО РБ прокоментувала вибухи (“бавовну”) та спалахи у районі аеродрому “Зябрівка” (Гомельський район, РБ). За версією білоруських військових 10 серпня 2022 року, близько 23 години, під час контрольного пробігу однієї з одиниць техніки після проведеної заміни двигуна сталося його самозаймання. Особовим складом вжито необхідних заходів щодо своєчасного гасіння. Постраждалих немає.
Водночас, у розпорядженні моніторингової групи «Білоруські Гаюн» є відео, яке було зняте сьогодні вночі з відстані 20-25 кілометрів від аеродрому. На ньому чітко видно великий спалах, який мало нагадує «загоряння двигуна».
За уточненими даними, спалахи та “бавовна” в районі аеродрому «Зябрівка» почалися близько 00:20 11 серпня 2022 року, що вже само собою повністю спростовує інформацію МО РБ. Усього було зафіксовано не менше 8 спалахів. Встановити зв’язок спалахів/вибухів із будь-якими навчаннями ЗС РБ також поки не вдалося.
Видання @zerkalo_io спробувало з’ясувати причини “нзрзумілих спалахів та “бавовни” у прес-службі Генштабу МО України та у білоруських військових на самому аеродромі “Зябрівка”.
У “Зябрівці” відповіли: “Ніхто ні на кого не нападав”. У прес-службі Генштабу РБ повідомили, що не можуть прокоментувати цю ситуацію.
Радник голови МО України Олексій Копитько повідомив: «На військовому аеродромі “Зябрівка” проходять раніше неодноразово анонсовані «пюрером» навчання ППО та ВПС. Будь-які “бавовни” – скорше за все, виключно в рамках цих навчань».
Варто нагадати, що на військовому аеродромі “Зябрівка” дислокується угруповання ЗС РФ з великою кількістю техніки: близько 10 одиниць ЗРК С-400 «Тріумф», дві одиниці ЗРПК «Панцир», присутні ОТК «Іскандер». Крім цього, прикопані танки та БМП.
Триває 169 доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. За інформацією Генштабу ЗСУ на Волинському та Поліському напрямках ситуація змін не зазнала.
З Білорусі надходить інформація, що в районі військового аеродрому “Зябрівка” чути вибухи і видно спалахи. Дані підтверджують одразу кілька джерел, повідомив Белорускі Гаюн. Починаючи з 00:30 години 11 серпня, на військовому об’єкті було не менше 8 «спалахів». Поки немає точної інформації стосовно даної “бавовни”.
Противник продовжує обстрілювати із ствольної артилерії цивільну та військову інфраструктуру населених пунктів.
На Сіверському напрямку були обстріляні н.п. Логи Чернігівської області та Ворожба, Мезенівка, Грабовське і Славгород Сумської області.
На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження неподалік Удів, Петрівки, Протопопівки, Коробочкіно та Шевелівки.
На Слов’янському напрямку противник здійснював обстріли з артилерії та танків поблизу Карнаухівки, Вірнопілля, Богородичного, Мазанівки та інших.
На Донецькому оперативному напрямку противник зосереджує зусилля на встановленні повного контролю над територіями Луганської та Донецької областей
На Краматорському напрямку ворог здійснив спробу наступу поблизу Григорівки та Верхньокам’янського, успіху не мав, відійшов. Бойові дії тривають в районі Івано-Дар’ївки.
На Бахмутському напрямку противник безуспішно вів наступальні та штурмові дії неподалік Бахмутського та Зайцевого. З втратами відступив. Окупанти провели розвідку боєм поблизу Яковлівки. Наші воїни змусили загарбників відступити. В районах населених пунктів Вершина та Дача бойові дії тривають.
На Авдіївському напрямку противник веде наступальні дії у напрямках Мар’їнки та Пісків, бойові дії тривають.
У Донецьку після ранкової “бавовни” на пивзаводі розпочалася пожежа. Очевидці повідомляють, що після вибухів з’явився запах аміаку. Пиво із запахом і присмаком аміаку – це щось новеньке.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано обстріли із ствольної та реактивної артилерії, танків населених пунктів. Російські окупанти намагалися наступати біля Павлівки. Українські воїни рішуче придушили ці спроби.
