Влітку “зоряний дощ” – зорепад відбувається щороку з кінця липня до середини серпня. Насправді, маленькі пилові частинки, потрапляючи в атмосферний шар Землі, швидко і яскраво згорають в атмосфері, спричиняючи те, що ми називаємо «зоряним дощем».
Літній зорепад пов’язаний з тим, що Земля перетинає шлейф пилових частинок, який залишився на орбіті комети Свіфта–Туттля. Найпершу згадку про Персеїди з’явилася в китайському літописі під 36 роком. Потім Персеїди часто згадувалися в китайських, японських і корейських літописах 8-11 століть.
Спостерігати потік метеорів, який з’являється щороку в районі сузір’я Персея, найкраще цієї і наступної ночі. У 2022 році зорепад Персеїди триватиме з 17 липня по 25 серпня. Але неозброєним оком побачити метеорити можна з 8 по 14 серпня. А на цю ніч – з 12 на 13 серпня, – припадає пік “зоряного дощу”. У цю ніч метеорити будуть з’являтися часто і їх буде чітко видно.
Вчора Київський апеляційний суд відмовив “блогерці di.rubens” (Таїсії Маламан), яка оскаржувала рішення Солом’янського районного суду, про відмову в позові “про захист честі й гідності та спростування недостовірної інформації”.
Через те, що пані Таїсія Маламан (“блогерка Дірубенс”) зараз знаходиться десь на Росії на судовому засіданні вона особисто присутня не була і просила Суд розглянути справу без її присутності.
За даними полковника Анатолія Штефана, який має в соцмережах псевдо “Штірліц”, пані Таїсія Маламан (“блогерка Дірубенс”) зараз “сидить на Московії і…лупить годний масковський контент на рутуб”.
“Маленька українка”, яка читала віршики українською, зрадила свою Батьківщину і втікла до країни агресора (не дивно), де за майже 6 місяців повномасштабної війни так і не набралася сміливості засудити дії россії або звернутися до своєї “міллійонної” аудиторії. Зате насмілилася під час війни завалити десятками листів ЗС України, Міністерство оборони та [влаштувати] чергову судову тяганину”, – написав полковник Штефан на своїй сторінці у facebook.
У ефірі DR Denmark голова Міноборони Олексій Резніков заявив, що Україна готова до компромісу на переговорах, але тільки після виконання Росією двох умов:
відведення своїх військ з окупованої території України на лінію кордонів 1991 року та
сплати Росією репарацій.
“Компроміс можливий лише тоді, коли росіяни виведуть війська з території України… Вони повинні будуть заплатити репарації за всю зруйновану інфраструктуру та всіх убитих українців – за вбивства, зґвалтування, тортури та всі злочини… І тоді обговорюватиметься питання сусідства між країнами…”, – сказав Резніков.
Міністр оборони наголосив, що війна закінчиться перемогою України та її союзників: військові звільнятимуть окуповані території поступово. А на уточнююче запитання – чи входить до цих планів Кримський півострів, – міністр вибачився і сказав, що “забув свої карти таро в готелі”.
Восьмі “Армійські міжнародні ігри” стартують на військових полігонах Білорусі завтра і триватимуть з 13 по 27 серпня 2022 року на території 12 дружніх Росії держав. Про це інформує пресслужба МО РБ. Цього року заявки на участь у “військових ігрищах” подали 297 команд аж із 37 країн Світу.
В рамках «АрМІ-2022» планується проведення 34 конкурсів. Республіка Білорусь приймає три конкурси: «Полярна зірка» у Бресті, «Упевнений прийом» у Мінську, «Сталева магістраль» у Слуцьку.
За даними української розвідки Москва під час “АрМІ-22” планує здійснити провокацію, яка не залишить самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку іншого вибору, як взяти участь в українсько-російській війні на боці Росії.
13 тисяч чинних та колишніх військовослужбовців Білорусі, а також ОМОНу вже підписали згоду на участь у війні проти України, повідомив заступник голови Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
За його словами, зараз уздовж українського кордону виконують завдання шість батальйонів ЗС Білорусі. Наступальних дій вони поки що не ведуть. Громов додав, що на білоруські полігони також вже прибули представники Сирії, Малі, Лаосу, Узбекистану та інших країн.
На Закарпатті в лютому 2023 року розпочнуть добувати сіль, яка забезпечить потреби України на 100%, інформує Закарпатська ОВА. Йдеться про Буштинське соляне родовище (на Закарпатті), яке може добувати до 150 тисяч тон солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.
Для забезпечення стратегічної продовольчої безпеки на Закарпатті провели геологічні дослідження та “раптом” виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 метрів і сягає глибини аж 500 метрів. Родовище зможе забезпечити на 100% потреби України в солі. Першу сіль планують добути через 6 місяців.
Варто нагадати, що на початку квітня через бойові дії на Донеччині зупинилося державне підприємство «Артемсіль», яке забезпечувало близько 100% необхідної для українців солі.
Сайт “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” ще в травні звертав увагу на те, що розвідані запаси солі і “законсервовані” технічні можливості, дозволяють взагалі звести нанівець дефіцит солі в Україні.
Але українським чиновникам знадобилося аж цілих чотири місяці – квітень, травень, червень, липень і 12 днів серпня, щоб заявити, що ще через 6 місяців – на початку лютого 2023 року, – буде добуто перший кілограм солі.
Міністерство оборони повідомило, що всі грошові виплати військовослужбовцям надійдуть наприкінці серпня, причини “затримки” – необхідність внесення депутатами ВР змін до держбюджету.
«У попередні місяці ми вибудували ритм: у першій половині місяця МОУ переказувало кошти на виплати щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців (так звані гроші мирного часу, до яких входять посадові оклади, виплати за військові звання та вислугу років). У другій половині місяця МОУ фінансували додаткові виплати за несення служби під час воєнного стану та безпосередню участь у бойових діях», – повідомила під час брифінгу заступниця міністра оборони Маляр Ганна Василівна.
http:///chasopys-viiny-170-doba/
Вона також наголосила, що в Україні зараз екстремальна ситуація в економіці. Дуже багато складних питань, які зараз вирішує уряд, але у цих умовах оборона залишається беззаперечним пріоритетом, тому наші воїни отримають усі належні кошти, але частина з них надійде на два – три тижні пізніше, ніж це було до цього.
170 доба війни розпочалася із авіаційних та ракетних ударів рашистів по військових та цивільних об’єктах на території України. На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без суттєвих змін, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.
В “Зябрівці” (Гомельська область, РБ), можливо, було знищено танк Т-72 та вибухнув РПН 92Н6Е з боєприпасами. Останній “девайс” – це російський радіолокатор підсвічування та наведення (РПН) 92Н6Е. Якщо інформація є достовірною, то як мінімум частина дивізіону ЗРК С-400 «Тріумф», які зараз знаходяться на військовому аеродромі “Зябрівка”, тепер є недієздатними, бо РПН є складовою частиною комплексу ЗРК.
На Харківському та Слов’янському напрямках ворог здійснював вогневе ураження із застосуванням ствольної та реактивної артилерії. Обстріли зафіксовано поблизу населених пунктів Леб’яже, Соснівка, Українка, Дементіївка, Питомник, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Шевелівка, Протопопівка, Верхній Салтів, Циркуни, Стара Гнилиця, Гусарівка, Коробочкіно, Вірнопілля, Богородиче, Шнурки, Курулька, Краснопілля, Долина та Залиман.
На Краматорському напрямку ворог вів наступ в напрямках населених пунктів Верхньокам’янське та Івано-Дар’ївка, успіху не мав, відійшов.
На Бахмутському напрямку ворог вів наступ в напрямку Горлівка – Зайцеве і частково мав успіх. Також ворог вів наступальні бої в напрямках населених пунктів Івано-Дар’ївка, Виїмка, Бахмут, Весела Долина та Кодема, успіху не мав, відійшов. Після проведення перегрупування поновив наступ на Кодему, бойові дії тривають.
В районі Бахмута “задвухсотили” перших трьох “татуйованих”, які, мскоріше за все, очікували на помилування, коли “наймалися”. Тепер, в кращому випадку, вони заробили на “ладу-каліну_200”, якщо її буде кому отримувати.
На Авдіївському напрямку російські окупанти намагалися вести наступальні бої в районах Спартака і Мар’їнки, успіху не мали, відійшли. Тривають бойові дії біля селища Піски.
На Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках з метою сковування дій наших підрозділів, ворог обстрілював позиції Сил оборони та об’єкти цивільної інфраструктури.