На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних позицій і недопущенні просування наших військ.
На Кримському півострові в результаті “бавовни” на військовому аеродромі знищено/пошкоджено: 8 літаків Су-27, 4 літаки Су-30, 5 літаків Су-24, 6 гелікоптерів Мі-8, 1 літак Іл-20. Крім того, 4 склади з БК для літаків.
Міністр оборони Британії Бен Уоллес вважає неправдоподібними пояснення РФ щодо вибухів на аеродромі в окупованому Криму: “Таке явно не буває від кинутого недопалка”. При цьому Уоллес зазначив, що цей аеродром є цілком законною ціллю для ЗСУ.
Внаслідок вибуху в Новофедорівці загинуло щонайменше 60 і поранено понад 100 пілотів та цивільних осіб, які обслуговують військовий аеродром, повідомив радник голови МВС Антон Геращенко.
За кордоном російські військові почали проходити підготовку з управління іранськими безпілотниками, повідомило CNN. За даними видавництва, останні кілька тижнів навчання проводилися в Ірані в рамках угоди про передачу БПЛА Shahed-191 і Shahed-129 з Ірану в РФію.
«Місцеві жителі все побачать і почують найближчим часом. Це буде швидко. Нехай ще трохи протримаються», -заявив генерал-майор Дмитро Марченко про звільнення Херсона.
Російські окупанти, ймовірно, вирішили не віддавати Херсон без бою і готуються до “битви за Херсон”, припускає військовий експерт Петро Черник. Тому вони насичують правий берег Дніпра своїми силами.
“Стратегічно змінилася лише одна важлива деталь, вони дійшли висновку не віддавати Херсон без бою. Ми говорили про те, що на Херсонщині складаються передумови для зважених контрнаступальних дій зі звільнення правого берега Дніпра. Противник усвідомив цю стратегічну оперативну реальність і насичує правий берег” зазначив він.
ЗСУ, за його словами, “намацали” больову точку ворога – зниження його логістичного забезпечення. “Коли дійде до великої битви – спрогнозувати неможливо. Це може бути за кілька днів чи тижнів. Найважчі битви попереду”, – вважає військовий експерт Петро Черник.
Стосовно Кримського півострова генерал-майор Дмитро Марченко заявив, що Україна звільнятиме його військовим шляхом і знищення Кримського мосту є невід’ємною складовою частиною. “Знищення “Кримського мосту” – необхідна складова”, – стверджує генерал-майор Дмитро Марченко.
«Ми Крим звільнятимемо військовим шляхом. Крим – це Україна, наша земля, там наші люди. Ніхто не давав Росії права прийти, забрати шмат землі і сказати, що «це моє». Ми відвойовуватимемо Крим, так само як ми відвойовуватимемо Херсон, Луганськ та Донецьк», – додав генерал-майор Дмитро Марченко.
Росія запросила проведення засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з обстрілом Запорізької АЕС в Енергодарі. Брифінг має відбутися у другій половині дня 11 серпня. В свою чергу глави МЗС країн G7 висловили “заклопотаність” та закликали Росію негайно передати під контроль України Запорізьку АЕС.
Разом із “юридичними прцедурами” Москва почала реалізовувати план щодо перепідключення Запорізької АЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.
«Щоб переключити ЗАЕС на Крим, їй потрібно вимкнути весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої, поступово дійдуть до Каховської ГЕС.
Після цього ЗАЕС вже буде неможливо підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати», – сказав голова «Енергоатому» Петро Котін. Але ЗСУ можуть пошкодити чи знищити ЛЕП, які ведуть із/до Запорізькій АЕС, якщо окупанти почнуть відключати її від української енергосистеми, додав Петро Котін.
На тлі загрози з боку російських окупантів у Запорізькій області вирішили оновити плани евакуації та реагування у разі надзвичайного стану на ЗАЕС, підлаштувавши їх під умови воєнного стану.
Американський комплекс артилерійської розвідки AN/TPQ-49 допомагає нищити російських окупантів на фронті. Українські воїни знайомі з американськими комплексами AN/TPQ-36 та AN/TPQ-49 ще з 2016 року. Головними їх перевагами є невелика вага, точність та мобільність. Комплекси артилерійської розвідки відіграють значну роль у придушенні російської артилерії на фронті.
Радіолокатор AN/TPQ-49 встановлюється в кузов автомобіля-пікапа, має генератор змінного струму потужністю 5 кВт і передає координати російської артилерії на дальності до 20 км.Вони не потребують додаткового вивантаження та встановлення на землю. Радар встановлюється на стрілі, яка висувається вгору. Комплекс дає можливість виявити одразу 10 цілей.
FAAR (від англійського AN/MPQ-49 Forward Area Alerting Radar) був розроблений армією США ще в 60-х роках 20 століття для роботи у взаємодії з польовою протиповітряною зброєю, системами протиповітряної оборони M48 Chaparral і M163 Vulcan, які використовувалися протягом 1970-х і 1980-х років, та були зняті з озброєння в 1991 році. Не зважаючи на це комплекс артилерійської розвідки непогано допмогає ЗСУ сьогодні виявляти рашистські артбатареї.
Росія вербує новобранців до 50 років і без вищої освіти для війни в Україні, інформує британська розвідка. Для цього РФії створили 3-ій армійський корпус (3_АК) сухопутних військ, що базується в Мулиному Нижегородській області. Потенційним новобранцям 3_АК пропонуються вигідні грошові бонуси після їхнього відправлення в Україну.
Посольство Узбекистану в Росії відреагувало на створення «національного батальйону» з узбецької діаспори нагадуванням, що в узбецькому КК є стаття “Найомництво”. яка передбачає 15 років ув’язнення.
“Нагадування” з’явилося після інформації про те, що лідер узбецької діаспори в Пермі Джахонгір Джалолов вербує узбеків їхати воювати “за Путіна” в Україну. Він запропонував сформувати добровольчий батальйон зі своїх співвітчизників, бо ті «зобов’язані виправдати той хліб, який вони їдять на Росії».
Російський армійський корпус зазвичай складається з 15-20 тисяч військовослужбовців. Це приблизно склад двох стрілецьких дивізій. Але рашистам важко довести створений 3_АК до цієї чисельності через “низький рівень ентузіазму” серед росіян щодо участі в бойових діях в Україні.
Рашисти намагаються наступати на окремих ділянках фронту, але ЗСУ їх стримують завдаючи значних втрат, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.
Харківський напрямок. Російські окупанти провалили наступ в районі Ветеринарне – Уди. Тривають бої в напрямку Байрак – Гусарівка.
Бахмутський напрямок. ЗСУ подавили штурми рашистів в районах Новолуганське – Спірне, Володимирівка – Яковлівка, Стряпівка – Соледар.
Авдіївський напрямок. Ворог провалив наступи в районах Мінеральне – Авдіївка та Спартак – Авдіївка. Намагається відновити наступ у напрямку Донецьк – Піски.
“Влада ЛНР” схиляється до того, що не відновлюватимуть місто Попасна, воно зруйноване практично повністю. Про це заявив гауляйтер Пасічник.
На Волинському та Поліському напрямках ситуація змін не зазнала. У Білорусь завезли нову партію ракет для ЗРК С-300/400, – Білорусь Гаюн. Вчора в аеропорт “Гомель” прилетів Іл-76 ВКС РФ. Пізніше з Гомеля було помічено проїзд підйомного крана та двох тралів, які перевозили по 4 ракети для ЗРК С-300/400. Не виключено, що ракети перевозяться на аеродром Зябрівка, де зосереджені сили ЗС РФ. Також зафіксовано перекидання ракет з боку Гомеля у Мозир.
На інших напрямках рашисти з артилерії та ракетних систем продовжують обстрілювати позиції ЗСУ, помешкання мирних громадян та інфраструктуру населених пунктів.