Рашисти за минулу доби чотири рази обстрілювали прилеглі до ЗАЕС території. Ц дало підставу постійному представнику РФії при ООН Васілію Нєбєнзі заявити: «Злочинні дії Києва щодо Запорізької АЕС штовхають світ на межу ядерної катастрофи».
“Росіяни можуть підірвати Запорізьку АЕС. «Чорнобиль буде квіточками», – заявив Секретар РНБО Олексій Данілов. Він стверджує, що війська РФії можуть влаштувати ядерну катастрофу. В разі вибуху на Запорізькій АЕС аварія буде більшою, ніж вибух на Чорнобильській станції.
«Це найбільша АЕС у Європі, там шість енергоблоків стоїть. А що ми маємо сьогодні робити, якщо її захопили озброєні терористи, нагнали туди техніку. Якщо ми зараз почнемо «вирішувати з ними стосунки», то існує ймовірність, що вони приймуть рішення її підірвати», – повідомив секретар РНБО.
Ворог завдав авіаударів неподалік Вугледара, Малих Щербаків та Новомихайлівки, Осокорівки, Андріївки, Благодатного, Новогригорівки та Мирного.
Кримський півострів. Forbes підрахував вартість знищених російських літаків на аеродромі «Саки». Перед вибухами там розміщувалася авіатехніка РФії вартістю $650млн.–$850млн. За попередніми даними, було знищено вісім Су-27, чотири Су-30СМ, п’ять Су-24, шість Мі-8 та один Іл-20. Це обійшлось Росії приблизно в $380млн., що дорівнює вартості приблизно 4 мільйонів “бюджетних” унітазів.
Тотальна мобілізація, яка триває без зупинки у ЛНР та ДНР вичерпала весь “чоловічий ресурс” – там чоловіків практично не залишилося. З території окупованих територій насильно мобілізували понад 100 тис. чоловіків, з яких понад 23 тис. загинули. Такі цифри повідомляють правозахисники.
Нова хвиля мобілізації в “ЛуганДонії” стартувала на початку серпня. Зараз рашисти згрібають усіх, кого бачать. А тих, хто намагаються “качати права” про “непридатність до служби” – одразу пакують в автобус і на фронт без “зайвого” медогляду.
Зрозуміло, що за своєю волею мешканці окупованих територій на війну йти не мають бажання. Та й залишилися там із чоловіків переважно студенти. Тому для них вигадали нову “казку”. Студентам-контрактникам обіцяють… переведення на бюджет після можливого повернення з фронту.
Приклад чоловіків окупованих Луганської та Донецької областей України має навчити чоловіків із районів України, які можуть бути окуповані рашистами. Вибір є завжди: або ти разом із ЗСУ захищаєш Україну, або тебе перетворюють “на фронтове м’ясо” окупанти-рашисти, від яких сховатися не вдасться.
Російська нафта знову пішла по українській частину нафтопроводу “Дружба” після оплати транзиту Угорщиною. Про це пише Reuters з посиланням на компанію MOL.
Раніше стало відомо, що російська “Транснафта” не змогла оплатити послуги транзиту на користь України, внаслідок чого прокачування нафти до Угорщини, Чехії та Словаччини було припинено аж на шість діб.
Але Угорщина не залишила братську Росію в біді. Угорська нафтова група “MOL” взяла на себе оплату послуг замість російської “Транснєфті” і транзит російської нафти трубопроводом “Дружба” відновився.
За словами представників MOL, нафта знову тече через південну гілку нафтопроводу “Дружба” і вже досягла Словаччини, а в четвер має дістатися Угорщини. Водночас, там зазначили, що відновлення поставок російської нафти до Чехії не відбудеться.
«Тайвань (невизнана у Світі “Китайська Республіка” на острові Тайвань, столиця – м.Тайбей – ред.) рішуче заперечує ідею «одна країна, дві системи». Тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє», – заявило МЗС невизнаної “Китайської Республіки”.
Зі свого боку Китайська Народна Республіка (КНР, “материковий Китай”, столиця м.Пекін – ред.) може відповісти на відмову від запрпнваної моделі, якої дотримуються більшість країн Світу по відношенню до “тайванського питання”, військовим вторгненням на острів.
Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву на пресконференції заявив, що КНР використовує військові навчання, як підготовку до вторгнення на острів. Про це пише Reuters із посиланням на слова міністра. Він додав, що під час навчань Китай часто порушував неофіційну “лінію розмежування” у Тайванській протоці.