В Азово-Чорноморському басейні та Середземному морі у ворога на бойовому чергуванні знаходяться:
Чорне море – 2 ворожих носії крилатих ракет “калібр”, (один малий ракетний корабель проєкту 21631; один фрегат проєкту 11356), сумарний залп яких складає 16 ракет;
Азовське море – комунікації продовжують контролювати до 4 кораблів та катерів;
Середземне море – 5 носіїв крилатих ракет “калібр”;
За добу, в інтересах РФії прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: до Азовського моря – 47 суден, з них 9 суден рухались з протоки Босфор; до Чорного моря – 17 суден, з них 6 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор. Прохід морем здійснюється з вимкненнням системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря, рф продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS).
Вчора, 09.08.2022 року, на військовому аеродромі біля м.Саки (Кримський півострів) відбулося одночасне “самозагоряння” 9 рашистських літаків. Наслідком “інциденту” сталася невеличка “бавовна”, від якої в радіусі кілометра повибивало у вікнах скло, інколи, навіть, разом із рамами.
Військове керівництво РФії не звинувачує ЗСУ в ударах по військовій авіабазі у Новофьодорівці, бо це рівнозначно визнанню абсолютної неефективності власної системи ППО. Щось подібне вже було із крейсером “Москва”. Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).
Ще одна “бавовна” сьогодні вранці трапилась у російському Єйську, який знаходиться на березі Азовського моря. Там горить нафтосховище. Єйськ є важливим логістичним пунктом звідки рашисти підвозить БК та нафтопродукти “іхтамнєтам”. Про причини пожежі наразі не повідомляється, але, скоріше за все, пожежу теж спричинило “паління поза межами відведених місць”.
Сьогодні виповнюється 23 роки, як “Росія звернула не туди”. 09 серпня 1999 року Володимир Путін (кегебістське поганяло “Міль”) був призначений виконувачем обов’язків голови уряду РФ.
Того ж дня Борис Єльцин у відеозверненні назвав його своїм наступником.
Тоді багато політиків критикували Єльцина за таке рішення. Але це не змінило думку алкозалежного Бориса Миколайовича і не призвело до впровадження жодних коректив у операцію «Спадкоємець».
І вже менше ніж через півроку, 31 грудня 1999 року, Єльцин заявив: “Я устал. Я ухожу“, – і Путін-“Міль” став виконувачем обов’язків президента Росії.
23 роки тому “Росія звернула не туди”: в країні офіційно поховали здоровий глузд і змінність влади.
Один із OSINT-аналітиків InformNapalm висловив цікаву думку стосовно “бавовни” на військовому аеродромі під Саками. Він вважає, що ЗСУ могло стандартно відпрацювати за класичною схемою: AGM-88 HARM вивели з ладу РЛС/ППО, а далі в “пробите вікно” залетіли поки що не анонсовані ATACMS. Були чутки, що рішення про їх передачу могло бути ухвалене після російського військового злочину в Оленівці.
Таким чином, було знищено/уражено дуже жирну ціль, оскільки на цьому аеродромі в Новофедорівці базується 43-й окремий морський штурмовий Севастопольський авіаційний полк. На архівних супутникових знімках видно, що на цьому аеродромі базувалися Су-24, Су-24МР і Су- 30СМ.
Російське командування вже оголосило, що просто випадково відбулася детонація авіаційних боєприпасів. Але всі ми всі пам’ятаємо “випадкову пожежу” на ГРКР “Москва”.
За деякими даними, на даний момент вибухів уже було більше десяти. За 20 км від Новофьодоровкі у вікнах тремтять шибки і спрацьовує сигналізація в автомобілях. Колаборанти та російські військові продовжують стверджувати, що потерпілих немає (як варіант – їх не більше трьох).
Пляжі у Новофедорівці повністю спорожніли. Очевидці повідомляють, що відчувають запах сірки у повітрі та скаржаться на перебої зі зв’язком через перевантаження мережі. Пляжі у Новофедорівці повністю спорожніли.